Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
28 Eylül 2021 Salı
19 °C Açık

Yüzenada festivali düzenlenecek

Bu festivalle Yüzenada ve Solhan'ın istenilen düzeyde tanıtılması halinde yerli turistlerin çekilebileceğini vurgulayan Kaymakam Aydın: “Kaymakamlık olarak festivali önemsiyoruz ve sadece ilçe için değil, Bingöl için güzel olacağına inanıyoruz” dedi.

23 ŞUBAT 2013 CUMARTESİ 01:50
1
18524
2
AA aa
Yüzenada festivali düzenlenecek

Bingöl’ün tanıtılması için önemli bir yere sahip olan Solhan Yüzenada Festivali için yapılan istişare toplantısında festival takvimi ve programı ele alındı. Festivalin güzel olması için bir de organizasyon ekibi kuruldu.

Solhan Kaymakamı Şeref Aydın Başkanlığı’nda İlçe Müftülüğü Çok Amaçlı Toplantı Salonunda yapılan toplantıya Solhan Belediye Başkanı Niyazi Çavuşoğlu, Arakonak Belediye Başkanı Nazmi Çalışan, AK Parti İlçe Başkanı Nihat Doğu, Kurum amirleri, Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri ve Kalehan A.Ş. Baraj Şefi Mustafa Hakan Filiz katıldı.

“KAYMAKAMLIK OLARAK FESTİVALİ ÖNEMSİYORUZ”

‘Solhan Yüzenada Festivali’nin detaylarının masaya yatırıldığı toplantıda konuşan Kaymakam Şeref Aydın, Solhan Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından Yüzenada’da uygulanan projenin Mayıs ayında tamamlanacağını, festivalin Haziran ayında gerçekleştirilebileceğini söyledi.

Bu etkinliğin uzun süreli olması gerektiğini vurgulayan Kaymakam Aydın: “İlk festivalimizi bu yıl gerçekleştireceğiz. Bu festival ile istediğimiz şekilde Yüzenada’yı ve Solhan’ı tanıtabilirsek, kendimizi iyi anlatabilirsek yerli turistleri de buraya çekebiliriz. Festivalde neler yapacağız ile ilgili yol haritamızı belirlemek gerekir. Tüm kurumlar ve sorumluluk sahibi arkadaşlarımız ile bir arada olup, ortak hareket edersek bunu başarırız. Kaymakamlık olarak festivali önemsiyoruz ve sadece ilçe için değil, Bingöl için güzel olacağına inanıyoruz.” şeklinde konuştu.

“YÜZENADA SOLHAN’IN AYNASIDIR”

Solhan İlçe Özel idare Müdürü Cahit Çabadak’ın Yüzenada’da uygulanan proje hakkında yaptığı bilgilendirme sonrası Solhan Belediye Başkanı Niyazi Çavuşoğlu kısaca görüşlerini aktardı.

Yüzenada’nın Solhan’ın aynası olduğunu ifade eden Başkan Çavuşoğlu, Solhan Kaymakamlığı ve Solhan Belediye Başkanlığı’nın ev sahipliğinde ortaklaşa yürütülecek bir festival olması gerektiğini belirtti.

Festivalin devamlılık arz etmesinin önemine vurgu yapan Başkan Çavuşoğlu: “Dışarıdan gören göz, bizden daha iyi görüyor. Yüzenada’nın Turizm Bakanlığı’nın tur rehberine alınması lazım. Yüzenada’yı efsaneleştiren bir kompozisyon yarışması yapılıp bir efsanesinin olması lazım. Tüm etkinlikler Yüzenada ile sınırlandırılmayıp Solhan’ı da içine alan bir program hazırlanarak Solhan’ın markalaşması sağlanmalıdır” şeklinde konuştu.

ORGANİZASYON EKİBİ BELİRLENDİ

Katılımcıların görüşlerini aktardığı toplantıda öncelikli olarak programın hazırlanması ve çalışmalara başlanması için oluşturulması gereken organizasyon ekibi belirlendi. Kamu kurumları ve STK’lardan oluşan organizasyon ekibinde yer almayan kişi ve kurumların da görev verilmesi durumunda görevini yerine getirmesi ile festivalin amacına ulaşacağı paylaşıldı.

Toplantıda, festivalin Haziran ayı son haftası gerçekleştirilmesi kararlaştırılırken, programın yoğunluğuna göre organizasyon ekibi inisiyatifine bırakılmak üzere festival süresinin 2-3 gün olması dile getirildi. Festival programının ve çalışmalarının organizasyon ekibi tarafından belirlenmesi kararlaştırıldı. 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Ahmet Kaçmaz (@Misafir_12494)
09 Mart 2013 Cumartesi 11:27
Çok geç kalınsa da bu gün bu konunun konuşulması şahsen beni sevindirdi.1972-81 yılları arasında çalıştığım Solhan ilçesi her haliyle takdire şayandır.Sayın Kaymakamın ve Sayın Başkanın projeye sahip çıkması sevindirici.Öncelikle yol sorununun çözülmesi gerek.Yüzen ada alanının mutlaka korumaya alınması lazım.Yüzen ada konusunda Solhan dışında yaşayan bizlere ne tür bir görev düşerse yapmaya hazır olduğumuzu belirtmek istiyorum.Bu nedenle diyorum ki 'Zararın neresinden dönersen kardır' misali.İlgililere şimdiden teşekkürler ve başarılar.
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
tahsin genç (@Misafir_12319)
24 Şubat 2013 Pazar 10:25
Yapacağınız bu ilçe tanıtımına halk olarak katkı sağlamaya hazırız biz solhan dışında ikamet edenler her türlü reklama hazırız başta başkan bey daha sonra ilçeyi üst düzeyde temsil edenlerin iyi bir organizasyonla ilçe iyi tanıtacaklarından eminiz solhan ilçemiz halkı onurumuz mizafirleri baş tacımızdır bu ilçe içen ele ele vermek görevimiz olsun
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
28.09.2021
16:47
`BSK`dan farklı görmüyorum yani`
'BSK'dan farklı görmüyorum yani'
AK Parti İl Başkanı Haşim Sağlar: 'Ben Karayolları bölge müdürümüzle bizzat görüştüm. Mevcut yolumuzu korumak adına kışın çukurlar oluşmasın, yol bozulmasın diye bir kat asfalt daha atılıp yolu en azından standardı biraz daha yükseltilmiş oldu biraz daha ömrü uzatıldı. Şuan da gidelim biz o yola, ben BSK'dan farklı görmüyorum yani. Sıcak asfalttan çok farkı yok. Son derece geniş, çok güzel bir yolumuz.'
28.09.2021
16:46
Eğitim- Sen: `Okulun her tarafı dökülüyor`
Eğitim- Sen: 'Okulun her tarafı dökülüyor'
Eğitim-Sen Bingöl Şubesi, Karlıova ilçesindeki bir okulun fiziki olarak yetersiz olduğunu iddia ederek: 'Özellikle Toklular İlkokul ve Ortaokulundaki (Aynı binada) fiziki manzara bizi dehşete düşürdü. Okulun her tarafı dökülüyor.'
28.09.2021
16:45
Çiftçilere yem dağıtımı yapıldı
Çiftçilere yem dağıtımı yapıldı
Bingöl Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, çiftçilere yüzde 50 hibe ile yem dağıtımı yaptı.
28.09.2021
16:44
Yaralı bulunan kızıl şahin tedavi altına alındı
Yaralı bulunan kızıl şahin tedavi altına alındı
Bingöl'de aracın çarpması sonucu yaralanan kızıl şahin tedavi altına alındı.
28.09.2021
16:43
Bıldırcın avlarında kullanılan ses cihazları ele geçirildi
Bıldırcın avlarında kullanılan ses cihazları ele geçirildi
Bingöl'de bıldırcın avlarında kullanılan manyetik ses cihazı ele geçirildi.
28.09.2021
16:42
Alpaya, köylünün sıkıntılarını dinledi
Alpaya, köylünün sıkıntılarını dinledi
HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Refik Alpaya ve beraberindeki heyet, Bingöl'ün Adaklı ilçesine bağlı Doğan Kaya Sıralı Söğütler köyünde halkla bir araya geldi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın