Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
07 Temmuz 2022 Perşembe
24 °C Açık

Solaxan Aşireti'nden Bayram Buluşması

Dernek Başkanı Mehmet Sönmez, iki yıl önce kurulan derneklerinin amacının; sıla-i rahim, akrabalık bağlarının korunması, dağınık olan aile bireylerinin tanışması ve kaynaşmasını sağlamak olduğunu belirtti.

Solaxan Aşireti`nden Bayram Buluşması
05 MAYIS 2022 PERŞEMBE 13:00
10
1863
2
AA aa

Bingöl'ün Solhan ilçesinde faaliyet gösteren Solaxan Kültür Sanat ve Kalkınma Derneği (SOLAXAN-DER), geleneksel bayramlaşma programını bu kez Bingöl Solhan ilçesi Yenidal Köyüne bağlı Şeref meydanında siyasi parti il ve ilçe başkanları, STK Temsilcileri, Solhan aşiretinin kanaat önderi ve aile büyüklerinin yoğun katılımıyla gerçekleştirdi.

Muhittin Çiçek hocanın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, Solaxan Aşireti Aile büyüklerinin selamlama konuşması yapıldı, programa katılamayan Aile büyüklerinden Halim Kaya'nın mesajı okunurken, Niyazi Çavuşoğlu, Seyit Ahmet Çelik, H, Gıyaseddin Barış birer selamlama konuşması yapıp misafirlere programa katılımlarından dolayı teşekkür ettiler.

Başkanlardan Birlik Mesajları

Bingöl'deki Siyasi Partilerin İl Başkanlarından; AK Parti il başkanı Vekili Haşim Bürkek, HÜDA PAR İl Başkanı Refik Alpaya,  Saadet Partisi il başkanı M Fatih Tiryaki, AK Parti Bingöl eski il Başkanı M Hanefi Güller ve Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen programa katılarak kardeşlik, akrabalık konusunda önemli açıklamalarda bulunarak, SOLAXAN Aşireti(ailesi) Derneğinin Bayram gününde önemli bir program olan Bayramlaşma Programı'nı düzenleyerek toplumda iyi bir örneklik teşkil ettiğini anımsattılar. Ayrıca programa gelip başka bir programa katılmak üzere ayrılan İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, programın hayırlara vesile olmasını temennisinde bulundu.

Sönmez: “Akrabalık Bağlarını Korumak İstiyoruz”

Programda bir konuşma yapan Solaxan Derneği Başkanı Mehmet Sönmez, iki yıl önce kurulan derneklerinin amacının; sıla-i rahim, akrabalık bağlarının korunması, dağınık olan aile bireylerinin tanışması ve kaynaşmasını sağlamak olduğunu belirtti.

Türkiye'nin birçok bölgesine yayılan aşiret mensuplarının çoğunluğunun Bingöl ili başta olmak üzere Diyarbakır, Muş, Elazığ, Malatya ve diğer birçok ilde ikamet ettiğine dikkat çeken Sönmez; “Ekonomik ve hayat şartlarının getirdiği nedenlerden dolayı SOLAXAN ailemizin çok fazla dağınık ve giderek zayıflayan akrabalık ilişkilerinin tesisini güçlendirmek adına 2020'de derneğimizi kurduk. Yaşlılarımızı ve hastalarımızı ziyaret etme, sıla-i rahimi sıklaştırma adına bir araya gelme girişimlerimizi sürdürdük. Derneğimiz kuruluş aşamasının bütün dünyada olumsuz ve ağır geçen Pandemiye denk gelmesi münasebetiyle çalışmalarımız olumsuz etkilendi ancak yine de imkanlar dahilinde faaliyetlerimizi sürdürdük. Ramazan ayında gıda ve benzeri yardımlarımızı da sağladık. Bu tür girişimlerimizi sürdürecek, aile efradımızın tanışıp kaynaşması için çeşitli organizasyonlar düzenlemek de planlamalarımız dahilindedir. Cenab-ı Hakk'tan dileğimiz odur ki, bizleri bu güzel ve hayırlı yolda hayırda yarışanlardan eylesin inşallah. BU güzel bayram gününde buraya kadar zahmet edip bizleri onure eden siz değerli misafirlerimize sonsuz şükranlarımızı sunuyorum. Ayrıca programa katkılarından dolayı İş insanlarımızdan; Turhan Çetkin Bey'e, SOLAXAN ailesinin iş insanlarından Murat Yıldırım, Ferhat Kaçar, Tahir Sönmez, Mehmet Kaçar ve Ziya Kanat beylere SOLAXAN Derneği yönetim kurulu üyeleri adına teşekkürlerimizi iletiyorum. Bol bereketli kazançlar diliyorum. Allaha emanet olunuz.”

SOLAXAN Derneği'mizin Bayramlaşma Programı yapılan dua ve misafirlere yemek ikramının ardından sona erdi.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_92122)
06 Mayıs 2022 Cuma 21:33
Allah akıl fikir versin size. Toplumumuzun ne kadar basit bir şekilde parçalanmaya elverişli olduğunun resmi.
Beğendim (1) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_92102)
06 Mayıs 2022 Cuma 09:37
hahaha cidden deneylik bir toplum. yuce ataturk turk milleti zekidir demis ama maalesef tum bu olan bitenden sonra bu konuda kendisine katilmadigimi belirtmeliyim. millet marsta koloni kurmayi planlarken bunlar hala asiretcilik derebeylik pesinde.
Beğendim (4) Beğenmedim (6)Cevapla
06.07.2022
21:46
Sağlık camiasından protesto grevi
Sağlık camiasından protesto grevi
Konya Şehir Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Ekrem Karakaya'nın öldürülmesinin ardından yasa boğulan sağlık camiası, protesto amaçlı grev kararı aldı. Bingöl'deki hastanelerde acil servis hariç hasta bakılmayacağı bildirildi.
06.07.2022
17:14
Karasu: `3 ayrı davadan birini kazandık`
Karasu: '3 ayrı davadan birini kazandık'
Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Bingöl'deki alımları için 3 ayrı dava açtıklarını belirten Doğan Karasu: 'Bingöl Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü aleyhine açtığımız 3 ayrı davanın birincisini kazandık. Diğer iki dava devam ediyor.'
06.07.2022
17:13
Karlıova`daki sağlık evi yenilendi
Karlıova'daki sağlık evi yenilendi
Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü'nce, Karlıova ilçesine bağlı Bahçe köyü sağlık evi yenilendi.
06.07.2022
17:12
Okullarda LGS tercih danışmanlık büroları kuruldu
Okullarda LGS tercih danışmanlık büroları kuruldu
Bingöl'de İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde, merkez ve ilçelerdeki tüm okullarda 'Liselere Geçiş Sistemi' (LGS) tercih danışmanlığı büroları kuruldu.
06.07.2022
17:11
Gençlerle doğa gezisi yapıldı
Gençlerle doğa gezisi yapıldı
Bingöl'de üniversite sınavına giren ve KPSS'ye girecek olan gençlerle doğa gezisi yapıldı.
06.07.2022
17:10
Binaların yıkımı ile ilgili yönetmelik yürürlüğe girdi
Binaların yıkımı ile ilgili yönetmelik yürürlüğe girdi
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü İsa Gülgür, binaların yıkılması hakkında hazırlanan yönetmeliğin 1 Temmuz 2022'de yürürlüğe girdiğini belirtti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın