Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
29 Kasım 2022 Salı
5 °C Bulutlu ve güneşli

Okul müdürlerine 'hazır olun' talimatı!

Yücel, okulların çevre temizliğinden, fiziki eksikliklerinin giderilmesine kadar tüm yönleri ile 12 Eylül tarihinden önce hazır olmasını istedi.

Okul müdürlerine `hazır olun` talimatı!
31 AĞUSTOS 2022 ÇARŞAMBA 17:08
4
1201
7
AA aa

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Sene Başı Eğitim Kurumları Müdürler Kurulu Toplantısı yapıldı. Millî Eğitim Müdürü Halil Yücel başkanlığında müdürlük konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya, müdürlük idarecileri ve okul müdürleri katıldı.

SINAV BAŞARILARI DEĞERLENDİRİLDİ

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı değerlendirmesi ile başlayan toplantıda LGS ve YKS verileri üzerinden il genelindeki başarı durumu ele alındı. Toplantıda konuşan Millî Eğitim Müdürümüz Halil Yücel, Bingöl'ün eğitimde başarısını her geçen yıl daha yukarıya taşıdığını belirterek, 'her sene daha ileriye' mottosuyla başarı seviyesini artırmak için kapsamlı çalışmalar yürütüldüğünü dile getirdi.

Tüm okulların ders ders başarı analizlerinin yapıldığını ve bu analizler ışığında yapılabilecek çalışmalar üzerinde durulduğunu belirten Yücel, "Eğer yüreğimiz bir atar ise arzu ettiğimiz başarıyı yakalar, varsa sorunlarımızı çözebiliriz.” mesajını verdi.

YÜCEL: “FİZİKİ HAZIRLIKLAR 12 EYLÜL'E KADAR TAMAMLANSIN”

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılının başlamasına kısa bir süre kaldığını hatırlatarak, yeni eğitim öğretim yılına yönelik gerçekleştirilen hazırlıklara da değinen Yücel, okulların çevre temizliğinden, fiziki eksikliklerinin giderilmesine kadar tüm yönleri ile 12 Eylül tarihinden önce hazır olmasını istedi.

Bu konuda okul müdürlerinin gereken hassasiyeti göstermesini isteyen Yücel, ders kitapları ile birlikte bu yıl yardımcı kaynakların da öğrencilerin masasında hazır olacağının altını çizdi.

“EBA VE OGM ETKİN KULLANILMALI”

Artık öğrencilerin başka bir kaynağa ihtiyaç duymadan Millî Eğitim Bakanlığı'nca sağlanan bu önemli imkândan faydalanacağını belirten Yücel, "Yardımcı kaynaklar ile birlikte Eğitim Bilişim Ağı (EBA) Akademik Destek dijital platformu ve zengin içeriklerin öğrencilerin istifadesine sunulduğu diğer bir platform olan Orta Öğretim Genel Müdürlüğü (OGM) Materyal dijital platformunun da etkin ve verimli bir şekilde kullanımının sağlanmasını istedi.

Öğrencilerin ihtiyaç duyacağı her türlü videolu ders anlatımı, kaynak, test ve benzeri eğitim imkânlarına bu dijital platformlar üzerinden ulaşabileceklerini belirten Yücel, "Öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin bu platformlardan en iyi şekilde faydalanmalarını sağlayalım" dedi.

Yücel, daha sonra diğer gündem maddeleri olan; sosyal, sportif ve kültürel faaliyetler, iş sağlığı ve güvenliği, büyük-küçük onarım çalışmaları, okul rehberlik faaliyetleri ve özel eğitim hizmetleri, DYK kursları, öğrenci devamlılığı ve okullaşma, Millî Eğitim Bakanlığınca yürütülen Matematik Seferberliği, okul öncesinin yaygınlaştırılması, PİGEP, Köy Yaşam Merkezleri, Geri Dönüşüm Kütüphaneleri, Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi ve Çevre Dostu 1000 Okul Projeleri ile halk eğitimi kursları, mesleki eğitimin geliştirilmesi, kariyer basamakları ve YÖGEP çalışmaları, kütüphanelerdeki kitap sayılarının artırılmasına yönelik çalışmalar, taşımalı eğitim ve yemek, okul müdürlerinin harcama yetkilisi olması ve okullara gönderilen ödeneklerin kullanımı, mesleki eğitim merkezlerine öğrenci kazandırılması konu başlıkları üzerinde önemli değerlendirmelerde bulundu.

Toplantının son bölümünde ise okul müdürleri görüş, öneri ve taleplerini dile getirdi.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_95208)
02 Eylül 2022 Cuma 17:10
istanbulda yaptığını çalışmaları yakından bilen birisi olarak söylüyorum oradada başarılı olacaktır. Rabbim yar ve yardımcınız olsun.
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_95199)
02 Eylül 2022 Cuma 11:06
Bingöl Fen Lisesi yerlerde sürünüyor en başarılı öğrencilerin kayıt olduğu ama en başarısız şekilde mezun edildiği bir kurum okullardaki yönetici ve öğretmenlere dokunulmadıkça ilin eğitim başarı düzeyi yükselmez
Beğendim (2) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_95191)
02 Eylül 2022 Cuma 10:04
Müdürlerde hazır oldu. Millet de yedi. Sabah yorganı zor üzerinden kaldırıyorlar
Beğendim (1) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_95183)
02 Eylül 2022 Cuma 07:26
Şehrimize bir sinerji bir hareketlilik getirdiniz . Teşekkür ederim sayın müdürüm
Beğendim (1) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_95181)
02 Eylül 2022 Cuma 01:51
Rabbim yardımcın olsun güzel insan.
Beğendim (0) Beğenmedim (2)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_95180)
01 Eylül 2022 Perşembe 23:31
Bu bir emirdir Emiri eri Ramazan:)))
Beğendim (0) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_95160)
31 Ağustos 2022 Çarşamba 20:57
Kaz çobanı olamayacak kişileri bu ile müdür yaptınız ya ne diyeyim?
Beğendim (0) Beğenmedim (3)Cevapla
29.11.2022
09:56
AK Parti açıkladı! Seçim erkene alınabilir,
AK Parti açıkladı! Seçim erkene alınabilir,
Altılı Masa'nın Parlamenter Sisteme geçiş anayasa teklifini açıklamasının ardından AK Parti'den flaş bir çıkış geldi. 'Seçim tarihi bayram ve hac tarihine göre ayarlanabilir' diyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, 'Cumhurbaşkanlığı sistemi revize edilebilir; muhalefet kapıları kapatmasaydı her şeyi konuşurduk' dedi...
29.11.2022
09:45
Milyonlar merak içindeydi Erdoğan`dan EYT açıklaması
Milyonlar merak içindeydi Erdoğan'dan EYT açıklaması
Emeklilikte yaşa takılanların beklediği düzenleme için atık sayılı günler kaldı. İşverenler EYT için hükümete taleplerini iletti, formüller masada. Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün akşamki kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada çalışmaları en kısa sürede tamamlayıp kamuoyuna açıklayacaklarını duyurdu.
29.11.2022
09:35
Kış Lastiği Uygulaması 1 Aralık`ta başlıyor
Kış Lastiği Uygulaması 1 Aralık'ta başlıyor
Milyonlarca araç sahini için için zorunlu kış lastiği uygulamasının başlamasına sayılı günler kaldı.1 Aralık tarihinde başlayacak olan zorunlu kış lastiği uygulaması için araç sahiplerine önemli uyarı geldi. 1 Ocak 2023'ten itibaren yeniden değerleme oranının da devreye girmesiyle birlikte kış lastiği takmayanlara kesilen ceza artacak.
28.11.2022
18:53
Sözen: `Seçimin kaderini gençler tayin edecek`
Sözen: 'Seçimin kaderini gençler tayin edecek'
Bir dizi ziyaretlerde bulunmak için geldiği Bingöl'de seçim rüzgârını erken estiren isimlerden Ziya Sözen, aday adayı olacağını da ilan etmiş oldu. Seçime dair değerlendirmelerini paylaşan Sözen: 'Seçim kaderini gençlerin kararı tayin edecektir. Gençlik buluşması için hazırlıklarımıza başladık. Biz değil, gençler konuşacak. Raporu da ilgili tüm mercilere sunacağız.'
28.11.2022
18:45
Tıkla ne kadar emekli maaşı alacağını hemen öğren
Tıkla ne kadar emekli maaşı alacağını hemen öğren
SGK, 'Emekli olursam ne kadar maaş alırım?' uygulamasını erişime açtı. Kullanıcılar, emekli maaşı hesaplama uygulaması ile maaş miktarını öğrenebilecek. İşte detaylar.
28.11.2022
16:16
Belediye`nin 2023 bütçesi 982 milyon lira
Belediye'nin 2023 bütçesi 982 milyon lira
Bingöl Belediyesinin 2023 yılı bütçesi 982 milyon olarak belirlenirken, bütçe oy çokluğuyla kabul edildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın