Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
04 Ağustos 2021 Çarşamba
31 °C Güneşli

Turizm altyapı projesi fka'ya takıldı

Solhan Belediyesi tarafından hazırlanan ve içerisinde sosyal tesisler, yürüyüş parkuru, sportif alanlar, dinlenme yerleri ile yeşil alanlarının bulunduğu 'Turizm Altyapı Projesi' Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) tarafından kabul edilmedi.

31 ARALIK 2014 ÇARŞAMBA 06:06
0
3394
1
AA aa
Turizm altyapı projesi fka`ya takıldı

Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, ilçede yürütülen hizmetlere yönelik değerlendirmelerde bulundu.

Günü kurtarma amaçlı çalışmadıklarını belirten Yıldız: “Seçimin akabinde görevi devir alır almaz, elimizdeki projeleri, var olan mali durumu istişare etmek için Ankara’ya destek amaçlı ziyaretler yapıyoruz. Bu her ilçe belediyesi için geçerlidir. Kaynak Ankara’dan geliyor, projeler orada ‘olur’ alıyor, dolayısıyla oradan ne kadar koparabilirsek bu ilçe için kâr sayılır” dedi.

Turizm Altyapı Projesi’nin FKA’dan geçmediğini kaydeden Yıldız: “Solhan’a nefes aldıracak projemiz Fırat Kalkınma Ajansı’ndan geçmedi. Her şeye rağmen, pes etmiyoruz. İller Bankası vasıtası ile bu hayalimizi gerçekleştirmeye çalışacağız” diye konuştu.

Solhan’ın kuzey yamacı üzerinde yapmak istedikleri sosyal tesis projelerinin olduğunu ifade eden Yıldız: “Bu sene henüz bir şey yapamadık ama öncelik sırasına göre hareket ediyoruz. İnşallah Sayın Bakanlığımızın da destekleriyle ilçemize bu projeyi kazandıracağız. Şu anda ilk işimiz, mahalle içindeki yollar, içme suyu ve buna benzer acil durumlardır” ifadelerini kullandı.

İlçede yapılan hizmetler hakkında bilgi veren Yıldız, yapılacak hizmetleri halkla istişare ettiklerini ifade ederek: “ Yaptığımız ve yapacağımız hizmetleri halkımız ile istişare edince, halk kendini işin içinde hissederek sahiplenme duygusu ile yaklaşıyor. Bundan sonra her mahallede aylık düzenli toplantılar yapacağız” dedi.

“ÖNCEKİ İMAR PLANLAMASI ANKARA’DA HARİTA ÜZERİNDE YAPILMIŞ”

Göreve geldikten sonra jeoloji mühendislerini ilçeye davet ettiklerini ifade eden Yıldız: “Yaptığımız araştırmaya göre Boğlan ve Halimepınar mahallelerimizin tamamen sırtı dağa dayanan yerlerde zemin artı iki kat verilmiş. Bizim çalışmamızda en sağlam zemin bu iki mahallemizde çıktı. Biz belediye meclis kararı ile bu iki mahallemizin kat artışına karar verdik. 2015 yılı itibari ile yeni bir imar planı çalışmamız olacak. Gelişen ilçemiz için şarttır. Bazı ova olan yerlerde zemin artı 6 kat verilmesine karşıyım. Maalesef daha önceki imar planlaması Ankara’da harita üzerinde yapılmış. İmar gibi bir mesele 50 yıllık bir planlanmalıdır. Günü kurtarma amaçlı olmamalıdır. Alt yapı, içme suları ve yollar uzun vadede planlanmalıdır. Biz böyle düşünüyoruz ve ona göre çalışıyoruz” şeklinde konuştu 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
RIZA SÖYLEMEZ (@Misafir_18268)
31 Aralık 2014 Çarşamba 15:40
Sevgili solhanlı hemşehrilerim gerçekten çok sayılı çok dürüst ve çocukluk arkadaşım köylüm sayın Başkan solhan için büyük bir şans çünkü solhanlı emaneti doğru birine vermiş ,solhanlıların emaneti emin ellerde olduğu muhakkaktır.Sevgili hemşehrilerime tavsiyem iktidar avantajını kullanmalrı için başkan ve ekibini küçük menfaatler için zamanlarını almamaları gerekir,Benimde sayın başkan ve ekebinde solhan için yapmaları için çaba sarf etmelerini istediğim birkaç proje başlığı olacak. Bilindiği gibi solhan merkezde çağımıza uygun düşmeyen hayvan barınakları ve bu hayvanların sokaklara salmaları modern şehir görüntüsüne gölge düşürmektedir. Bu benzeri görüntülerin kaldırlması için 1-HAYVAN ORGANİZASYON ÜNİTELERİNİN YAPTIRILMASI 2- Acilen KENTSEL DÖNÜŞÜM geliştirilmeli üç etap halinde solhan kensel dönüşümü saglanır.3-YAŞAM MERKEZİ yaptırlması (Aynı kompleks içinde müzik folklor ,dil,sanatsal vb )yüzme havuzu ,kongre ve konferans ,sinema vb yapılabilir
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
03.08.2021
17:48
Enflasyon rakamları açıklandı
Enflasyon rakamları açıklandı
Tüketici fiyat endeksi 2021 yılı Temmuz ayında bir önceki aya göre yüzde 1,80, bir önceki yılın Aralık ayına göre yüzde 10,41, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 18,95 ve on iki aylık ortalamalara göre yüzde 15,15 artış gerçekleşti.
03.08.2021
17:47
`Help Turkey` dezenformasyonu deşifre oldu
'Help Turkey' dezenformasyonu deşifre oldu
Türkiye günlerdir peş peşe çıkan orman yangınları ile mücadele ederken, sosyal medyada da algı operasyonları yapıldı. Özellikle sosyal medyada sahte hesaplar üzerinden provokatif paylaşımlarla sistemli dezenformasyon yapılırken, 'Türkiye'yi aciz gösterme' operasyonu devreye sokuldu.
03.08.2021
17:46
İkinci el araç alacaklar dikkat! Sebebi belli oldu
İkinci el araç alacaklar dikkat! Sebebi belli oldu
MASFED Genel Başkanı Aydın Erkoç, 'Sıfır araç üretiminde yaşanabilecek sıkıntıların ikinci el araç fiyatlarını artırabileceği'ni ifade ederek, 'Şu an fiyatlar normal seyrine gelmişken vatandaşlarımız bu fırsatı değerlendirebilir' dedi.
03.08.2021
17:45
Koronavirüs soruşturması! `Kanıt bulduk, Wuhan`daki laboratuvardan yayıldı`
Koronavirüs soruşturması! 'Kanıt bulduk, Wuhan'daki laboratuvardan yayıldı'
ABD'de Temsilciler Meclisi'nin Cumhuriyetçi Partili üyeleri corona virüsüyle ilgili çarpıcı iddialarda bulundu. Virüsün kökenine dair yürütülen soruşturmada, Çin'deki Wuhan Viroloji Enstitüsü laboratuvarından Ağustos ya da Eylül 2019'da sızdığına dair kanıtlar bulunduğu öne sürüldü.
03.08.2021
17:07
42 ilden köylerine gelen çocuklar, şenlikte doyasıya eğlendi
42 ilden köylerine gelen çocuklar, şenlikte doyasıya eğlendi
Türkiye'nin 42 farklı şehrinden Bingöl'ün Gülpınar köyüne aileleri ile birlikte gelen çocuklar, köy derneği tarafından düzenlenen şenlikte doyasıya eğlendi.
03.08.2021
17:06
Cami kubbesindeki zincire ayağı takılan leylek kurtarıldı
Cami kubbesindeki zincire ayağı takılan leylek kurtarıldı
Bingöl'ün Genç ilçesinde cami minaresindeki zincire ayağı takılan leylek itfaiye tarafından kurtarıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın