Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
30 Kasım 2022 Çarşamba
9 °C Yağmur

Vakit, çevik bir paşayı nasıl kızdırdı

Vakit Gazetesi Emekli Orgeneral Çevik Bir'i Lions Kulüplerinin düzenlediği bir toplantıda yakalayarak, ısrarla bir soruya cevap istedi. İşte Çevik Bir'in öfkelendiği anlar.

Vakit, çevik bir paşayı nasıl kızdırdı
12 KASIM 2005 CUMARTESİ 20:57
0
1720
0
AA aa
Vakit Gazetesi'nin haberi:

Emekli Orgeneral Çevik Bir, önceki akşam İstanbul'daki Lions Külüpleri tarafından Pera Palas Oteli'nde düzenlenen Atatürk'ü anma programına konuşmacı olarak katıldı. Vakit'in gündeme getirdiği Tabip Albay Mustafa Kahramanyol'un YAŞ kararlarıyla TSK'dan uzaklaştırılmasında etkisi olduğu iddia edilen Çevik Bir, konuyla ilgili muhabirimizin sorusuna ilginç bir cevap verdi.

Çevik Bir, "YAŞ kararlarıyla TSK'dan uzaklaştırılan Tabip Albay Mustafa Kahramanyol'un eski eşi Nurcan Akçay, Kahramanyol'un ordudan atılması için sizin kendisine asılsız ihbar mektubu yazdırdığınızı ve bunun karşılığında iş ve para teklif ettiğinizi iddia etti. Nurcan Akçay'ın bu iddialarına ne diyorsunuz?" şeklindeki soruya "Onlar geçmişte kaldı" diye cevap verdi.

Bir, muhabirimizin "Bu, suçlamaları kabul ettiğiniz anlamına mı geliyor? Başka açıklamanız olmayacak mı?" sorusunu da cevapsız bıraktı. Sorulardan rahatsız olan Bir, muhabirimizin yanından uzaklaşarak, konuşmamayı tercih etti.

KONUYLA İLGİLİ GAZETE KÜPÜRÜNÜ ZORLA KAPATTI

Bu arada Ali Başak isimli bir vatandaş, YAŞ'zede Tabip Albay Mustafa Kahramanyol ile ilgili haberin yer aldığı gazete küpürünü protokolde oturan Çevik Bir'e göstererek, "Nurcan Akçay'ın size yönelik suçlamalarına bir cevabınız olmayacak mı?" sorusunu yöneltti. Gazete küpürünün kendisine gösterilmesinden büyük rahatsızlık duyan Bir, eliyle vatandaşa müdahale ederek, küpürü zorla kapattırdı. Emekli Orgeneral bir yandan bu müdahalede bulunurken, diğer taraftan, "Ben o gazeteleri okumuyorum, o haberlerin hiçbirini okumuyorum" diye savunmaya geçmesi dikkat çekti.

Amerika'dan gelir gelmez ayağının tozuyla Lions Kulüpleri'nin davetine katılan Çevik Bir, burada Atatürk'ü anlatan bir konuşma yaptı. Program sonunda Lions Kulüpleri 118-T Yönetim Çevresi Federasyonu Genel Yönetmeni Nilüfer Ogan, Çevik Bir'i, bir "teşekkür plaketi"yle ödüllendirdi.

Vakit
YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
30.11.2022
12:45
Yeni asgari ücrette 4 temel unsur belirleyici
Yeni asgari ücrette 4 temel unsur belirleyici
Yeni asgari ücret maratonu yarın başlıyor. Asgari ücret pazarlığında 'yaşam maliyeti, ülkenin ekonomik durumu, gerçekleşen ve hedef enflasyon, refah payı' olmak üzere 4 parametre belirleyici olacak. Asgari ücrette beklentiler 8 bin liranın altında olmayacağı yönünde.
29.11.2022
19:59
Sözleşmeli personelin memur kadrosuna atanmasıyla ilgili açıklama
Sözleşmeli personelin memur kadrosuna atanmasıyla ilgili açıklama
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan sözleşmeli personelin memur kadrolarına atanmasına ilişkin açıklama yapıldı.
29.11.2022
16:44
Kanalizasyon çalışmaları sürüyor
Kanalizasyon çalışmaları sürüyor
Bingöl'de İl Özel İdaresi koordinesinde başlanılan kanalizasyon çalışmaları aralıksız sürüyor.
29.11.2022
16:04
Kızılboğa`dan çalıştaya davet
Kızılboğa'dan çalıştaya davet
İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, 'Kadın Yükselmezse Alçalır Vatan'' çalıştayına ildeki kadınları ve STK'ları davet etti. Kızılboğa, çalıştayın 3 Aralık 2022 Cumartesi günü Erzurum'da gerçekleştirileceğini bildirdi.
29.11.2022
15:50
Berdibek ve Kaylı, kabri başında anıldı
Berdibek ve Kaylı, kabri başında anıldı
HÜDA PAR Bingöl Gençlik Kolları, Kültür camiinde düzenlenen sabah namazı programı sonrası Bingöl'de PKK tarafından 1993 yılında Köklü (Törek) köyündeki medreseye düzenlenen saldırıda hayatını kaybeden Süleyman Berdibek ile Ziya Kaylı'yı kabirleri başında andı.
29.11.2022
15:41
Adaklı Kaymakamı Gürses, üstyapı çalışmalarını inceledi
Adaklı Kaymakamı Gürses, üstyapı çalışmalarını inceledi
Bingöl'ün Adaklı ilçesi Kaymakamı Burak Bozkurt Gürses, köylerde devam eden üstyapı çalışmaları inceleyip, yetkililerden bilgi aldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın