Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
25 Ekim 2021 Pazartesi
12 °C Yer yer bulutlu

Köylülerin Sel ve Taşkın Endişesi

Yağmur tahliye kanalının toprakla dolduğu Solhan'ın Yenibaşak köyünde, köy sakinleri olası bir sağanak yağışın sel ve taşkınlara neden olmasından endişe ediyor.

21 EYLÜL 2021 SALI 16:51
4
610
0
AA aa
Köylülerin Sel ve Taşkın Endişesi

Bingöl'ün Solhan ilçesine bağlı Yenibaşak köyünde yağmur tahliye kanalı toprakla doldu. Köy sakini Rahmi Gezer, olası bir sağanak yağışın köy merkezinde sel ve taşkınlara neden olabileceğinden endişe ettiklerini söyledi.

Gezer, “Yağmur tahliye kanalı toprak ve taşla doldu. Kanal içerisindeki bitkiler uzuyor. Sağanak yağmurda köyde sel ve taşkınların oluşmasından korkuyoruz. Bingöl İl Özel İdaresine kanalın temizlenmesi ve yeniden açılması için hem sözlü hem de yazılı olarak defalarca başvuru yaptık. Biz olası bir felaketin önüne geçebilmek için tüm müracaatlarımızı yaptık. Hem İlçe Özel İdaresine hem de İl Özel İdaresine ancak Bingöl İl Özel İdaresi ve İlçe Özel İdaresi bu konuda gerekli hassasiyeti göstermedi. Bir felaket yaşanmadan kurumların önlem almasını istiyoruz.” şeklinde konuştu.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın