Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
07 Aralık 2021 Salı
5 °C Parçalı bulutlu

Yangınlar yüzünden evlerine giremiyorlar

Bingöl'de Raif Kayaokay isimli vatandaşın evinde çıkan esrarengiz yangınlar ailenin kâbusu oldu. Yangından sonra eşyaların buz gibi olması ise tüyler ürpertiyor.

13 TEMMUZ 2015 PAZARTESİ 22:26
0
2644
0
AA aa
Yangınlar yüzünden evlerine giremiyorlar

Bingöl merkeze bağlı Kumgeçit köyünde Raif Kayaokay'ın evinde çıkan esrarengiz yangınlar ailenin kâbusu oldu. Evin içerisine giremediklerini belirten Kayaokay, "Ailece psikolojik destek alıyoruz." dedi. Yangından sonra eşyaların buz gibi olması ise tüyler ürpertiyor.

YANGIN SONRASI ŞOKE EDEN OLAY

Yangın sonrası eşyaların buz gibi olduğuna dikkat çeken Kayaokay, "Evim bir ay içerisinde iki defa yandı. İki yangında da biz evde değildik. İlk yangın oda içerisinde başlamış ve kendi kendine sönmüş. Eve geldiğimizde yanan eşyaların hepsi buz gibiydi. İkinci yangın da 15 dakika içerisinde olmuş. Cuma namazı vakti annem ve kız kardeşim evden çıkıyor ve 15 dakika sonra geliyor. Yine oda içerisinde yangın çıktığını fark ediyorlar. Plastik olan penceremiz erimiş ama sıcak olması gerekirken buz gibi ayrıca yanan kanepelere elimizi atıyoruz, onların da buz gibi olduğunu fark ediyoruz. Bu yangında ilk yangın gibi kendi kendine sönmüş." ifadelerini kullandı.

ESRARENGİZLİK BİTMİYOR

Aynı anda birbirinden bağımsız yangınların olduğunu belirten Kayaokay, "İkinci yangın da 2 farklı odada oluyor. Bir odamızda kanepeler ve diğer eşyalar yanarken diğer odada sadece minderler yanıyor." diye konuştu.

"KENDİ KENDİNE YANIYOR"

Evlerinde daha önce de sebebini bilmediği bir şekilde yangın çıktığını ifade eden Kayaokay, "Son 25 gün içerisinde gerçekleşen olaylardan önce de evimizde yangın çıkmıştı. Askıda asılı olan bir pardesü kendi kendine yanmaya başlamıştı. O esnada evin içerisinde olduğumuzdan hemen yanan eşyaları dışarı çıkartmıştım." şeklinde anlattı.

"EVE GİREMİYORLAR"

Olayın araştırılmasını isteyen Kayaokay, "Evde annem, eşim, 3 yaşındaki çocuğum ve 2 kız kardeşimle beraber yaşıyoruz. Bu olaylardan sonra eve giremez olduk. Hepimiz psikolojik tedavi görüyoruz. Yetkililerden bu olayın aydınlatılmasını istiyorum." diyerek, yardım istedi.

Eski köy muhtarı Rahim Kayaokay ise 61 yaşında olduğunu belirterek, "Bu yaşıma kadar ben böyle bir olay yaşamadım. Aile mağdur olmuş durumda. Eve giremiyorlar, farklı yerlerde yatıyorlar. Geceleri gözlerine uyku girmiyor bu ailenin." sözleriyle ailenin yaşadığı sıkıntıyı ifade etti.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
07.12.2021
21:06
Yurt protestosu ülke gündeminde
Yurt protestosu ülke gündeminde
Bingöl KYK Kız Öğrenci Yurdundaki olaylar, Twitter'de #bingölkykkızyurdu hashtagi ile tt oldu. 8 Binden fazla twitin atıldığı olayla ilgili önemli noktalara dikkat çekildi ve 'tedbir' çağrıları yinelendi.
07.12.2021
17:05
Kadınlar markalaşmaya katkı sunacak!
Kadınlar markalaşmaya katkı sunacak!
Dr. Öğr. Üyesi Fatma Esen: 'Bingöl balının markalaşma sürecinde mutlak suretle kadın yer almalıydı. Bu amaç doğrultusunda arıcılık ve arı ürünleri sektöründe kadınların da yer alabileceği iş olanaklarını oluşturmaya çalıştık' dedi.
07.12.2021
17:04
Kızılboğa: `Halk fakirleşiyor`
Kızılboğa: 'Halk fakirleşiyor'
İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz'ın Türkiye ekonomisinde Yüzde 9'un üzerinde büyüme bekliyoruz sözlerini eleştirerek, 'Halk her geçen gün daha da fakirleşiyor. Kimlerin büyüdüğünü görüyoruz' dedi.
07.12.2021
17:03
Aydemir: `Öğrencilere soruşturma açılacağı tehdidini yapanlar kimlerdir?`
Aydemir: 'Öğrencilere soruşturma açılacağı tehdidini yapanlar kimlerdir?'
Bingöl Pir Ali Kız öğrenci yurdunda yaşanan olayın ardından Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu'na bir önerge veren Aydemir, şu iddiada bulundu: 'Öğrencilere soruşturma açılacağı tehdidini yapanlar kimlerdir? Herhangi bir öğrenciye bu sebeple soruşturma açılmış mıdır?'
07.12.2021
17:02
Yılmaz`dan Yeni Ekonomik Model Açıklaması
Yılmaz'dan Yeni Ekonomik Model Açıklaması
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz: 'Demokrasinin olduğu, serbest piyasanın olduğu ama ihracat odaklı bir şekilde cari fazla vererek büyümenin sağlandığı bir model bu.'
07.12.2021
17:01
Genç İlçe Minibüslerinden Zam Kararı
Genç İlçe Minibüslerinden Zam Kararı
Genç- Bingöl arasında hizmet veren hat minibüslerinin tarifesi artan mazot ve diğer birçok gider gerekçe gösterilerek 7 TL'den 8 TL'ye çıkarıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın