Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
03 Aralık 2020 Perşembe
4 °C Açık

'Yurttaşların mağduriyetleri giderilecek mi?'

HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin yanıtlaması üzere TBMM'ye verdiği önergede: 'Yurttaşların mağduriyetleri giderilecek mi, Yıllardır çözümsüz bırakılmış durumun çözümü için bir çalışmanız olacak mı?' sorularına yer verdi.

20 KASIM 2020 CUMA 17:05
9
1270
2
AA aa
`Yurttaşların mağduriyetleri giderilecek mi?`

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, Genç ilçesinde “Kırsal Alanda Sosyal Destek Projesi” kapsamında kooperatif kurulduğunu ve bu kooperatife üye olanlara borçlar bırakıldığını iddia etti.

Bu kapsamda TBMM'ye bir önerge sunan Aydemir, önergenin Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından yanıtlanmasını talep etti.

Aydemir, önergesinde şu sözlere yer verdi:

“Bingöl ili Genç ilçesinde, Tarım, Orman Bakanlığı ve Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Genel Müdürlüğü arasında yapılan işbirliği ile “Kırsal Alanda Sosyal Destek Projesi” adı altında 2006 yılında sadece yeşil kart sahibi olan yurttaşların tarımla ilgilenmeleri amacı ile bir kooperatif kurulmuştur. 2011 yılında, hayvan alımı için kişi başına 11 bin TL ödenmiş, alımlar yapıldıktan sonra geri ödeme şartı konmuştur. Kooperatif binasının yapımı tamamlandıktan sonra yine kooperatifte kullanılan demirbaşlarla beraber bu kooperatife üye olan yurttaşlara 14'er bin TL borç bırakılmış, kooperatifte kullanılamaz hale gelmiştir. Bingöl Genç ilçesinde ikamet eden Ramazan Üstboğa adlı yurttaşın dile getirdiği mağduriyetler, Bakanlığınız tarafından çözüm beklemektedir.                         

Bu bağlamda;                              

1.) Tarım Bakanlığı bünyesinde yer aldığı iddia edilen proje ile ilgili bilginiz var mıdır?                                           2.) Teşvik amacı ile yapılmış proje kimler tarafından hazırlanmıştır?       

3.) Kurulan kooperatifin denetlemesi yapılmış mıdır? Yapılmadıysa neden yapılmamıştır?                                 4.) Kooperatif yapımı ve alınan malzemelerin ödemeleri neden yurttaşlara bırakılmıştır? Bununla ilgili yapılmış herhangi bir sözleşme var mıdır?                                                 

5.) Yıllardır çözümsüz bırakılmış durumun çözümü için bir çalışmanız olacak mı?                                        6.) Yurttaşların mağduriyetleri giderilecek mi?”

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_64674)
22 Kasım 2020 Pazar 23:19
PKK'nın katlettiği insanların hesabını kim soracak?
PKK'nın dağlarda ölüme terk ettiği gençlerin hesabını kim verecek?
PKK'nın terör eylemlerinden güç alıp Ankara, İstanbul, İzmir pavyonlarında para akıtan KÜRTÇÜLER'e kim hesap soracak?
Beğendim (0) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_64667)
22 Kasım 2020 Pazar 11:43
Bir defa terorle mesafeyu koynadiginizda konusma hakkiniz yoktur.
Beğendim (0) Beğenmedim (1)Cevapla
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın