Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
07 Temmuz 2022 Perşembe
24 °C Açık

Sütaş'la hayvancılık potansiyeli artacak

Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz; SÜTAŞ'ın Bingöl'de yatırım yapması ile ilgili çalışmaların devam ettiğini ifade ederek, SÜTAŞ'ın Bingöl'de yatırım yapması ile birlikte hayvancılık potansiyelinin artacağını söyledi.

Sütaş`la hayvancılık potansiyeli artacak
07 MART 2011 PAZARTESİ 09:25
0
2593
0
AA aa

Bir dizi ziyaret ve toplantılara katılmak üzere Bingöl’e gelen Devlet Bakanı Yılmaz, pazar günü İl Özel İdaresi Toplantı Salonu’nda basın mensuplarıyla bir araya geldi.


Bakan Yılmaz’ın basın toplantısına Vali Mustafa Hakan Güvençer, Bingöl Milletvekilleri Kazım Ataoğlu ve Yusuf Coşkun, Belediye Başkanı Serdar Atalay ve bazı davetliler katıldı.


Toplantıda gazetecilerin sorularını cevaplayan Bakan Yılmaz, Bingöl’de yapımı devam eden ve yapılacak olan projelerle ilgili olarak önemli açıklamalarda bulundu.


Her halükarda bu yıl uçağı indireceğiz
Yapımı devam eden havaalanı ile ilgili konuşan Bakan Yılmaz, havaalanı inşaatının hızlı bir şekilde devam ettiğini ifade ederek, “Havaalanının pist çalışmasının yaza kadar bitmesi bekleniliyor. Pist çalışması bittikten sonra üst yapımı itibari ile süreç başlayacak. Her halükarda bu yıl uçağı indireceğiz. Havaalanı Bingöl’ün 20 yıllık bir özlemiydi. Bu özlemi sağlıklı bir şekilde gerçekleştireceğiz” dedi.


SÜTAŞ kararını açıklayacak
Bingöl’e gelen SÜTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz ve ekibi ile valilikte görüştüğünü belirten Bakan Yılmaz, SÜTAŞ ekibinin kendisine yapılması planlanan yatırım ile ilgili brifing verdiğini ve brifing sonrasında SÜTAŞ ekibine uygun arazi için sunum yapıldığını söyleyerek, “Sütaş büyük bir firma.

İlk 500 firma arasında, 60. sırada yer alıyor. Pazar payı yüksek bir firma. Bingöl ile ilgili yatırım analizi çalışmaları var. Tabi bu henüz sonuçlanmış değil. Bu yatırım büyük olduğu için hemen olacak işler değil. Firma ikliminden bitki örtüsüne kadar analiz yapıyorlar. Önümüzdeki dönemlerde çalışmalarını bitirip kararlarını açıklayacaklar” diye konuştu.


Yapılanlar yatırımların gelmesine neden oldu
“Özel sektörün bölgeye gelmesindeki en büyük etken yapılan yatırımlardır” diyen Bakan Yılmaz, tamamlanması planlanan havaalanı, Doğu- Batı ve Kuzey-Güney eksenindeki duble yollar yatırımların gelmesindeki en büyük etken olduğunu kaydederek, “Ayrıca üniversitenin kurulması da yatırım için cazip görülen diğer hususlar arasında. Bu yatırımlar olmasaydı bu firma gelip burada analiz bile yapmazdı. Bizler de valilik, belediye ve ilgili diğer kuruluşlar olarak destek vereceğiz. Gördüğümüz kadarı ile yatırım yapma yönünde eğilimleri var.

Ama bunu ölçeklemeleri lazım. Nasıl bir yatırım, ne türde bir yatırım gibi. Bu yönde çalışmalar sürüyor. Önümüzdeki aylarda durum netleşecek. Bunu önemsiyoruz; çünkü binlerce insanın istihdam edilmesi söz konusu. Bu sadece bir kesime değil tabana yayılan bir yatırım. Bölgenin hayvancılık potansiyelini arttıracak ve yeni yatırımları çekecek bir yatırım” şeklinde konuştu.
 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
06.07.2022
21:46
Sağlık camiasından protesto grevi
Sağlık camiasından protesto grevi
Konya Şehir Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Ekrem Karakaya'nın öldürülmesinin ardından yasa boğulan sağlık camiası, protesto amaçlı grev kararı aldı. Bingöl'deki hastanelerde acil servis hariç hasta bakılmayacağı bildirildi.
06.07.2022
17:14
Karasu: `3 ayrı davadan birini kazandık`
Karasu: '3 ayrı davadan birini kazandık'
Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Bingöl'deki alımları için 3 ayrı dava açtıklarını belirten Doğan Karasu: 'Bingöl Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü aleyhine açtığımız 3 ayrı davanın birincisini kazandık. Diğer iki dava devam ediyor.'
06.07.2022
17:13
Karlıova`daki sağlık evi yenilendi
Karlıova'daki sağlık evi yenilendi
Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü'nce, Karlıova ilçesine bağlı Bahçe köyü sağlık evi yenilendi.
06.07.2022
17:12
Okullarda LGS tercih danışmanlık büroları kuruldu
Okullarda LGS tercih danışmanlık büroları kuruldu
Bingöl'de İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde, merkez ve ilçelerdeki tüm okullarda 'Liselere Geçiş Sistemi' (LGS) tercih danışmanlığı büroları kuruldu.
06.07.2022
17:11
Gençlerle doğa gezisi yapıldı
Gençlerle doğa gezisi yapıldı
Bingöl'de üniversite sınavına giren ve KPSS'ye girecek olan gençlerle doğa gezisi yapıldı.
06.07.2022
17:10
Binaların yıkımı ile ilgili yönetmelik yürürlüğe girdi
Binaların yıkımı ile ilgili yönetmelik yürürlüğe girdi
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü İsa Gülgür, binaların yıkılması hakkında hazırlanan yönetmeliğin 1 Temmuz 2022'de yürürlüğe girdiğini belirtti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın