Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
25 Ekim 2021 Pazartesi
12 °C Yer yer bulutlu

200 Kişiye İstihdam Sağlanacak

Bingöl merkeze bağlı Ilıcalar beldesinde yapılacak tekstil atölyesi 200 kişi kapasiteli ve 2 bin metrekare kapalı alana sahip yapım işi ihale edildi.

08 EKİM 2021 CUMA 15:52
13
1794
2
AA aa
200 Kişiye İstihdam Sağlanacak

Ilıcalar Belediye Başkanı Mehmet Akif Günerigök, yaptığı açıklamada, beldede yapacakları tekstil atölyesinin ihalesini yaptıklarını söyledi. Beldede istihdam alanında ciddi katkılar sağlayacak olan tekstil atölyesinin Ilıcalar halkına hayırlı olmasını temennisinde bulunan Başkan Günerigök, belediye olarak her vatandaşa iş imkânı sunmalarının mümkün olmadığını ancak özel sektör sayesinde iş imkânı sunulabileceğini belirtti.

Kurulacak tekstil atölyesini özel sektöre kiralayacaklarını anlatan Günerigök, "İhalesini yaptığımızı tesis tekstil atölyesi kurulmaya müsait, 200 kişi kapasiteli ve 2 bin metrekare kapalı alana sahiptir. Burada tekstil fabrikası kurmak isteyen girişimlerimiz vardır. Bu tesisi cüzi bir kira ile onlara devredeceğiz inşallah burada da üretim olacaktır. Beldemizdeki insanlarımız da burada iş imkânına kavuşacak inşallah. Her şey Ilıcalar için." diye konuştu.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_86045)
11 Ekim 2021 Pazartesi 14:25
Gelişmiş ülkeler tekstil sektörünü kapatırken bizler çok iyi bir yatırım mış gibi tekstil atölyeleri açıyoruz. Ucuz işçilik adı altında insani olmayan çalışma koşulları ile istihdam ediyoruz cakaları atmaya devam. kazanan kim acaba? devlet mi, çalışan mı? iş veren mi?
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_86008)
08 Ekim 2021 Cuma 23:50
Asgari ücretin çok altında mı bu da yoksa karın tokluğuna mı çalıştıracak işçileri çünkü diğer tekstiller öyle yapıyor
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın