Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
04 Ağustos 2021 Çarşamba
31 °C Güneşli

Suriye'ye ikinci yardım tırı

İHH Solhan Şubesi öncülüğünde başlatılan, Solhan Belediyesi ve Eğitim Bir- Sen Solhan Şubesi'nin katkılarıyla hazırlanan “Solhan'dan Suriye'ye Kardeşlik Eli” kampanyası kapsamında Suriye'deki savaş mağdurlarına, ikinci bir tır yardım gönderildi.

30 MAYIS 2016 PAZARTESİ 22:57
0
2957
0
AA aa
Suriye`ye ikinci yardım tırı

Solhan Belediyesi önünde Tırın hareketinden önce düzenlenen törende konuşan Solhan İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Muhammed Veysi Tunç,” Bugünleri gösteren Rabbimize hamd olsun. Solhan’dan Suriye’deki mazlum ve mağdur kardeşlerimize 2. Tırımızı inşallah ulaştıracağız. Biz inananlar olarak bize düşen sorumluluk şu zulmün ve zilletin izalesi, arzın imarı toplumun ıslahı ve adaletin ikamesidir. Bizde bu doğrultuda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu süreçte bize destek veren, katkı sunan hayırsever Solhan halkına ve esnafına, Sayın Belediye Başkanımız Abdulhakim beye ve tüm belediye çalışanlarına, değerli Eğitim Bir- Sen camiasına, desteklerini bizden esirgemeyen Binpınar yetkililerine, diğer sivil toplum kuruluşlarına, dini hassasiyeti olan siyasi partilere teşekkür ediyoruz. Bunun haricinde Ankara’dan, Bolu’dan, Muş’tan, Adana’dan ve diğer farklı illerden bize ulaşan hayırseverlerden de Allah razı olsun. İkinci tırın oluşmasında katkı sunan herkesten her kesimden rabbim razı olsun. Allah burada toplananlardan, emek verenlerden söylem ve eylemi ile destek olanlardan eylesin“ ifadelerini kullandı.

Daha sonra Bingöl İHH Başkanı Muhittin Gili, il bazında İHH’nın Suriye yaptığı yardımlar hakkında kısaca bilgi verdi. Gili,” Gönüllü kardeşlerimiz ile birlikte bu zor şartlarda insanların bize emanet ettiği yardımları mutlaka götüreceğiz. Ve canımız pahasına mutlaka orada dağıtacağız. İnsanlar bize güveniyorlarsa bizde bu insanların güvenine layık olmaya çalışacağız. Allah tekrar hepinizden razı olsun. İnşallah bundan sonrada çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam edecektir” dedi. 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
03.08.2021
17:48
Enflasyon rakamları açıklandı
Enflasyon rakamları açıklandı
Tüketici fiyat endeksi 2021 yılı Temmuz ayında bir önceki aya göre yüzde 1,80, bir önceki yılın Aralık ayına göre yüzde 10,41, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 18,95 ve on iki aylık ortalamalara göre yüzde 15,15 artış gerçekleşti.
03.08.2021
17:47
`Help Turkey` dezenformasyonu deşifre oldu
'Help Turkey' dezenformasyonu deşifre oldu
Türkiye günlerdir peş peşe çıkan orman yangınları ile mücadele ederken, sosyal medyada da algı operasyonları yapıldı. Özellikle sosyal medyada sahte hesaplar üzerinden provokatif paylaşımlarla sistemli dezenformasyon yapılırken, 'Türkiye'yi aciz gösterme' operasyonu devreye sokuldu.
03.08.2021
17:46
İkinci el araç alacaklar dikkat! Sebebi belli oldu
İkinci el araç alacaklar dikkat! Sebebi belli oldu
MASFED Genel Başkanı Aydın Erkoç, 'Sıfır araç üretiminde yaşanabilecek sıkıntıların ikinci el araç fiyatlarını artırabileceği'ni ifade ederek, 'Şu an fiyatlar normal seyrine gelmişken vatandaşlarımız bu fırsatı değerlendirebilir' dedi.
03.08.2021
17:45
Koronavirüs soruşturması! `Kanıt bulduk, Wuhan`daki laboratuvardan yayıldı`
Koronavirüs soruşturması! 'Kanıt bulduk, Wuhan'daki laboratuvardan yayıldı'
ABD'de Temsilciler Meclisi'nin Cumhuriyetçi Partili üyeleri corona virüsüyle ilgili çarpıcı iddialarda bulundu. Virüsün kökenine dair yürütülen soruşturmada, Çin'deki Wuhan Viroloji Enstitüsü laboratuvarından Ağustos ya da Eylül 2019'da sızdığına dair kanıtlar bulunduğu öne sürüldü.
03.08.2021
17:07
42 ilden köylerine gelen çocuklar, şenlikte doyasıya eğlendi
42 ilden köylerine gelen çocuklar, şenlikte doyasıya eğlendi
Türkiye'nin 42 farklı şehrinden Bingöl'ün Gülpınar köyüne aileleri ile birlikte gelen çocuklar, köy derneği tarafından düzenlenen şenlikte doyasıya eğlendi.
03.08.2021
17:06
Cami kubbesindeki zincire ayağı takılan leylek kurtarıldı
Cami kubbesindeki zincire ayağı takılan leylek kurtarıldı
Bingöl'ün Genç ilçesinde cami minaresindeki zincire ayağı takılan leylek itfaiye tarafından kurtarıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın