Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
07 Aralık 2021 Salı
5 °C Parçalı bulutlu

Yer verdiler, çıkaramıyorlar!

Eski Öğretmen Evi arsasına tablacıları yerleştirdiler, bina yapılacak, çıkaramıyorlar. Galeria İş Merkezi'nin altındaki kapalı otopark'a giriş yolu yapmak amacıyla, Belediye İşhanı çevresindeki tablacılar, 2004 yılında eski Öğretmen Evi arsasına yerleştirilmişti.

14 EKİM 2005 CUMA 12:42
0
1400
0
AA aa
Yer verdiler, çıkaramıyorlar!
Tablacıların yerleştirildiği arsaya Rehberlik Araştırma Merkezi binası yapılacak. İhalesi yapıldı, Ancak tablacıları çıkaramadıkları için yer teslimi yapılamıyor ve işe başlanılamı-yor. Edinilen bilgilere göre ise, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tablacıları 'İşgalci' diye Savcılığa bildirdiği öğrenildi, ancak çıkaramıyor. Tablacıları eski öğretmen evi arsasına yerleştirdikleri zaman , 'yer altı çarşısı da yapacağız, size ordan yer vereceğiz' denildi. Ancak yer altı çarşısı bitmedi ve ne olacağı bilinmediği için tablacılar yer verilmeden çıkmak istemiyor. Diğer yandan ihalesi yapılan Rehberlik Araştırma Merkezi binası bu yıl başlanmazsa, parası tenkis olacak (geri gönderilecek). Ayrıca 2004 yılı sonunda Tablacılar Belediye işhanı çevresinden çıkarılarak eski öğretmen evi arsasına yerleştirildikten sonra Defterdarlık Milli Emlak Müdürlüğü tarafından yer işgali gerekçesiyle de, tablacılar hakkında suç duyurusu yapılmış ve bir çoğuna 400 YTL'lik para cezası verilmişti.

Tarih: 03.10.2005 Saat: 12:00
HABER
BİNGÖL GAZETESİ
www.bingolgazetesi.com
YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
07.12.2021
21:06
Yurt protestosu ülke gündeminde
Yurt protestosu ülke gündeminde
Bingöl KYK Kız Öğrenci Yurdundaki olaylar, Twitter'de #bingölkykkızyurdu hashtagi ile tt oldu. 8 Binden fazla twitin atıldığı olayla ilgili önemli noktalara dikkat çekildi ve 'tedbir' çağrıları yinelendi.
07.12.2021
17:05
Kadınlar markalaşmaya katkı sunacak!
Kadınlar markalaşmaya katkı sunacak!
Dr. Öğr. Üyesi Fatma Esen: 'Bingöl balının markalaşma sürecinde mutlak suretle kadın yer almalıydı. Bu amaç doğrultusunda arıcılık ve arı ürünleri sektöründe kadınların da yer alabileceği iş olanaklarını oluşturmaya çalıştık' dedi.
07.12.2021
17:04
Kızılboğa: `Halk fakirleşiyor`
Kızılboğa: 'Halk fakirleşiyor'
İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz'ın Türkiye ekonomisinde Yüzde 9'un üzerinde büyüme bekliyoruz sözlerini eleştirerek, 'Halk her geçen gün daha da fakirleşiyor. Kimlerin büyüdüğünü görüyoruz' dedi.
07.12.2021
17:03
Aydemir: `Öğrencilere soruşturma açılacağı tehdidini yapanlar kimlerdir?`
Aydemir: 'Öğrencilere soruşturma açılacağı tehdidini yapanlar kimlerdir?'
Bingöl Pir Ali Kız öğrenci yurdunda yaşanan olayın ardından Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu'na bir önerge veren Aydemir, şu iddiada bulundu: 'Öğrencilere soruşturma açılacağı tehdidini yapanlar kimlerdir? Herhangi bir öğrenciye bu sebeple soruşturma açılmış mıdır?'
07.12.2021
17:02
Yılmaz`dan Yeni Ekonomik Model Açıklaması
Yılmaz'dan Yeni Ekonomik Model Açıklaması
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz: 'Demokrasinin olduğu, serbest piyasanın olduğu ama ihracat odaklı bir şekilde cari fazla vererek büyümenin sağlandığı bir model bu.'
07.12.2021
17:01
Genç İlçe Minibüslerinden Zam Kararı
Genç İlçe Minibüslerinden Zam Kararı
Genç- Bingöl arasında hizmet veren hat minibüslerinin tarifesi artan mazot ve diğer birçok gider gerekçe gösterilerek 7 TL'den 8 TL'ye çıkarıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın