Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
07 Temmuz 2022 Perşembe
24 °C Açık

Sulama göleti ihalesi sevinçle karşılandı

Türkiye'nin en büyük köyü Çavuşlar köyüne yapılacak sulama göleti ihale edilecek. Duyuruya çıkan, 'Çavuşlar Köyü Göleti ve Sulama yatırımı Planlama ve Mühendislik Hizmeti İhalesi' bölge sakinlerince sevinçle karşılandı.

Sulama göleti ihalesi sevinçle karşılandı
20 HAZİRAN 2022 PAZARTESİ 16:53
5
2042
1
AA aa

“Üreten çavuşlar bölgeye örnek olacak” diyen Çavuşlar-DER Başkanı Ahmet Kerey, “ Yıllardır planlanan yapımının, köyümüze tarım ve hayvancılık anlamında büyük katma değer sağlayacağı ‘Çavuşlar Köyü Göleti ve Sulama yatırımı Planlama ve Mühendislik Hizmeti İhalesi'nin 21.07.2022 tarihinde yapılacağı müjdesini aldık. Yapılacak ihale sonrasında etüt planlama ve mühendislik işlemleri yapıldıktan sonra Yapım ihalesi aşamasına gelinecek.

Böylece köyümüzde brüt 405 hektar tarımsal alan profesyonel olarak sulama imkanına kavuşacak. Planlanan yatırım sonrası ekonomik olarak köyümüz, köylümüz kalkınacak. Dışa göçün yerine, tarıma tarlaya gerçeklerimize dönüşlerin önü açılacak.

Özellikle değişen dünya şartlarında tarımsal üretim faaliyetlerinin böylesi anlamlı ve gerekli bir dönemde böyle bir yatırımın ilimize, köyümüze kazandırılmasını çok önemli olarak görüyor. Bu hizmetin köyümüze kazandırılmasında katkı ve desteklerini sunan başta Bingöl Milletvekillerimiz Dr. Cevdet  Yılmaz ve Feyzi Berdibek olmak üzere köy heyetimize ve emekleri katkıları  olan herkese sonsuz şükranlarımızı sunuyor teşekkür ediyoruz.

Bizler de yetiştirilecek tarımsal ürün ve toprak analizleri sonrasında elde edeceğimiz verilerle profesyonel tarıma kendimizi, tüm köy bireylerimizi hazırlamaya başlayacağız. İlgili kamu kurum ve kuruluşlarıyla önemli projelerimiz olacak (Üreten Çavuşlar Köyü)  bölgemize örnek olacak İnşallah.” Şeklinde konuştu.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_93479)
20 Haziran 2022 Pazartesi 20:06
Cehalete bakin, arsalarina para alacaklar diye seviniyorlar. Coluk cocyklari da sular altinda kalacak
Beğendim (2) Beğenmedim (1)Cevapla
06.07.2022
21:46
Sağlık camiasından protesto grevi
Sağlık camiasından protesto grevi
Konya Şehir Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Ekrem Karakaya'nın öldürülmesinin ardından yasa boğulan sağlık camiası, protesto amaçlı grev kararı aldı. Bingöl'deki hastanelerde acil servis hariç hasta bakılmayacağı bildirildi.
06.07.2022
17:14
Karasu: `3 ayrı davadan birini kazandık`
Karasu: '3 ayrı davadan birini kazandık'
Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Bingöl'deki alımları için 3 ayrı dava açtıklarını belirten Doğan Karasu: 'Bingöl Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü aleyhine açtığımız 3 ayrı davanın birincisini kazandık. Diğer iki dava devam ediyor.'
06.07.2022
17:13
Karlıova`daki sağlık evi yenilendi
Karlıova'daki sağlık evi yenilendi
Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü'nce, Karlıova ilçesine bağlı Bahçe köyü sağlık evi yenilendi.
06.07.2022
17:12
Okullarda LGS tercih danışmanlık büroları kuruldu
Okullarda LGS tercih danışmanlık büroları kuruldu
Bingöl'de İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde, merkez ve ilçelerdeki tüm okullarda 'Liselere Geçiş Sistemi' (LGS) tercih danışmanlığı büroları kuruldu.
06.07.2022
17:11
Gençlerle doğa gezisi yapıldı
Gençlerle doğa gezisi yapıldı
Bingöl'de üniversite sınavına giren ve KPSS'ye girecek olan gençlerle doğa gezisi yapıldı.
06.07.2022
17:10
Binaların yıkımı ile ilgili yönetmelik yürürlüğe girdi
Binaların yıkımı ile ilgili yönetmelik yürürlüğe girdi
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü İsa Gülgür, binaların yıkılması hakkında hazırlanan yönetmeliğin 1 Temmuz 2022'de yürürlüğe girdiğini belirtti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın