Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
27 Eylül 2022 Salı
25 °C Güneşli

BESYO Özel Yetenek Sınavı Kılavuzu Yayımlandı

Bingöl Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi, 2022-2023 Akademik Yılı Özel Yetenek Sınav Duyurusu yayımlandı. Rektör Çapak, adaylara başarılar diledi.

BESYO Özel Yetenek Sınavı Kılavuzu Yayımlandı
07 AĞUSTOS 2022 PAZAR 16:30
6
738
2
AA aa

Bingöl Üniversitesi resmi internet sitesinde yer alan duyuruda 2022-2023 Akademik Yılı Özel Yetenek Sınavının başvuru tarihleri şöyle yer aldı. Ön Kayıt Online Başvuru: 8-17 Ağustos 2022, Özel Yetenek Sınavına Girecek Adayların İlanı: 19 Ağustos 2022, Sınav Tarihi: 23-26 Ağustos, Sınav Yeri: Kapalı Spor Salonu.

Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Özel Yetenek Sınavına girecek öğrenci adaylarına şöyle seslendi:

“Bingöl Üniversitesi 2022-2023 Eğitim ve Öğretim Dönemi için Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Antrenörlük Eğitimi ve Spor Yöneticiliği bölümlerine öğrenci alımı yapılacaktır. Bu öğrencilerin seçimi ise Özel Yetenek Sınavı prosedürüne göre gerçekleştirilecektir. Seçme sınavlarının kuralları ÖSYM tarafından belirlenmekte ve Özel Yetenek Sınavı bu kurallar çerçevesinde uygulanmaktadır. Elinizdeki kitapçık, Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesine ait olan sınava başvuru sürecinden temel sınav kuralları ve başarı tespitine kadar yürütülecek olan sınav usul esaslarını içeren ‘Özel Yetenek Sınav Kılavuzu'dur. Bu kılavuz ile bedensel yeteneklerin öne çıkarıldığı akademik ölçüm tekniklerine göre en doğru öğrencilerinin seçimine imkân sağlanmış olacaktır. Bingöl Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nin bedensel yeteneklerin nesnel kriterlerle ölçülerek değerlendirildiği bir süreç dâhilinde ülkemizin spor eğitimine ve sportif başarılarına büyük katkı sağlayacağını umuyorum. Bu vesileyle Özel Yetenek Sınavı'na giren bütün öğrenci adaylarımıza başarılar diliyorum.”

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_94544)
08 Ağustos 2022 Pazartesi 14:40
Torpillerin döndüğü bir sınav. Öğrenci hakkını yiyen hoca ve izleyen hocalara lanet olsun. Kurs işletmeni BESYO hocası olursa adalet terazisi şaşar
Beğendim (1) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_94538)
08 Ağustos 2022 Pazartesi 08:37
Besyodaki bir doçent hoca aynı zamanda kurs işletiyor. Bütün hocalarda bunu biliyro ama hepsi sus pus izliyor aallah hakkımızı sizde bırakmasın BU NASIL BİR ADALETTİR? REKTÖR HOCA UYUYORMUSUN SEN?
Bir adam nasıl hem kurs işletir hem o öğrencileri alan jüri üyesi olarak olur
Beğendim (2) Beğenmedim (0)Cevapla
27.09.2022
16:00
Belediye otobüsü talebi için toplanacaklar
Belediye otobüsü talebi için toplanacaklar
Bingöl Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Mücahid Korkutata, belediye otobüsü istediklerini belirterek, Cuma günü belediye önünde oturma eylemi yapacaklarını ifade etti.
27.09.2022
15:58
Başar: `Deprem konutlarını hızlandırın`
Başar: 'Deprem konutlarını hızlandırın'
Yedisu Kaymakamı Furkan Başar, yaklaşık 2 yıl önce ilçede meydana gelen depremden dolayı yıkılan konut ve ahırların hızlandırılması için müteahhitlerle görüştü.
27.09.2022
15:56
Zaza FC futbol akademisi kuruluyor
Zaza FC futbol akademisi kuruluyor
Üç ay gibi kısa bir süre önce Bingöl'de gerçekleştirdiği seçmeler ile Bingöl futbol kamuoyunun dikkatini çeken Zaza FC London'un Başkanı Ömer Baraç: 'Şehir sahip çıktıkça kulüp güçlenecektir. Yakında kulübümüzün 8-12 yaş aralığında çocuklara hitap edecek futbol akademisi Bingöl'de faaliyetlerine başlayacak bunu da buradan kamuoyuna müjdelemek istiyorum.'
27.09.2022
15:54
Bingöl Belediyesi, üstyapı çalışmalarına hız verdi
Bingöl Belediyesi, üstyapı çalışmalarına hız verdi
Bingöl Belediyesi, ana cadde ve sokaklarda üstyapı çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor.
27.09.2022
15:51
`Geleceğimizi ancak çocuklarla kurtarabileceğimizin farkındayız`
'Geleceğimizi ancak çocuklarla kurtarabileceğimizin farkındayız'
Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü Halil Yücel, merkezdeki özel okulları ziyaret ederek idarecilerden bilgi aldı.
27.09.2022
15:50
Mollaoğlu, Vakıfbank Şube Müdürü oldu
Mollaoğlu, Vakıfbank Şube Müdürü oldu
Ankara Sincan OSB Şubesinde Kobi portföy yöneticisi olarak müdür yardımcılığı görevinde olan Sercan Mollaoğlu, Bingöl Vakıfbank Şube'sine müdür olarak atandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın