Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
28 Ocak 2021 Perşembe
-1 °C Hafif sis

Tek istekleri okullarına kavuşmak

Bingöl'de 3 Aralık Dünya Engelliler Gününden dolayı evden mesaj gönderen öğrenciler, 'Okulumuzu, arkadaşlarımızı çok özledik' dediler.

03 ARALIK 2020 PERŞEMBE 15:37
5
1207
0
AA aa
Tek istekleri okullarına kavuşmak

Ülke genelinde koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında okullar online eğitim vermeye devam ediyor.

Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı Özel Eğitim Meslek Okulundaki engelli öğrenciler, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle hazırlanan video ile okulunu çok özlediklerini aktardı.

Geçen yıl 3 Aralık'ta okulda arkadaşlarıyla olduklarını ancak Koronavirüs nedeniyle Mart ayından bu yana evde olduklarını ileten öğrenciler, gelişimleri için arkadaşlarına ihtiyaçları olduklarını söyledi.

“SİZİNLE BİRLİKTE YAŞAMAYA İHTİYACIM VAR”

Arkadaşlarına ve sosyal hayata ihtiyacı olan öğrencilerden Meryem Bamja; “Geçen sene 3 Aralık'ta “Bir avuç İnsan” tiyatro oyunu hazırladık ve ben de oynadım. Ancak bu sene 3 Aralık'ta evdeyim. Otizm ile birlikte yaşamayı öğrenmek için arkadaşlarım ve sizinle birlikte yaşamaya ihtiyacım var” diye konuştu.

Hafif düzeyli Zihinsel engelli öğrencilerden Meryema Morkoyun; “Okullar açılmıştı ve biz bugün için hazırlık yapıyorduk. Ama bugün evdeyim. Okulumu ve arkadaşlarımı çok özledim” diye konuştu.

Zihinsel Engelli öğrencilerden Zehra Gürbüz de “ Ailem ile vakit geçirmek çok güzel ama Mart ayından beri evdeyim. Ben okulda geliştiğimi hissediyorum. Okulumu, arkadaşlarımı ve öğretmenlerimi çok özledim” dedi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
27.01.2021
16:57
Sütaş hızla ilerliyor
Sütaş hızla ilerliyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine Sütaş Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz'ın yatırım kararı aldığı Bingöl'de, 'Sütaş Doğu-Güneydoğu Anadolu Sütçülük Projesi Bingöl Entegre Teknik Hayvancılık ve İmalat Sanayi Yatırımı' kapsamındaki tesislerin yapımı sürüyor.
27.01.2021
16:56
`Kayıtlı istihdamda artış yaklaşık 60 bin kişidir`
'Kayıtlı istihdamda artış yaklaşık 60 bin kişidir'
Bingöl'deki kayıtlı istihdamdaki artış verilerini paylaşan Yılmaz: 'Bingöl'de 2002 yılında SSK, Bağkur ve Emekli Sandığına kayıtlı toplam çalışan sayısı 18.553 iken, aynı sayı 2020 Ekim ayı itibarıyla 78.367 olmuştur. Kayıtlı istihdamda artış yaklaşık 60 bin kişidir' dedi.
27.01.2021
16:55
`Adımlar atılırsa nefes almaya devam ederiz`
'Adımlar atılırsa nefes almaya devam ederiz'
Esnaflar için pandeminin ilk gününden itibaren iki talepte bulunan Bingöl ESOB Başkanı Ali Bayram: '50 Bin TL faizsiz kredi ve 100 Bin TL 1 yıl sonra ödemesi başlayacak şekilde kredi imkanı. Bu iki adım atılırsa nefes almaya devam ederiz.'
27.01.2021
16:54
Ambulanslar, belde ve ilçeye gönderildi
Ambulanslar, belde ve ilçeye gönderildi
Sağlık Bakanlığı tarafından Bingöl'e gönderilen 2 adet ambulans, Sancak Beldesi ve Adaklı ilçesine tahsis edildi.
27.01.2021
16:53
10 hastaya yatak desteği
10 hastaya yatak desteği
Solhan Belediyesi, ilçede bulunan 10 hastaya otomatik hasta yatağı yardımında bulundu.
27.01.2021
16:52
Market, pazar, hal ve çarşılarda fahiş fiyat denetimi
Market, pazar, hal ve çarşılarda fahiş fiyat denetimi
Ticaret Bakanlığı tarafından 81 ilde bulunan market, pazaryeri, çarşı ve toptancı hallerinde fahiş fiyat artışlarına yönelik denetim gerçekleştirilirdi. Denetimlerde son bir haftada bin 674 işletme bazında 22 bin 535 ürün denetlenirken, fahiş fiyat artışı yaptığı değerlendirilen 495 firmaya toplam 15 milyon 480 bin lira idari para cezası uygulanmasına karar verildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın