Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
04 Ağustos 2021 Çarşamba
31 °C Güneşli

Iş kurmak isteyenlere kredi olanağı

Solhan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV)Gelir Getirici Projeler kapsamında iş kurmak isteyen girişimcilere kredi olanağı sağlıyor. Solhan SYDV, proje kapsamında 2 girişimciye 6 ay ertelemeli faizsiz 27 bin TL kredi verdi.

23 HAZİRAN 2014 PAZARTESİ 20:15
0
2961
0
AA aa
Iş kurmak isteyenlere kredi olanağı

Solhan SYDV, sosyal güvenceden yoksun olan vatandaşlara yönelik gelir getirici çeşitli proje desteklerini sürdürerek vatandaşların iş sahibi olmasına imkân sunuyor. Gelir getirici projeler kapsamında iş kurma kredisiyle 2 kişi Solhan Küçük Sanayi Sitesinde mermer&granit atölyesi açtı.

Muhtesin Ayra ve Abdulmenaf Yöndeş isimli girişimcilerin iş kurma kredisi talebinde bulunduklarını ve talepleri alındıktan sonra SYDV olarak piyasa araştırması yaptıklarını belirten SYDV Müdürü Recep Tan, “Yaptığımız piyasa araştırmasında böyle bir sektörün Solhan’ın ihtiyacı olduğu, bu sektörde faaliyet gösteren işyerleriyle yapılan görüşmelerde bu arkadaşların zaten bu mesleklerini icra ettikleri ama makineleri olmadığından mesleklerini icra etmekte zorluk yaşadıkları anlaşılmıştır. Yapılan araştırma sonucunda Kredi talebi Mütevelli Heyeti tarafından kabul edilen Muhtesin Ayra ve Abdulmenaf Yöndeş’e 6 ay sonra ödemeli faizsiz 27 bin TL iş kredisi verildi” dedi.

“KAYMAKAM AYDIN GİRİŞİMCİLERİ DESTEKLİYORUZ”

Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız ve Solhan Kaymakamı Şeref Aydın, aldıkları kredi ile sanayi sitesinde işyeri açan girişimleri ziyaret etti.

Kaymakam Aydın, vakıf eliyle girişimci insanlarını desteklediklerini söyledi. Aydın, “Yapılan müracaatlar sonrasında gerekli alan çalışması yapılıyor. Birine destek verilirken aynı mesleği icra eden bir başkasının da mağdur olmaması vakıf politikamızdır. Geçmiş dönemde yapılan bazı projelerin geri dönüşümü pekiyi olmadı. Bu projenin hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu

Açılan iş yerinin hayırlı olmasını dileyen Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız ise, Sanayi esnafı sorunlarından kendileri ile ilgili olanlarla alakadar olacaklarını belirterek, dışarıda bulunan meslek grupları ile ilgili de yapılması gereken çalışmalarda üstüne düşeni yapacaklarını kaydetti. 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
03.08.2021
17:48
Enflasyon rakamları açıklandı
Enflasyon rakamları açıklandı
Tüketici fiyat endeksi 2021 yılı Temmuz ayında bir önceki aya göre yüzde 1,80, bir önceki yılın Aralık ayına göre yüzde 10,41, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 18,95 ve on iki aylık ortalamalara göre yüzde 15,15 artış gerçekleşti.
03.08.2021
17:47
`Help Turkey` dezenformasyonu deşifre oldu
'Help Turkey' dezenformasyonu deşifre oldu
Türkiye günlerdir peş peşe çıkan orman yangınları ile mücadele ederken, sosyal medyada da algı operasyonları yapıldı. Özellikle sosyal medyada sahte hesaplar üzerinden provokatif paylaşımlarla sistemli dezenformasyon yapılırken, 'Türkiye'yi aciz gösterme' operasyonu devreye sokuldu.
03.08.2021
17:46
İkinci el araç alacaklar dikkat! Sebebi belli oldu
İkinci el araç alacaklar dikkat! Sebebi belli oldu
MASFED Genel Başkanı Aydın Erkoç, 'Sıfır araç üretiminde yaşanabilecek sıkıntıların ikinci el araç fiyatlarını artırabileceği'ni ifade ederek, 'Şu an fiyatlar normal seyrine gelmişken vatandaşlarımız bu fırsatı değerlendirebilir' dedi.
03.08.2021
17:45
Koronavirüs soruşturması! `Kanıt bulduk, Wuhan`daki laboratuvardan yayıldı`
Koronavirüs soruşturması! 'Kanıt bulduk, Wuhan'daki laboratuvardan yayıldı'
ABD'de Temsilciler Meclisi'nin Cumhuriyetçi Partili üyeleri corona virüsüyle ilgili çarpıcı iddialarda bulundu. Virüsün kökenine dair yürütülen soruşturmada, Çin'deki Wuhan Viroloji Enstitüsü laboratuvarından Ağustos ya da Eylül 2019'da sızdığına dair kanıtlar bulunduğu öne sürüldü.
03.08.2021
17:07
42 ilden köylerine gelen çocuklar, şenlikte doyasıya eğlendi
42 ilden köylerine gelen çocuklar, şenlikte doyasıya eğlendi
Türkiye'nin 42 farklı şehrinden Bingöl'ün Gülpınar köyüne aileleri ile birlikte gelen çocuklar, köy derneği tarafından düzenlenen şenlikte doyasıya eğlendi.
03.08.2021
17:06
Cami kubbesindeki zincire ayağı takılan leylek kurtarıldı
Cami kubbesindeki zincire ayağı takılan leylek kurtarıldı
Bingöl'ün Genç ilçesinde cami minaresindeki zincire ayağı takılan leylek itfaiye tarafından kurtarıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın