Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
16 Ekim 2021 Cumartesi
12 °C Güneşli

Sahipsiz Bingöl!

Bingöl-Genç Karayolu'nun BSK yapılması beklenirken mıcır dökülmesi tepkileri de beraberinde getirdi. Kentteki birçok siyasi parti ve STK, geçmiş yıllarda gerek siyasi isimlerin gerekse ilgili kurumların verdiği sözleri gerçekleştirmediğinin altını çizerek, vaatlerin biran önce yerine getirilmesini talep etti.

15 EYLÜL 2021 ÇARŞAMBA 15:06
29
3194
18
AA aa
Sahipsiz Bingöl!

2016 yılında gerçekleşen İl Koordinasyon Toplantısında dönemin Karayolları Bölge Müdürü, Bingöl- Genç Karayolu'nun Bitümlü Sıcak Karışımlı (BSK) olacağını söylemişti ancak geçen bunca yılın ardından geçtiğimiz günlerde söz konusu yola mıcır dökülmesi tepkilere neden oldu.

Mıcır çalışmasının ardından söz konusu yolda trafik kazaları ve ilçeye ait minibüslerin camlarının kırılması kentteki birçok siyasi parti ve STK'nın da tepkisini beraberinde getirdi.

NEDEN BU REVA GÖRÜLDÜ?

Şoförler ve Otomobilciler Cemiyeti Odası Başkanı Ali Bayram, Bingöl dışında Karayolları eliyle yapılan yolların neredeyse kusursuz olduğunu ancak söz konusu Bingöl olunca eksikliklerin fazla olduğunu belirtti.

Bayram; “Bingöl- Genç Karayoluna mıcır döküldü, ardından da cam kırılmaları ve kazalarda meydana geldi. İl Özel İdaresi köy yollarına sıcak asfalt yaparken, karayolları neden il ve ilçe bağlantısını sağlayan bir yola bunu reva gördü? Bu kurumda ilimizin sorunlarını dile getirdiğimiz zaman birçok kesim bize saldırıyor. Bunun nedenini de merak ediyorum? Yollar eksik veya istenilen şekilde yapılmıyor ama siyasilerin ve idarecilerin sesi çıkmıyor. İlgili kurumun biran önce gerekeni en iyi şekilde yapması lazım” dedi.

HASAN KIZILBOĞA;“İLİMİZ HAK ETTİĞİ DESTEĞİ ALAMIYOR”

Söz konusu yolun bunca yıl bitirilmesinin zor olmadığını aktaran İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, Bingöl'ün 20 yıldır AK Parti'ye en çok desteği veren il olduğunu anımsattı.

Kızılboğa, “Bunun bir açıklaması olmalı” diyerek, şu sözlere yer verdi:

 “Bingöl- Genç- Diyarbakır yolu yıllardır bitmedi. Bu kadar zor olmasa gerek. Ne yazık ki Bingöl AK Parti'ye 20 yıldır en çok desteği verdi ama bu yol hala bitirilmedi. Hak ettiği desteği alamıyor hiçbir zaman ilimiz. Bunun bir açıklaması olmalı? Nedeninin yetkililerce açıklanmasını bekliyoruz. Bu memleketin vatandaşı hak ettiği hizmeti ne zaman alacak. Her durumda ilk defa iktidar gelmişler gibi muhalefeti eleştiriyorlar. Sorunun çözüme kavuşması gerek.”

HDP İL BAŞKANLIĞI, “NE YAZIK Kİ BİNGÖL HALKI SAHİPSİZ BIRAKILIYOR”

Söz konusu yola bir tepki de Halkların Demokratik Partisi (HDP) Bingöl İl Başkanlığı'ndan geldi. Parti il Başkanlığı, Bingöl halkının sahipsiz bırakıldığını iddia etti.

Yapılan açıklamada, “Ne yazık ki çevre yollarının bağlantısı bitirilemedi. Bu konuda hizmetler yapılırken can ve mal kayıpları da yaşanıyor. Örneğin, Ilıcalar Beldesi Yenibaşlar köyündeki trafik kazası. Yine Yado Çeşmesi bölgesindeki kaza. Bunların sebebi de maalesef ki ilgili kurumların veya kişilerin gerekli tedbirleri almamasından kaynaklanıyor. Ne Yazık ki Bingöl halkı ve Bingöl sahipsiz bırakılıyor. Genç Karayolu'ndaki talep ve çağrılara kural verilmelidir. Orada yapılması gereken neyse en sağlıklı bir şekilde yapılmalıdır” denildi.

DEVA PARTİSİ İL BAŞKANI MİKAİL KOVALAR; “BU, BU ŞEHRE YAPILAN ADALETSİZLİKTİR HAKSIZLIKTIR”

Yapılan çalışmalara tepki gösteren diğer bir siyasi isim ise DEVA Partisi Bingöl İl Başkanı Mikail Kovalar oldu.

Kovalar, bürokrasi ve siyasilere çağrıda bulunarak; “Buradan bu şehri yöneten siyasetçilere ve bu şehirde yetki sahibi olan bürokrasiye sesleniyorum. Burası Bingöl –Diyarbakır- Genç karayolu. Son bir kaç gündür vatandaşlarımızın bizlere sık sık eleştiri yapması genç yolunda ciddi maddi hasarların oluştuğu bizlere gelmektedir. Ve kaç gündür sosyal medyada yapmış olduğumuz açıklamalara rağmen, birçok STK'nın yapmış olduğu açıklamalara rağmen hiçbir yetkili, buraya gelip herhangi bir incelemede bulunmamıştır. Yazık, bu şehirde esnaflık yapan, bu şehirde ticaret yapan, ticari nakliyat, şehir içi minibüsçülük, özel taşıtlarla buradan gelip geçen insanların her gün camları kırılmaktadır. Burada şu an hastanede yoğun bakımda olan vatandaşlarımız bulunmaktadır. Bu,  bu şehre yapılan adaletsizliktir haksızlıktır. Lütfen, bu şehirde yaşayan bütün vatandaşlarıma sesleniyorum. Bu şehir hepimizin. Lütfen bu yapılan yanlışlığa sesimizi çıkaralım. Bu şehir 15 yıldır 20 yıldır aynı yöneticilerle, aynı yanlışları sık sık görmeye mahkum değildir. Artık sesimizi çıkaralım, illa buralarda ölüm mü olması gerekiyor? Allah muhafaza, Burada, her gün kazalar olmasını illa insanların ölmesini mi bekleyeceğiz. Buranın diğer illerde, diğer karayollarında yapılan hizmet neden buraya gösterilmedi. Buradan DEVA partisi İl Başkanı ve Teşkilatı olarak artık bu şehirde yapılan yanlışlara dur diyeceğimizi ve herkesin bunun bilincinde olmasını istiyoruz ” şeklinde konuştu.

GELECEK PARTİSİ İL BAŞKANI MUHİTTİN AĞIRBAŞ ; “KAÇ CAN DAHA GİDECEK”

Halkın kandırıldığını iddia eden Gelecek Partisi İl Başkanı Muhittin Ağırbaş, açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“Bingöl/Genç arasındaki yola daha önce sıcak asfalt yapılacak denildi. Ama gelin görün ki yine halkı kandırdılar. Bingöl/Diyarbakır güzergahı olan yola mucur döküp hak ettiğiniz değer budur dercesine. Birçok aracın camları kırıldı. Bunun hesabını kim verecek. Halkımız size gerekli cevabı elbet sandıkta verecektir. Bu halkı kandırmanın bedelini sandık sonuçlarını görünce anlayacaksınız. Genç'teki halkımızın şikayetlerini dinledik ve sonuç alana kadar mücadele edeceğimizi herkes bilsin. 15 km'lik yolu yıllarca sıcak asfalt yapacağız diye halkı kandırıp oy alarak nereye varacaksınız. Sadece Genç yolunda mı aynı rezillik tabi ki hayır. Diyarbakır yolunda 6 yıla aşkın bir çalışma var ve hala yapılmadı. Neyi bekliyorsunuz yapmak için. Kaç can daha gidecek.”

2016'DA BSK YAPILACAĞI AÇIKLANMIŞTI

Öte yandan 2016 yılında İl Koordinasyon Kurulu toplantısında konuşan dönemin Karayolları Bölge Müdürü, Bingöl İçmeler kavşağından başlayarak Genç ilçe merkezinden Diyarbakır yolunda Bingöl sınırı olan Reş Deresi'ne kadar toplam 40,6 kilometrelik yolun Bitümlü Sıcak Karışımlı (BSK) asfalt yol yapılacağını ve ihalenin 7 Kasım da gerçekleşeceğini söylemişti. (Özel Haber: Metin Bürlükkara)

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_85557)
18 Eylül 2021 Cumartesi 09:36
YAZIKLAR OLSUN 20 KİLOMETRELİK YOLU ADAM GİBİ YAPAMADINIZ. YUH SİZE..
Beğendim (3) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_85532)
17 Eylül 2021 Cuma 08:39
Yahu kardeşim sizleri çok iyi biliyoruz sırf muhalefet olsun diye yapıyorsunuz düne kadar ak partinin önünde diz çöken meddet uman ihale peşinde koşan sizler değilmiydiniz
Beğendim (8) Beğenmedim (5)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_85517)
16 Eylül 2021 Perşembe 12:05
Ben şöyle düşünüyorum biz koyun olursak güdenimiz çok olur
Ya adam gibi asfalt döksünler yada insanların malını canını tehlikeye atmasınlar... Neyse 2023 e az kaldı herşey yoluna girecek...
Beğendim (12) Beğenmedim (2)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_85515)
16 Eylül 2021 Perşembe 09:28
mıcırdan dolayı aracı zarar gören karayollarına dava açsın tüm zararını alır böyle bir çalışma mı olur korkudan taş gelmesin diye kenardan gidiyoruz sürekli
Beğendim (13) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_85513)
16 Eylül 2021 Perşembe 09:02
Mevzu gen olunca nasılsa sahipleniyorsunuz hepiniz aynısınız kuzey ilçeleri umurunuzda deyil grup yolları köy yolları ilçe bağlantılarını görmüyorsunuz karlıova adaklı kiğı yedisu ilçeleri de var efendiler hatırlatmak istedim ama boş
Beğendim (18) Beğenmedim (2)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_85539)
17 Eylül 2021 Cuma 10:08
@Misafir Kullanıcı Ben kuzey ilçelerine sık giderim ordaki gençli hemşerehiz çok var kurumlarda görevli onlarda diyor size hizmet ayrımı yapıyorlar sen kabul etmiyorsun gençte bütün ilçeler kadar değerlidir benim için sadece eşit hizmet istiyoruz el vijdan ya sivan köy yolu otoban gibi sıcak asfalt hele adaklı yoluna bak vijdanın kabul ediyormu yedisuda yol bile yok
Beğendim (3) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_85536)
17 Eylül 2021 Cuma 09:50
@Misafir Kullanıcı İL ÖZEL İDARESİ SOSYAL MEDYA HESAPLARINDAN SÜREKLİ PAYLAŞIMLAR YAPIYOR ŞU GRUP YOLU YAPILDI, ŞU BAĞLANTI YOLU YAPILDI DİYE. PAYLAŞIMLARIN YORUMLARINDA TŞKR MESAJLARINDAN BAŞKA BİRŞEY OKUMADIM BUGÜNE KADAR. ÇOK AMA ÇOK ÖZÜR DİLERİM AMA BİR LAF VARDIR. '' AĞLAMAYAN BEBEĞE MEME VERİLMEZ DİYE'' ANLAYANA..
Beğendim (2) Beğenmedim (2)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_85519)
16 Eylül 2021 Perşembe 13:14
@Misafir Kullanıcı KARLIOVA YOLUNA DÖKÜLEN ASFALTI GİDİP GÖRÜN ÖYLE KONUŞUN. ADAKLI-KİĞİ YOLUNUDA BİR AN ÖNCE GİDİP GÖRÜN ÖYLE KONUŞUN....
MEVZU GENÇ OLUNCA BU TEPKİ NEDEN!!!
Beğendim (7) Beğenmedim (8)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_85509)
16 Eylül 2021 Perşembe 07:20
Yollar olmazsa nasıl para yerler akıllı olun. paranın en kolay götürülme yöntemi yoldur.
Beğendim (13) Beğenmedim (4)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_85537)
17 Eylül 2021 Cuma 09:53
@Misafir Kullanıcı YANLIŞLIKLA BEĞENMEDİM SEKMESİNİ TIKLADIM KUSURA BAKMA ÖZÜR..
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_85521)
16 Eylül 2021 Perşembe 14:46
@Misafir Kullanıcı Haksız yere kazanç elde edenin bir gün burnundan gelir.
Beğendim (8) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_85505)
16 Eylül 2021 Perşembe 01:37
Gökdere -miyalanda da mıcır dökülmüş olası kazalardan bu yolu bu şekilde yapanlar sorumludur
Beğendim (3) Beğenmedim (3)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_85499)
15 Eylül 2021 Çarşamba 23:23
Memlek malisef perisan torpil yalan ihaleler rüsvet Skandalar hirsizlar Allah askina hankisini anlatalim
Bu memlekete hic birsey deyismez onu anladim 2 üniversite okudum benim gibi magdur binlerce genc ayni durumda ne as Nede is var cünkü hertarafimiz yalan dolan
Birde utanmadan müslüman ülkeyiz diyoruz
Müslümaniz ama herseyimiz zalimlik nemrutluk firavunluk
Beğendim (8) Beğenmedim (3)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_85549)
17 Eylül 2021 Cuma 22:47
@Misafir Kullanıcı Korkarım 3. Üniversiteyide okursun bu hızla okumak senin neyine al 3 5 hayvan köyüne dön
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_85535)
17 Eylül 2021 Cuma 09:46
@Misafir Kullanıcı SİZ TORPİLLİLER BIRAKSA HAK EDEN İŞ BAŞI YAPAR. TECRÜBE OKUMAKLA OLMAZ YAŞAMAKLA OLUR..
Beğendim (3) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_85527)
17 Eylül 2021 Cuma 01:15
@Misafir Kullanıcı Sen Cok akilisin hep öyle kal klavye yazim hatasi olamazmi
Adam dogru yazmis neden gocunuyorsun akp de dayinmi var
Beğendim (2) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_85520)
16 Eylül 2021 Perşembe 14:30
@Misafir Kullanıcı 2 üniversite okudun ve hala yazım hataları olan bir metin yazıyorsan işsiz kalmayı hakketmişsin
Beğendim (8) Beğenmedim (10)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_85493)
15 Eylül 2021 Çarşamba 18:35
Evet kaç yıldır Parti ve STK Temsilcilerinden beklenen açıklamaydı. Geç de olsa yapılması isabetli oldu. Taban Tepeye ve Genç ilçesinin arkasındaki inişe mutlaka tünel yapılmalı kışın çok tehlikeli oluyor. Maalesef 10 yıldır bir türlü yol bitirilmedi ve yol darlığı ve bozukluğundan kaynaklı sık sık kazalar ve ölümler oluyor. Bu konu yol tamamlanıncaya kadar sürekli gündemde tutulmalı ve takipçisi olunmalıdır.
Beğendim (15) Beğenmedim (0)Cevapla
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın