Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
26 Kasım 2022 Cumartesi
4 °C Bulutlu

Iş bingöl'den, alışveriş dışardan

Esnafın sahiplenilmesinin güzel bir davranış olduğunu söyleyen ESOB Başkanı Bayram, aynı davranışı Bingöllü işadamlarına yönelik de görmek istediklerini söyledi. Bayram; “Yabancı firmalar Bingöl'ün en büyük işlerini alıyorlar ama alışverişlerini Bingöl'den yapmıyorlar. Bunların da dile getirilmesi gerekmiyor mu?”

Iş bingöl`den, alışveriş dışardan
04 ŞUBAT 2015 ÇARŞAMBA 19:59
0
4583
4
AA aa

Dış sermayeli market zincirlerinin Bingöl esnafına verdiği zararların sıkça dile getirildiği bugünlerde Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası (Bingöl TSO) Başkanı Erkan Çalbay’ın “Alışverişin Bingöl’de yerel esnaftan yapılması” çağrısını değerlendiren Bingöl Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Ali Bayram, bunun güzel bir davranış olduğunu ancak aynı duyarlılığı BİNTSO bünyesindeki şirketler için de gösterilmesini beklediklerini söyledi.

Bingöl’de okul, köprü, yol, baraj, demiryolu ve benzeri büyük yapım işlerinin Bingöllü işadamları tarafından alınması için de girişimde bulunulması çağrısında bulunan Bayram; “Sayın BİNTSO Başkanı orta ölçekli işletmelerin sahiplenilmesi ve alışverişlerin yerel esnaftan yapılması çağrısında bulunmuş. Bu güzel bir davranış. Fakat kendisinden, BİNTSO’ya kayıtlı şirketlerin sahiplenilmesi adına da bazı girişimlerde bulunmasını bekliyoruz. Bingöl’de okul, köprü, yol, baraj, demiryolu ve benzeri büyük yapım işlerini genellikle yabancı firmalar alıyor. Ve o firmalar alışverişlerini de, istihdamlarını da Bingöl dışlından yapıyorlar. Bu işlerin Bingöllü firmalar tarafından yapılması için de bir dizi girişimlerde bulunmasını, firmaları desteklemesini bekliyoruz. Öte yandan aynı duyarlılığı, ruhsatsız işyerlerinin denetlenip önlem alınması, korsan taşımacılığın önlenmesi hususlarında da gösterilmesini istiyoruz. Bu konuda umuyoruz ki omuzdaşlarıyla görüşüp bir dizi tedbir alınasında emek sarf ederler” şeklinde konuştu. 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
ahmet mete (@Misafir_18555)
05 Şubat 2015 Perşembe 18:02
başkanım bizim esnaflar 1' alıp 5'e satan zihniyete sahipler helal çalışmıyorlar aynı marka aynı ürünler malatyada yanı başımızdaki elazığda niye ucuz burada pahalı hiç araştırdın mı oturduğun koltukta ahkam kesmek kolay.. UMARIM TÜM MARKALAR TEZ ZAMANDA BİNGÖLDE ŞUBE AÇARLAR DA HALK BİRAZ RAHAT EDER.
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
şerif b (@Misafir_18553)
05 Şubat 2015 Perşembe 14:33
ali başkan sanayicilerin başkanına diyor sen kendi temsilcisi oldugun sanayici iş adamı için mütahitler iş adamları için hükümete iki çift laf edemiyorsun gelip esnaf için konusuyorsun sagol ama kendi iş adamların için de konus dıyor
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
amelika (@Misafir_18548)
05 Şubat 2015 Perşembe 09:46
Bingöl de oy alıyorum Bingöl de para kazanıyorum Bingöl de çalışıyorum Bingöl ü yönetiyorum ama çocuklarımı başka ilde okula gönderiyorum başka ilde hastaneye gidiyorum başka ilde yatırım yapıyorum....Bingöl ü yönetenlerin kaçı Bingöl de oturuyor. Seçim zamanı herkes Bingöllü oluyor....
Ne esnafı ya Bingöl de esnaf yok 1 verip 5 alan bir gurup var.O dış sermaye olmasaydı esnaf kanımızı emmişti.
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Ali Taş (@Misafir_18546)
04 Şubat 2015 Çarşamba 22:00
Mecbur kalmasam Bingöl esnafından bir çöp bile almak istemem.Özellikle gıda giyim mobilya ve beyaz esya Elazığa göre çok. pahalı.Esnafımızın hepsi maşaah jiple geziyor.ısler iyi demekki.Ağlamaya gerek yok.Bütün büyuk markalar inşallah Bingölde magaza acar da bu esnafın aklı başına gelir.
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
25.11.2022
18:52
CHP`den şiddetle mücadele açıklaması
CHP'den şiddetle mücadele açıklaması
CHP Bingöl Kadın Kolları Başkanı Gülten Baylas, '25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü' dolayısıyla basın açıklaması yaptı.
25.11.2022
16:20
Çintay; `Milyon dolarlık projeleri ilimize kazandıracağız`
Çintay; 'Milyon dolarlık projeleri ilimize kazandıracağız'
Basın mensupları ile toplantı düzenleyen BİNTSO Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Çintay, 'Üretim ve yatırımın ilerlemesi, uluslararası rekabetin geliştirilmesi ile mümkündür. Bu çerçevede gerçekleştirdiğimiz girişimler neticesinde ilimizde 2 adet UR-GE projesi desteklenecektir. Bu projelerin her biri 3.500.000$ olup toplam 7.000.000$ yatırımı ilimize kazandıracağız. Bu projeler, bal ve inşaat malzemeleri üzerine olacaktır' dedi.
25.11.2022
15:50
`Bütçe adil dağıtılmalı`
'Bütçe adil dağıtılmalı'
'Bütçenin adil bir şekilde dağıtılmasıyla birçok şey yapılabileceği matematiksel olarak ortada iken, garibandan alıp zengine veren 2023 bütçesinin sahibi AKP iktidarını da halkımızın vicdanına bırakıyoruz.'
25.11.2022
15:43
Yedisu`da değerlendirme toplantısı yapıldı
Yedisu'da değerlendirme toplantısı yapıldı
Yedisu Kaymakamı Furkan Başar başkanlığında, 'Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme' toplantısı yapıldı.
25.11.2022
14:33
Kaymakam Gürses, öğrencilerle bir araya geldi
Kaymakam Gürses, öğrencilerle bir araya geldi
Adaklı ilçe Kaymakamı Burak Bozkurt Gürses, Adaklı Çok Programlı Anadolu Lisesi pansiyonunda kalan öğrencilerle bir araya gelerek, akşam yemeğini birlikte tabldotta yedi.
25.11.2022
14:18
Jandarmadan `Kadına yönelik şiddete karşı mücadele` mesajı
Jandarmadan 'Kadına yönelik şiddete karşı mücadele' mesajı
Bingöl'de İl Jandarma Komutanlığı personelleri, 'Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele günü' çerçevesinde özel bir video hazırlayarak, kadının toplumdaki yerine dikkat çekti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın