Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
29 Kasım 2022 Salı
5 °C Bulutlu ve güneşli

Yerliye hasut, yabancıya aşığız | MAKALE YORUMLARI

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_92147)
07 Mayıs 2022 Cumartesi 21:27
Hakim anlasilan yerli bürokratlarınızdan ve mevcut siyasilerin Özden pekala memnunsunuz. Bu yazınizla şunu anladım ki bugüne kadar ki yazdıklarınızla sadece duygulara hitap etmişsiniz. Söz konusu akıl mantık ozan olunca siz de sınıfta kalmışsınız. Yerli kodamanlar size hayırlı olsun ki mesele ne yerliliktir ne de yabancılık.. ehliyet ve liyakat.
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_91857)
22 Nisan 2022 Cuma 22:48
Insanin kendisini bilmesinden ve tanimasindan daha büyük güç yoktur
Beğendim (6) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_91809)
21 Nisan 2022 Perşembe 13:51
tebrik ederim yazılarınızı begemerek takip etmekteyiz. genç yolunda ki kadınlarla alakalıda bir köşe yazabilirmisiniz sizin sayenizde belki ses olur hakim bey saygılar
Beğendim (7) Beğenmedim (2)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_91807)
21 Nisan 2022 Perşembe 12:36
Çok yerinde bir tespit...Seni tebrik ediyorum
Beğendim (6) Beğenmedim (2)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_91805)
21 Nisan 2022 Perşembe 12:23
Ağzına sağlık Bingöl halkının kısa ve öz karekteristik kişiliğini çıkaran bir yazı olmuş. İnşallah Bingöllüler kendilerini değiştirirler insanlara haksız yere iftira atmaktan. Bende çok duyuyorum Diyor tüm işlerimi kendi hakkım ile yaptım tam Ankarada Daire Başkanı oluyordum. Malum Kişiler tarafından ani bir kararla tam gideceğim kurumun Bakanı imza atacakken engelleniyorum.
Beğendim (4) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_91804)
21 Nisan 2022 Perşembe 12:21
Avrupada atamalar yerel yönetimler tarafından yapılıyor merkezi yönetim yerelin sorunuyla ilgilenmez sorunun yerelde çözülmesi için demokratik ortamlar hazırlanır ve kararı o belde halkının çoğunluk kararına göre şekillenir Ankara'dan gelen adamın Bingöllün sorunlarını çözmeyeceği aşikardır. Yerliyi savunmak mikro milliyetçilik değildir. Atanana hedef belirlenir bağımsız denetçiler eliyle denetim yapılır ölçülebilir hesap verilebilir herkese açık hesap verme kapsamında görevlilerin performansı değerlendirilir
Beğendim (5) Beğenmedim (2)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_91847)
22 Nisan 2022 Cuma 16:54
@Misafir Kullanıcı al bu-da hdpkk lı çıktı
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_91801)
21 Nisan 2022 Perşembe 12:01
Hakim bey ülkede torpil liyakatsizlik almış başını gitmiş sadece Bingöl'e özgü birşey değil.Sadece kurum amirleri mi kuruma torpille alınan şahıslara vali bile iş yaptıramıyor.Arkalarına iktidarın gücünü almış bu şahıslara bir de mensubu olduğu aşiretleri arka çıkıyor.Bu şekilde devam ettiği sürece bu ülke ekonomik krizleri fazlasıyla yaşar.
Beğendim (3) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_91784)
21 Nisan 2022 Perşembe 04:49
Yerli mi Yabancı mı?
İkisine de evet ama önce Liyakat.
Kurumları ehil olmayan profili düşük insanlara teslim ettiğinizde onları yönlendirmeniz, iş yaptırmanız daha kolaydır. Bu yüzden en çok bu yöntem tercih edilmektedir.
Liyakatli ve işinin ehli yöneticiler belli kriterlerle işbaşına geldiğinde minnetsiz çalışır ve hizmet üretir. Ama adamcılık, bölgecilik, feodal öncelikler veya particilik atama ve görevlendirmelerde tercih sebebi olduğunda kurumlarımız hizmet üretememekte, memleketimiz güzel gelişmelere ayak uyduramamakta ve belli alanlarda geri kalmaktadır.
Önceliğimiz memleket olmalı..
Beğendim (5) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_91780)
21 Nisan 2022 Perşembe 04:26
Sorun yerli ya da yabancı olması değil, liyakat sorunudur. Malesef yerli ya da yabancı olma durumu da ne kadar tanıdık olacağına bağlıdır. Kimisi okey masasındaki yabancı arkadaşını getirir, kimi yerli akrabasını. Bunların ikisi de yanlıştır. Kmau kurumları açıköğretim mezunu müdürler le doludur, liyakatsizliğin en büyük göstergelerinden biri de budur. Özellikle Bingölde bunun en iyi örneklerinden biri üniversitedir. Eski imamlar, aöf mezunları hepsi başarılarıyla önplanda.
Beğendim (7) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_91776)
21 Nisan 2022 Perşembe 04:14
Sıradan vatandaslar bizim yerel basindan daha cok bilgi sahibiler. Gecenlerde sehircilik il muduru gorevden alindi. Neden alindigina dair tek satir yazilmadi. Sadece o gitti bu geldi mansetti.
Beğendim (5) Beğenmedim (1)Cevapla
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın