Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
10 Ağustos 2022 Çarşamba
24 °C Açık

Yangına havadan müdahale edilecek!

Kuraklık ve aşırı rüzgâr nedeniyle giderek büyüyen yangının açacağı doğa tahribatının daha da büyümemesi için çalışmaların arttırılmasını isteyen yöre halkı, bir çabanın bulunduğunu ancak yetersiz kalındığını vurguluyor. Adana Kozan'dan geleceği belirtilen helikopterle yangına havadan müdahale edileceği de kaydedildi.

Yangına havadan müdahale edilecek!
26 HAZİRAN 2021 CUMARTESİ 18:28
22
4529
8
AA aa

Dün Genç İlçesi Güzledere Köyü'nde henüz bilinmeyen bir sebepten ötürü başlayan ve Dedebağı ile Döşekkaya köylerine ulaşan orman yangını, rüzgârın etkisiyle hızla yayılıyor. İhbar üzerine harekete geçen Orman İşletme Müdürlüğü, 2 arazöz, 2 ilk müdahale aracı, 25 yangın işçisi ve 5 iş makinesi ile bölgeye intikal ederek yangına müdahale etmeye başladı. Genç Belediyesi İtfaiye ekiplerinin de katıldığı müdahale çalışmalarına İl Özel İdaresi'nden de iş makineleriyle takviye yapıldı.

ADANA KOZAN'DAN HELİKOPTER GELECEK

Genç Kaymakamı Arif Gül, Genç Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik ve Genç İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Selçuk Kansav söndürme çalışmalarını yerinde takip ediyor. Rüzgâr nedeniyle yayılan alevlerin kontrol altına alınması güçleşince havadan müdahale için Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan helikopter talep edildi. Adana Kozan'dan geleceği belirtilen helikopterle yangına havadan müdahale edilecek.

YERLEŞİM BİRİMLERİ ÇEVRESİNDE ÖNLEM ALINIYOR

Yangın, şuana kadar herhangi bir yerleşim birimine ulaşmış değil ancak giderek yayılan alevler yerleşim birimlerine yaklaştığı belirtiliyor. İş Mekinleri ve itfaiye araçlarıyla bölgede bir dizi önlemler alındığı, yerleşim birimlerinin alevlerden korunması için helikopterle müdahale edileceği belirtiliyor.

YÖRE HALKI ÇALIŞMALARIN YETERSİZLİĞİNDEN YAKINIYOR!

Yüzlerce dönüm alanın küle döndüğü bölgeden yükselen dumanlar, Bingöl merkezde de havanın değişmesine sebep oldu. Yöre halkı ise daha kapsamlı önlemler alınması için çağrıda bulunuyor. Kuraklık ve aşırı rüzgâr nedeniyle giderek büyüyen yangının açacağı doğa tahribatının daha da büyümemesi için çalışmaların arttırılmasını isteyen yöre halkı, bir çabanın bulunduğunu ancak yetersiz kalındığını vurguluyor.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_84007)
27 Haziran 2021 Pazar 21:38
Acele etmeseydiniz yarin yagmur yagacakti zaten
Beğendim (1) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_84002)
27 Haziran 2021 Pazar 17:10
Gerçekçi olun, siyasi rol çalmaya, halkı manipüle etmeye, oy devşirme ayaklarına gitmeyin.
Batıda orman yakmanın amacı ile burada orman yakmanın amacı aynıdır. Ancak halkı ahmak yerine koymak , halkın aklıyla oynamaya çalışmak seviyesizliktir. Vicdanı olan herkes her acıya yüreğiyle yaklaşır, merhamet eder
. Siyaset uğruna canlı varlıkları malzeme yapıp timsah gözyaşı dökmez...
Beğendim (5) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_83998)
27 Haziran 2021 Pazar 15:30
Ormanları yakıp sonradan cenazesinde ağlıyor gibi rol yapanlar, vicdanla bir akrabalık bağları olmadığı gibi insanlıkla da yakınlıkları yoktur.
Beğendim (6) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_83996)
27 Haziran 2021 Pazar 12:49
Kim yaptıysa Allah onların evlerine ateşler salsın.Bingöllüler görüyorsunuz bakın bir uçak yok söndürmek için lan helikopter dün geldi Batı'da olsa çoktan söndürülürdü neden hala Akp-MHP ittifakına destek veriyorsunuz kendinize gelin lütfen başka Bingöl yok gerekiyorsa imkanı olan söndürme çalışmalarına gönüllü katılsın el ele verelim.İnşallah en kısa sürede sönmesi dileğiyle.
Beğendim (9) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_84020)
28 Haziran 2021 Pazartesi 09:31
@Misafir Kullanıcı pensilvanyada ki sülüklünün beduasını etmiş ne iş haaaa
Beğendim (1) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_83992)
27 Haziran 2021 Pazar 08:52
Bı dogamiz vardı onide yok ettiler yapan belli zaten ilk yangın çıkışında niye mudahele etmiyorlar ki heralde bütün doğayı yok edeceklerki ondan sonra zaten kendiliğinden Soner yapanlar bunu bu halka reva görenler rehet uyku yatmazlar insALLAH bu kadar ağaç yakacaginiza birsuri gereksiz aklı eksik insan var oldurseydiniz daha iyiydi
Beğendim (5) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_83986)
26 Haziran 2021 Cumartesi 23:18
Yangın kendi kendine söndükten sonra mı gelecek. Yazıktır günahtır . Hiçbir iş makinesi ve personel yangını önleyemedi. Her yer yandı. Söndükten sonra kimse yangını kontrol altına aldık demesin. Benim köyüm yandı yanacak bir şey kalmadığı için alevler azaldı. Görünen ve görünmeyen ve yanarak can veren her varlığın vebali sebep olan kim ise onun üzerinde olsun
Beğendim (4) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_83985)
26 Haziran 2021 Cumartesi 23:15
Şaka gibi daha müdahale edilecekmiş ne kaldı orman yandı içindeki canlılar yandı memleket bu kadar sahipsiz.. Bunların vebalini yetkililer nasıl verecek..
Beğendim (3) Beğenmedim (1)Cevapla
09.08.2022
17:45
`Yüksekokul müdürü baskıya son vermelidir`
'Yüksekokul müdürü baskıya son vermelidir'
Eğitim-Bir-Sen Üniversite Şubesi; 'Bingöl Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (SHMYO) Müdürü Doç. Dr. Şükrü Bengü, amiri bulunduğu birimde çalışan üyelerimize yönelik baskıya son vermelidir' şeklideki iddialarda bulundu.
09.08.2022
17:43
Çiftçilere hibe destekleri arttırılmalı
Çiftçilere hibe destekleri arttırılmalı
Bingöl Ziraat Odası'ndan yapılan açıklamada, üretim yapan çiftçiye, Bakanlık desteklerinin arttırılması gerektiği belirtildi.
09.08.2022
17:41
Vali Ekinci: `Kerbela, mazlumun yanında durmayı öğütleyen ortak acımızdır`
Vali Ekinci: 'Kerbela, mazlumun yanında durmayı öğütleyen ortak acımızdır'
Muharrem ayı nedeniyle düzenlenen oruç açma programında konuşan Bingöl Valisi Kadir Ekinci; 'Kerbela, mazlumun yanında durmayı öğütleyen ortak acımızdır. İnşallah bizler de Kerbela'dan aldığımız dersle, rengine, diline ve dinine bakmaksızın her daim zalimin karşısında ve mazlumun yanında olmaya devam edeceğiz' dedi.
09.08.2022
17:40
Vatandaşlara aşure ikram edildi
Vatandaşlara aşure ikram edildi
Bingöl Belediyesi, Muharrem Ayı dolasıyla vatandaşlara aşure ikramında bulundu.
09.08.2022
16:20
Bingöl`de bir ayda 12 bin yolcu uçtu
Bingöl'de bir ayda 12 bin yolcu uçtu
Bingöl Havalimanı'nın 2022 yılı Temmuz ayına ait hava yolu uçak, yolcu ve yük istatistiklerini açıklandı. Temmuz'da 12 bin yolcunun uçtuğu Bingöl Havalimanında 7 ayda 77 bin yolcu uçuş hizmeti aldı.
09.08.2022
16:00
Erten, şaibe iddialarına yanıt verdi
Erten, şaibe iddialarına yanıt verdi
Yol-İş Sendikası Elâzığ 2 Nolu Şube Başkanlığı Delege Seçiminde 312 üyenin 202'sinin oyunu aldığını ifade eden Vahdettin Erten, kendisine destek verenlere teşekkür etti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın