Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
25 Şubat 2021 Perşembe
7 °C Güneşli

Üreticinin yüzü yeniden güldü

Bingöl'de 95 kuzusu telef olan üreticiye, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin talimatıyla yapılan imece usulü dayanışma örneği ile 95 kuzu temin edilip üretici Cengiz Aral'a hediye edildi.

17 ŞUBAT 2021 ÇARŞAMBA 17:01
12
1927
7
AA aa
Üreticinin yüzü yeniden güldü

Bingöl'ün Karlıova ilçesine bağlı Kargapazarı köyünde 30 yıldır geçimini hayvancılık ile sağlayan Cengiz Aral'ın 95 kuzusu, bilinmeyen bir nedenden dolayı telef oldu. Yaşanan bu durumdan dolayı üzülen Aral'ın yüzü Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile kentteki diğer üreticiler sayesinde imece usulüyle yeniden güldü. Bakan Pakdemirli'nin talimatıyla bir çalışma başlatan Tarım ve Orman İl Müdürü Burhan Bahadır ile Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali Kaysadu, kentteki diğer üreticilerle görüşerek Aral'ın durumunu iletti. Bunun üzerine diğer üreticiler de birer ikişer adet kuzuyu kurum amirlerine teslim ederek, telef olan 95 kuzunun yerine yine 95 adet kuzuyu Aral'a teslim etti.

Kuzuları görünce mutlu olan Cengiz Aral, “Bakan beye çok teşekkür ederim, çok mutlu oldum Allah razı olsun” diyerek teşekkür etti.

Birlik ve beraberlikten dolayı teşekkür eden üretici Aral'ın oğlu Siyat Aral, “ Babam yaklaşık 30 yıldır bu işi yapıyor. Henüz bilmediğimiz bir nedenle 95 adet kuzumuz telef oldu. Bunu duyan tarım il müdürü, birlik başkanı hemen kuzularımızı telafi ettiler. Herkese teşekkür ederim, Allah razı olsun yanımızdalar. Bu birlik ve beraberlik için teşekkür ederiz” dedi.

“Güzel bir dayanışma örneği hamd olsun ortaya çıktı”

Bakan Bekir Pakdemirli ve Vali Kadir Ekinci'nin talimatıyla çalışma başlattıklarını aktaran Tarım ve Orman İl Müdürü Burhan Bahadır, güzel bir dayanışma örneğinin ortaya çıktığını belirtti.

Bahadır, “Karlıova ilçesine bağlı Kargapazarı köyünde bulunan bir besicimize ait kuzular bilinmeyen bir nedenden dolayı oldu. Sayın bakanımız ve sayın valimizin talimatları doğrultusunda birlik başkanımızla bir araya gelerek yetiştiricimizin mağduriyetinin giderilmesi konusunda çalışmalar başlatmıştık. Güzel bir dayanışma örneği hamd olsun ortaya çıktı. Bugün de yetiştiricilerimizden tedarik edilen 95 adet kuzumuzu teslim ettik. Bu tarz sıkıntılar yaşandığında her zaman çiftçimizin, yetiştiricilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz inşallah. Bundan sonra da elimizden gelen tüm imkanları seferber edeceğiz” şeklinde konuştu.

Her zaman üreticilerin yanında olduklarını söyleyen Bingöl Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali Kaysadu ise “Hiç zaman kaybetmeden bir çalışma başlattık. Üreticilerimizden her birinden 1-2 tane kuzu alarak getirip teslim ettik. İnşallah bundan sonra bu tarz vakalar görmeyiz, yaşamayız. Biz her zaman üreticilerimizin yanındayız" ifadelerini kullandı.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_81352)
19 Şubat 2021 Cuma 22:32
Son zamanlarda duyduğum en mutlu edici bir haber Başta Vesile olan İl Müdürümüzü Tebrik ediyorum İyi Örnekler görmek ne güzel
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_81332)
18 Şubat 2021 Perşembe 16:20
Takdir ederim tüm emeği geçenleri..Allah binlerce kez razı olsun. Hepinizden. okurken duygulandım. iyi ki DEVLETİMİZ var.
Beğendim (6) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_81328)
18 Şubat 2021 Perşembe 10:24
Bu konuda çalışma yapan,katkı sunan herkesi tebrik ediyorum.Bingöl'ümüze yakışan bir davranış sergilenmiş.Rabbim herkesten razı olsun.
Beğendim (7) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_81327)
18 Şubat 2021 Perşembe 10:00
Hayata kelebek dokunuşu bu olsa gerek!... İyi ki varsınız!...
Beğendim (7) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_81323)
18 Şubat 2021 Perşembe 01:02
son zamanlarda gördüğüm en muhteşem haber.
Beğendim (7) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_81320)
17 Şubat 2021 Çarşamba 21:44
Takdir ederim tüm emeği geçenleri..Allah binlerce kez razı olsun.Hepinizden okurken bile ağladım resmen..N
Beğendim (7) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_81319)
17 Şubat 2021 Çarşamba 19:40
Çok güzel bir haber.il müdürümüze ve emeği geçenlere, katkıda bulunanlara teşekkürler.
Beğendim (16) Beğenmedim (0)Cevapla
24.02.2021
16:07
İşhanına esnaflar talip oldu
İşhanına esnaflar talip oldu
32 yıldır Bingöl Belediyesi İşhanında kiracı olan esnaflar, satışa çıkarılan işhanına talip olduklarını belirterek: 'Satış kararı belediyemiz için zorunlu bir durum teşkil ediyorsa bu satışın 32 yıllık esnafa yapılmasını talep etmekteyiz.'
24.02.2021
16:06
`Zazaca hizmet veren personel var mı?`
'Zazaca hizmet veren personel var mı?'
HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yanıtlaması üzerine verdiği önergede: 'Acil servislerde Zazaca hizmet veren personel var mıdır, varsa sayısı kaçtır?' şeklindeki soruya yer verdi.
24.02.2021
16:05
`Mağduriyetlerin telafisi, zararlarının tazminiyle mümkün olabilir`
'Mağduriyetlerin telafisi, zararlarının tazminiyle mümkün olabilir'
Memur- Sen Kadınlar Komisyonu adına açıklama yapan Sibel Öz: '28 Şubat zihniyetinin tarihin çöp sepetinde gerçek anlamda yerini alması sadece faillerinin mahkûm edilmesiyle değil mağduriyetlerin telafisi, zararlarının tazminiyle mümkün olabilir' dedi.
24.02.2021
16:04
Ders çalışmak için zirveye çıkıyorlar!
Ders çalışmak için zirveye çıkıyorlar!
Adaklı ilçesine bağlı 60 haneli köyde internet çekmediği için 50'e yakın öğrenci eğitim öğretim hakkından mahrum kalıyor. Öğrenciler ders çalışmak ve ödevlerini yapmak için 2 kilometre yürüyüp yüksek dağa çıkıyor.
24.02.2021
16:03
Öğrenciler KYK yurtlarında kalabilecekler
Öğrenciler KYK yurtlarında kalabilecekler
Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar İl Müdürlüğü, Bingöl Üniversitesinde Yüz yüze eğitim görecek öğrenciler için yurtların açıldığını bildirdi.
24.02.2021
16:02
11 yıl ömür biçilen oğlu için 1 metrelik bebek arabası istiyor
11 yıl ömür biçilen oğlu için 1 metrelik bebek arabası istiyor
Bingöl'de yaşayan Abdullah Ortak, halk arasında 'balık pulu' olarak da bilinen iktiyozis hastalığı ve orta bilişsel gelişmede gecikme tanısı koyulan 9 yaşındaki oğlu Arda için doktorların 10- 11 yıl ömür biçtiğini söyledi. Baba Ortak: 'Doktorun dediğine göre pek ömrü kalmamış. Hayatta tek mutlu olduğu şey, kapının dışında vakit geçirmek. Tekerlekli veya akülü sandalyeyi, belini doğrultamadığı için kullanamıyoruz. Ona içine girebileceği, 1 metrelik alanı olan bebek arabası lazım' dedi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın