Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
26 Kasım 2022 Cumartesi
4 °C Bulutlu

Yüksek kesimlere ilk kar yağdı

Bingöl’ün yüksek kesimlerine mevsimin ilk karı düştü. Önceki günden beri etkili olan sağanak yağış ve soğuk hava bu gece yüksek kesimlerde kara dönüştü.

Yüksek kesimlere ilk kar yağdı
20 EKİM 2005 PERŞEMBE 14:03
0
2035
0
AA aa
Özellikle gece etkili olan sağanak yağış yüksek kesimlere mevsimin ilk karını bıraktı. Dert Ayları Başlıyor: Kuzey ilçelerimizde yaşayan vatandaşlar 5-6 ay sürecek olan kış mevsimini “dert ayları başlıyor” diye tanımlıyor.

Kuzey ilçelerimiz olarak bilinen Kiğı, Yedisu, Yayladere ve Adaklı’da başta ulaşım, elektrik ve telefon olmak üzere bir çok sorunu geçmişte olduğu gibi bu yılda kış aylarında yaşayacaklarını belirten vatandaşlar “dert ayları başlıyor” dedi.

Bingöl ile olan bütün iletişimlerinin kış ayları boyunca kesildiğini belirten vatandaşlar, “Kış mevsiminde her nedense bizler sanki başka bir gezegende yaşıyormuşuz hissine kapılıyoruz. Yollarımız bazen aylarca kapalı kalıyor. Telefon veya elektrik hatlarında bir arıza meydana gelse günlerce onarımını bekliyoruz. Acil bir hastamız olsa araçla hastaneye yetiştirme imkanımız olmadığından hemen AKUT’u arıyoruz. Yaz aylarında Bingöl’e bağlı olan ilçelerimiz kış aylarında kendi kaderlerine terkedilmiş gibi oluyor. Bu yıl rahat bir kış geçirmek için yetkililerden rica ediyoruz. Şimdiden gerekli önlem ve tedbirleri alsınlar. Köy hizmetleri ve TEDAŞ ilçelerimize tam teşekküllü birer şantiye kursun” dediler.

Yayladere ilçesinde yaşayan vatandaşlar kış aylarında bütün ulaşımın Erzurum üzerinden sağlandığını belirterek; “Yayladere’den Bingöl’e gelmemiz bazen beş-altı saati buluyor. Sabah ilçeden çıksak bile o gün görmemiz gereken işlerimize yetişemiyoruz ve bir gece Bingöl’de konaklamak zorunda kalıyoruz. Bir öğretmenimizin veya doktorumuzun işi Bingöl’de olsa en az 3-4 gün kalmak zorunda olduğu için eğitim ve sağlıkta da zaman zaman büyük aksaklıklar yaşıyoruz. İlçemize yaz aylarında tayin olan memurlar gelip başlıyor, ama ilk kış mevsimini yaşadıktan sonra ilçemizden tayinlerini çıkartabilmek için uğraşmaya başlıyorlar veya istifa edip gidiyorlar” dediler.

HABER
BİNGÖLÜN SESİ GAZETESİ
www.bingolunsesi.net

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
25.11.2022
18:52
CHP`den şiddetle mücadele açıklaması
CHP'den şiddetle mücadele açıklaması
CHP Bingöl Kadın Kolları Başkanı Gülten Baylas, '25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü' dolayısıyla basın açıklaması yaptı.
25.11.2022
16:20
Çintay; `Milyon dolarlık projeleri ilimize kazandıracağız`
Çintay; 'Milyon dolarlık projeleri ilimize kazandıracağız'
Basın mensupları ile toplantı düzenleyen BİNTSO Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Çintay, 'Üretim ve yatırımın ilerlemesi, uluslararası rekabetin geliştirilmesi ile mümkündür. Bu çerçevede gerçekleştirdiğimiz girişimler neticesinde ilimizde 2 adet UR-GE projesi desteklenecektir. Bu projelerin her biri 3.500.000$ olup toplam 7.000.000$ yatırımı ilimize kazandıracağız. Bu projeler, bal ve inşaat malzemeleri üzerine olacaktır' dedi.
25.11.2022
15:50
`Bütçe adil dağıtılmalı`
'Bütçe adil dağıtılmalı'
'Bütçenin adil bir şekilde dağıtılmasıyla birçok şey yapılabileceği matematiksel olarak ortada iken, garibandan alıp zengine veren 2023 bütçesinin sahibi AKP iktidarını da halkımızın vicdanına bırakıyoruz.'
25.11.2022
15:43
Yedisu`da değerlendirme toplantısı yapıldı
Yedisu'da değerlendirme toplantısı yapıldı
Yedisu Kaymakamı Furkan Başar başkanlığında, 'Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme' toplantısı yapıldı.
25.11.2022
14:33
Kaymakam Gürses, öğrencilerle bir araya geldi
Kaymakam Gürses, öğrencilerle bir araya geldi
Adaklı ilçe Kaymakamı Burak Bozkurt Gürses, Adaklı Çok Programlı Anadolu Lisesi pansiyonunda kalan öğrencilerle bir araya gelerek, akşam yemeğini birlikte tabldotta yedi.
25.11.2022
14:18
Jandarmadan `Kadına yönelik şiddete karşı mücadele` mesajı
Jandarmadan 'Kadına yönelik şiddete karşı mücadele' mesajı
Bingöl'de İl Jandarma Komutanlığı personelleri, 'Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele günü' çerçevesinde özel bir video hazırlayarak, kadının toplumdaki yerine dikkat çekti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın