Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
09 Aralık 2021 Perşembe
4 °C Sağanak yağış

Kadınları bilgilendirdiler

Bingöl'de Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında düzenlenen etkinlikte kadınlar bilgilendirildi.

25 KASIM 2021 PERŞEMBE 16:51
6
466
0
AA aa
Kadınları bilgilendirdiler

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü etkinlikleri kapsamında Bingöl Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne bağlı Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi ile Kadın Konukevi personelleri tarafından bir alışveriş merkezinde farkındalık çalışması yapıldı. Yapılan çalışmada stant kurularak, kadınlara broşürler dağıtılıp KADES hakkında bilgilendirme yapıldı.

Çalışma hakkında bilgi veren İl Müdürü Aydın Polat, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü etkinlikleri kapsamında Bingöl Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü bünyesinde yer alan Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi ile Kadın Konukevi personelleri tarafından farkındalık oluşturmak ve kadına yönelik şiddete dikkat çekmek amacıyla alışveriş merkezinde broşür dağıtımı gerçekleştirilmiştir. Kadın Konukevi personelleri tarafından kurulan stantta kuruluşta kalan kadınların el emekleri ile ürettikleri ürünler satışa çıkarılarak gelirlerinin kadın konukevinde hizmet alan kadınlara harçlık olarak verilmesi planlanmıştır. Dağıtılan broşürlerde ise şiddetin ne olduğu, şiddetin türleri, şiddet durumunda başvurulabilecek kurum ve kuruluşlar ile ulaşılabilecek iletişim adresleri ve KADES uygulaması hakkında bilgiler yer almaktadır. Ayrıca bu bağlamda bilgilendirilen vatandaşlara 6284 sayılı kanun hakkında da kısaca bilgi verilerek toplumu bilinçlendirmek amaçlanmıştır” dedi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın