Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
08 Ağustos 2022 Pazartesi
36 °C Kısmen güneşli

Kadın girişimcilere arı kovanı desteği

Bingöl Belediyesi ve TOBB Bingöl Kadın Girişimciler Kurulu tarafından 'Kadın Girişimcilere Arı Kovanı Desteği' programı gerçekleştirildi.

Kadın girişimcilere arı kovanı desteği
05 TEMMUZ 2022 SALI 15:16
6
983
0
AA aa

Bingöl'de kadın girişimcilerin iş yaşamında daha etkin bir şekilde yer alması için çalışmalar sürüyor. Bu kapsamda Bingöl Balının markalaşma sürecinde kadınların yer alması için “Çalışkan Arı Üretken Kadın Kaliteli Bal” projesi hayata geçirilmişti.

Bingöl Üniversitesinde PİKOM tarafından yürütülen projede, Bingöl Balının markalaşma sürecinde kadın üreticilerinde yer alması hedeflenmişti.

Bu kapsamda Bingöl Belediyesi ve TOBB Bingöl Kadın Girişimciler Kurulu tarafından “Kadın Girişimcilere Arı Kovanı Desteği” programı gerçekleştirildi. Programa Belediye Başkanı Erdal Arıkan, BİNTSO Başkanı Mahmut Ayas, Bingöl Tarım ve Orman İl Müdürü Burhan Bahadır ve TOBB Bingöl Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri katıldı.

Belediye Başkanı Erdal Arıkan, üretici kadınlara destek vermeye devam ettiklerini belirterek, “Üretici kadınlarımızı desteklemeye devam ediyoruz. TOBB Bingöl Kadın Girişimciler Kurulu ile yaptığımız işbirliğiyle arıcılık sektöründe faaliyet gösteren girişimci kadınlarımıza arı kovanı desteği sağladık. Bereketli olmasını diliyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
07.08.2022
16:41
Çaytepeliler çözüm bekliyor!
Çaytepeliler çözüm bekliyor!
Bingöl'ün en büyük köylerinden biri olan Çaytepe'de, kanalizasyon sorununun yıllardır çözülmediğini belirten yöre sakinleri; 'Açık olan ve tarlaların içine akan kanalizasyon nedeniyle tarlalarımızı ekemez, kanalizasyon suyundan içen hayvanlarımızın da sütünü sağamaz hale geldik' dedi.
07.08.2022
16:39
Murat yine rehin aldı, AFAD kurtardı
Murat yine rehin aldı, AFAD kurtardı
Bingöl'ün Genç ilçesinde balık tutmak için gittikleri Murat Nehri'nde suların yükselmesiyle mahsur kalan 3 kişiyi AFAD kurtardı.
07.08.2022
16:37
Bingöllüler döviz hesabında kaçıncı sırada?
Bingöllüler döviz hesabında kaçıncı sırada?
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Türkiye'de bankada en fazla döviz bulunduran illeri açıkladı. Bingöl'ün sıralaması dikkat çekti!
07.08.2022
16:32
Okullar fiziki ve altyapı açısından güçlendirildi
Okullar fiziki ve altyapı açısından güçlendirildi
Bingöl'de 'Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi' kapsamında seçilen dezavantajlı ilk ve ortaokulların fiziki mekânları ve altyapıları güçlendirildi.
07.08.2022
16:30
BESYO Özel Yetenek Sınavı Kılavuzu Yayımlandı
BESYO Özel Yetenek Sınavı Kılavuzu Yayımlandı
Bingöl Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi, 2022-2023 Akademik Yılı Özel Yetenek Sınav Duyurusu yayımlandı. Rektör Çapak, adaylara başarılar diledi.
07.08.2022
16:29
`Yoğun Bakım Hemşiresi` eğitimi sona erdi
'Yoğun Bakım Hemşiresi' eğitimi sona erdi
Bingöl Devlet Hastanesi bünyesinde 1 aydır devam eden Yoğun Bakım Hemşiresi Sertifikalı Eğitim Programı sona erdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın