Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
10 Nisan 2021 Cumartesi
14 °C Yer yer bulutlu

STK'lardan amiraller hakkında suç duyurusu

Bingöl'de Sivil Toplum Kuruluşları (STK), geçtiğimiz gün bir bildiri yayınlanan 103 amiral hakkında suç duyurusunda bulundu.

05 NİSAN 2021 PAZARTESİ 17:07
33
1512
13
AA aa
STK`lardan amiraller hakkında suç duyurusu

Deniz Kuvvetlerinden emekli 103 eski amiral gündemde olan Montrö Boğazlar Sözleşmesini konu edinerek milli iradeyi tehdit eden ve darbe imaları barındıran bildiri yayınladı.

Yayınlanan bu bildirinin ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından bir soruşturma başlatılırken, Bingöl'deki 73 STK da adliyeye giderek amiraller hakkında suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusunun ardından bir açıklama yapan Memur-Sen Bingöl Şube Başkanı Yunus Kava, gece yarısı deklare ettikleri “muhtıra çağrışımlı” bir açıklamayla siyasete ve millet iradesine müdahale etme niyetlerini beyan ettiklerini söyledi.

Kava, açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“Milletin inancından, iradesinden, medeniyet değerlerinden kopmuş, millete yabancılaşmış bir zihniyetin taşıyıcısı olan bu asker emeklilerinin aktif görevde oldukları dönemde neye hizmet ettikleri herkesçe bilinmektedir. “Deniz kuvvetleri emeklisi” sıfatıyla yayınladıkları bildiri içerik itibariyle göstermiştir ki bunlar olsa olsa “amiral eskisi”dir. Eski düzenin kafasını konuşturan bu 103 vesayet mankurtu; Kanal İstanbul ve Montrö anlaşmasına dair cümleler üzerinden “fikir beyanı” adı altında çeşitli iletişim kanallarından gece yarısı deklare ettikleri “muhtıra çağrışımlı” bir açıklamayla siyasete ve millet iradesine müdahale etme niyetlerini beyan etmişlerdir.

Kimi çevrelerin içeriğindeki darbe hevesini örtmeye, tahfif ederek masumlaştırmaya ve üstelik sahiplenmeye kalkıştığı bu açıklama, her ne kadar darbeci kafanın sefaletini gösterse de görmezden gelinebilecek bir durum değildir. Bu milletin bırakın açıktan darbe çağrısına, iradesine yönelik hiçbir vesayet imasına dahi tahammülü yoktur. Bu nedenle emekli de olsalar siyasete müdahale etme hastalığı nüksedenlere milletin sessiz kalması düşünülemez. Milletimiz, açıklamayı yapanlar ve yazanlar kadar yazdıranların ve yayanların da farkındadır.

15 Temmuz'da kursaklarında kalan heveslerini FETÖ ayarlı açıklamanın satır aralarına gizlenmiş bir şekilde görüyor, kirli niyetlerini not ediyoruz. 15 Temmuz gecesi bütün vahşetiyle uygulanan ihanet planlarının milletimizin çelik göğsüne çarparak nasıl suya düştüğünü hatırlatıyor, bu açıklamayla aşikâr edilen kirli niyetlerin de aynı şekilde milletin maşeri vicdanında mahkûm edilerek tarihin kirli sepetine gönderildiğini, gönderileceğini ilan ediyoruz.

Amiral eskilerinin bu açıklaması, Silahlı Kuvvetler bünyesinden vesayetçileri ayıklama, hainleri temizleme politikasının doğruluğunu teyit ve te'kit etmiştir. Vesayet virüsünden kurtulamamış, ihanet zehrini damarlarından atamamış bir kısım mütekait askerin sözde beka endişesi kisvesiyle siyasete müdahale etme cüretleri; milletin gözünde ihanetin, akılsızlığın ve ahlaksızlığın göstergesidir. Hâlbuki ülkenin bekasını, milletin egemenliğini tehlikeye sokan şey 10 yılda bir yapılan darbelerdir. Bu darbelerle milletin kayaklarının nasıl sömürüldüğü, ülkenin dış mihrakların operasyon sahası haline nasıl getirildiği milletin malumudur.

Unutulmamalıdır ki 15 Temmuz gecesi darbeyi önleyen, darbecilere meydanları dar eden millet, Türkiye'nin tarihinden vesayetin izlerini, yarınından muhtıra ve darbe fikrini söküp atmıştır. Bütün darbe heveslileri, vesayet sevdalıları bilmelidir ki, 250 şehidimizin kanıyla 15 Temmuz gecesi darbecilere karşı yazılan manifesto bu ülke için sadece bir milat değil, kanla imzalanmış bir ahittir. Bizler, darbenin kendisi bir yana imasına dahi tahammülümüzün olmadığını; şehitlere verdiğimiz ahdimizin arkasında, millet iradesinin yanında, darbelerin ve ihanetin karşısında durmaya devam edeceğimizi herkese ilan ediyoruz.

Türkiye artık darbecilerden hesap sorulan bir ülkedir. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, 103 amiral eskisi ve açıklamaları hakkında soruşturma başlatmış olmasını yerinde buluyor, faillerle birlikte iştirakçileri ve azmettiricileri de ortaya çıkaracak bir hukuki sürecin işleyeceğine inanıyoruz.

Biz de Bingöl'deki STK'lar olarak 81 ilde milletin iradesine karşı bir müdahale hevesi olarak gördüğümüz bu meş'um açıklama ve o açıklamaya imza atanlar hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz. Hazırladığımız dilekçeyi savcılığa teslim etmek için bir araya geldik. Millet olarak, irademize uzanmak isteyen elin ve arkasındakilerin ortaya çıkarılmasını, yargılanmasını, cezalandırılmasını istiyoruz. Vesayet sevdalılarına hadleri bildirilmeli, darbe heveslileri yargı önünde hesap vermelidir. Öte yandan bu bildiriye imza atanların siyasete müdahale aracı olarak kullandıkları rütbeleri ellerinden alınmalı, o rütbeler üzerinden elde ettikleri kazanç ve imtiyazlar sona erdirilmelidir.”

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_82384)
06 Nisan 2021 Salı 20:10
Bunlar interneti online iyi kullanırlar vatan millet bayrak kullanıp halkın sırtından geçinir askerlik kısa dönem paralı yapar yapmaz sanki sefere çıkmış zafer kazanmış rolü oynarlar hiç inandırıcı değilsiniz S.K.L ar Biz bingöllüler vatanımıza en iyi şekilde sahip çıkarız sizi sırtımızdan beslemek istemiyoruz
Beğendim (3) Beğenmedim (3)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_82379)
06 Nisan 2021 Salı 17:07
PKK-CHP-HDP zaman zaman İYİ PARTİ, batı emperyalizmine UŞAKLIK ettiği için onlardan MİLLİ DURUŞ beklemiyoruz.
Bu STK'lar oldukça AMERİKA ve PİYONU darbecilere daha çoooook DARBE KAĞITLARI yedireceğiz evvelAllah.
Beğendim (7) Beğenmedim (7)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_82374)
06 Nisan 2021 Salı 15:21
Onlarin derdi silahla devlete darbe yapmak, sizin de derdiniz siyasetle halka çelmeyi takmak. Onlar devleti avuclarinin icine almak istiyor siz de torpillerle tum kamuya kendi adamlarinizi sokmakla gorevlisiniz. Onlar zulum ediyor siz de.. Her iki kesim de hak ve adaleti ayaklari altinda çiğniyor, hic de samimi degilsiniz sayin memnun-senliler. Bu yorumu da begenmezsiniz cunku menfaatlariniza aykiri, devletin kurumlarini keyfinize gore yonetmeye calisiyorsunuz. Menfaatiniz olmasa biriniz bile o sendikada durmazdiniz. Her seyiniz menfaat cikar rant olmus. Sizi gidi siziii..
Beğendim (8) Beğenmedim (5)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_82355)
06 Nisan 2021 Salı 11:31
Adam cıkmış 'bu halk kendini yonetecek zekaya degil ben beyaz Turk olarak zorla bu ulkeyi yönetirim 'diyor. Sen ise bugün kahvalti yapamadın diyorsun. Yav kardesim CHPHDPPKK kolkola girmis FETO ise bunlarin ipini elinde tutuyor. IYI Günler olsun partisi ise bunlar ile kolkola ama 'Ben PKK dan uzağım' diyor. He babam he biz salagiz yedik degilmi. BINGÖL'LUYU 104 DEĞIL 104 milyon gelse kandıramaz TOPUNUZ gelin.
Beğendim (6) Beğenmedim (3)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_82346)
06 Nisan 2021 Salı 02:43
İmamki siyate yapa ne diyeyim ben..Sen Allahın dinini yaymak ile görevlisin ne işin var siyasette..Allah sonumuzu hayr eylesin..
Beğendim (3) Beğenmedim (14)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_82363)
06 Nisan 2021 Salı 13:30
@Misafir Kullanıcı din siyasetin ta kendisi sen hangi curuhsun
Beğendim (5) Beğenmedim (4)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_82345)
06 Nisan 2021 Salı 02:37
Keşke samimi olsaydınız..sendika ayağına ne koltuklar götürdünüz.Aday adayı ol yerini kap..sen önce o koltuğun hesabını ver..Gerisi devletimizin işi..İyiki cennet ve cehennem var..Hesap günü çok çetin olacaktır..
Beğendim (8) Beğenmedim (15)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_82364)
06 Nisan 2021 Salı 13:33
@Misafir Kullanıcı cenneti cehenemi görecek kadar gönül gözün açık vay be
Beğendim (1) Beğenmedim (7)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_82341)
06 Nisan 2021 Salı 00:00
Hep aynı hareketler memlekette onca sıkıntı var bunların sesleri çıkmaz bunlarda sözde stk yat deyince yatarlar kalk deyince kalkarlar yazıklar olsun
Beğendim (8) Beğenmedim (15)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_82365)
06 Nisan 2021 Salı 13:34
@Misafir Kullanıcı bunlar en azında yat denince yatar kalk denince kalkat ya sen hep yatıyorsun :))
Beğendim (2) Beğenmedim (4)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_82340)
05 Nisan 2021 Pazartesi 23:31
Darbeye hepimiz karsiyiz.Bence bu yapay bi gündem.Boşuna kendinizi yormayin.
Beğendim (6) Beğenmedim (14)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_82337)
05 Nisan 2021 Pazartesi 23:11
İş şov yapmaya, .... yapmaya gelince masallah en öndesiniz. Söz konusu hak hukuk adalet istemeye gelince sizler sagir ve dilsiz oluveriyorsunuz birden hatta oyle bir ölü numarasi yapiyorsunuz ki hic akillara bile gelmiyorsunuz. Kamuya torpille atamalari niye kinamiyorsunuz, gorevde yukselme sinavlarindaki mulakatli torpilci haramzadelere niye tepki gostermiyorsunuz, isinize gelmiyor degil mi? Cunku bu zulum carkinin bir parcasi da sizlersiniz. Bu kahrolasi cuntacilar da anca sizin gibilerin ekmegine yağ sursun. Bu densizlerden de olmasa sokaga cikacak bi sey bulamazsiniz.
Beğendim (8) Beğenmedim (14)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_82336)
05 Nisan 2021 Pazartesi 22:43
Bir kerede çalışanların özlük hakları için meydanlarda görseydik sizi. Yıllardır çalışanın kanını emdiğiniz yetmedi mi . Fetöcülerle kolkola gezdiğiniz günleri unutmadık . Garibana attığınız iftiralar diğer dünyada yakanizi bırakmayacak
Beğendim (7) Beğenmedim (13)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_82367)
06 Nisan 2021 Salı 13:36
@Misafir Kullanıcı Öğretmen sendikası nede olsa ....Ne fetöyle el elemi hadi canım
Beğendim (2) Beğenmedim (0)Cevapla
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın