Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
08 Aralık 2021 Çarşamba
4 °C Sağanak yağış

Ücretli öğretmen başvuruları başladı

Bingöl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, 2017-2018 eğitim öğretim yılı 2. dönem ücretli öğretmen başvurularının başladığı bildirildi. Başvurular, 31 Ocak 2018 tarihine kadar e-devlet üzerinden yapılabilecek.

26 OCAK 2018 CUMA 20:56
0
2932
0
AA aa
Ücretli öğretmen başvuruları başladı

Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, “Millî Eğitim Bakanlığının 24.01.2018 tarihinde ücretli öğretmen MEBBİS modülünde yapmış olduğu güncelleme neticesinde ilimiz genelinde ücretli öğretmenlik yapmak isteyen adayların e-devlet (https://www.turkiye.gov.tr) internet sitesi üzerinden ücretli öğretmen modülüne girip başvuru yapması gerekmektedir. Başvuru yapmayan adaylara görev verilmeyecektir. Son Başvuru tarihi 31 Ocak 2018'dir” denildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Müdürlüğümüze bağlı okullarda görev yapan ve 2. dönem görevine devam edecek olan ücretli öğretmenler bu durumdan etkilenmeyecektir. Ancak bu durumda olan ücretli öğretmenler de e-devlet sisteminden başvuru gerçekleştirmek zorundadırlar. 1. dönem sistem üzerinden veya form doldurarak başvuru yapıp henüz görev almamış olan adaylar da e-devlet sisteminden başvuru gerçekleştirmek zorundadırlar. Bir aday birden fazla ilçeye başvuru yapabileceği gibi birden fazla branşta da başvuru yapabilir. Ancak tüm adaylar kendi alanı dışında yan alanlarında da değerlendirileceği için tekrar başvuru yapmalarına gerek yoktur. Tüm adaylar kendi alanı dışında sınıf öğretmenliği alanında da değerlendirileceği için sadece kendi alanında başvurmaları yeterlidir. Herhangi bir sertifikası olan adaylar (İngilizce, Almanca, özel eğitim vb.) mezun olduğu alan dışında sertifika türüne göre görev almak istediği alana 2. kez başvuru yapmak zorundadır.”

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın