Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
19 Haziran 2021 Cumartesi
15 °C Güneşli

Solhanspor sezonu açtı!

Bingöl'ün voleybol temsilcisi Solhanspor, Türkiye Voleybol Federasyonu Birinci Lig B Grubunda mücadele edeceği 2018-2019 sezonu için çalışmalara başladı.

07 EYLÜL 2018 CUMA 20:44
1
2057
0
AA aa
Solhanspor sezonu açtı!

Sezon hazırlıklarına başlayan Solhanspor'un Başantrenörü Mehmet Şükrü Çobanoğlu, takım hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Solhan'a geldiği için mutlu olduğunu belirten Çobanoğlu, Bingöl'ün spor şehri olduğunu söyledi.

A'dan Z'ye herkesin spora çok büyük katkısı olduğunu vurgulayan Çobanoğlu; “Bingöl-Solhan ilçemiz voleybol ile ilgili son dört yıldır rekabette büyük bir heyecan yaşıyor. Bu bağlamda değerlendirdiğimiz zaman gerek ligdeki diğer takımların gücünü, kadro şekillenmesini ve hedefini bizim takımımızın gücüyle muhakkak ki mukayese ediliyordur. Ben birinci lig kadrolarıyla ilgili son kısa bir dönemde yani üç dört haftalık bir etapta değerlendirme yaptığım bağlamda bir kaç şey söylemek istersem;  ‘ligimizin bu sene çok daha modern voleybola yatkın görüntüde olacağını bizim de buna ayak uydurmayla ilgili çalışmalarımızın iyi gittiğini, oyuncular bazında da portföyümüz her geçen günde zenginleştiğini görmekteyiz. Biz her takımı ciddiye aldığımız sürece, her takımı değerli gördüğümüz müddetçe ve çalışmalarımızı da doğru bir projeksiyon içerisinde yaptığımız sürece Bingöl'ümüze ve dolayısıyla Solhan'ımıza katkı sağlayacağımızı düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

 “EN ZAYIF TAKIM DAHİ BANA GÖRE CİDDİDİR”

Lige başlarken takım değerlendirmelerinde bulunmanın doğru bulmadığını ve transferlerin kiralık oyuncu alma ve yabancı oyuncu alma durumunun olduğunu belirten Çobanoğlu, “Bu çok yeterli bir zaman dilimidir. Burada bir iki küçük İhtiyaç duyulduğu durumlarda takımların şeklini, beklentilerini değiştirebilir. Bunu şu anlamda belirtmek istiyorum, normal bir takım düşünebiliriz bu normal takım lig içerisinde ilk dördün içerisine zorla girmiştir şanslarının da yardımıyla. Fakat Ocak ayı içerisinde yapacağı eksikleri giderme ve beklentileri giderirse birdenbire hedef takımı olma durumuna gelebiliyor. O nedenle şu anda ben grubumuzda bulanan 14 takımda geçen yıllara oranla kadrolarını daha zenginleştirildiğini, portföylerini artırdığını, yabancı oyuncu kullanma oranlarını yüzde 85 olduğu takımların ve en vasat takımların da en az iki oyuncu kullandığını, oyuncuların kapasitesini, coğrafi koşullara uyumu, takımla birlikte olma, kimyasının oluşması ve hedefe kilitlenmesi ayrı olaylardır. Bunları görmeden, bunları yaşamadan en azından ikinci devrenin ortasına kadar bence hedefle ilgili net bir yorum yapmak çok çok zor. Ama şu bir gerçek, en zayıf takım dahi bana göre ciddidir. Onu ciddiye almak gerekir. Ciddiye alarak karşı takıma motivasyonumuzu yüksek tutmak gerekir. Ve bu bağlamda ligde her geçen gün biraz daha hedefe yürüyen, beklentilere cevap verebilme düşüncesine, pozitif bir anlayış sergileyen bir takım olacağımızı düşünüyorum” şeklinde konuştu.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
18.06.2021
15:37
OSB`de aşılama çalışması başladı
OSB'de aşılama çalışması başladı
Bingöl'de yaklaşık olarak bin kişinin istihdam edildiği Organize Sanayi Bölgesi'nde mobil ekiplerce yerinde aşı uygulamasına başlandı.
18.06.2021
15:36
Çat`ta deprem konutlarının temeli atıldı
Çat'ta deprem konutlarının temeli atıldı
Bingöl Karlıova'da 2020 yılının Haziran ayında yaşanan 5.7 büyüklüğündeki depremden etkilenen Erzurum'un Çat ilçesinde evleri hasar gören vatandaşlara verilecek konutların temeli atıldı. Evlerin ileri yapı teknolojisine sahip olduğunu dile getiren Vali Okay Memiş, 575 konut ve 443 ahırın temelinin atıldığını bildirdi.
18.06.2021
15:35
`Barış mücadelemizi sürdürme konusunda ısrarımızı devam ettireceğiz`
'Barış mücadelemizi sürdürme konusunda ısrarımızı devam ettireceğiz'
İzmir'deki HDP binasına yapılan saldırıdan hayatını kaybeden Deniz Poyraz için açıklama yapan HDP Bingöl İl Başkanlığı: 'Cesaret faşizmin en büyük panzehiridir. Bizler her türlü saldırıya rağmen demokratik siyaset ve onurlu barış mücadelemizi sürdürme konusunda ısrarımızı devam ettireceğiz.'
18.06.2021
15:34
Bingöl İHH`dan Filistin`e gıda yardımı
Bingöl İHH'dan Filistin'e gıda yardımı
Bingöl İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (Bingöl İHH), Filistin'in Gazze şehrine gıda yardımında bulundu.
18.06.2021
15:33
Sisi cuntası protesto edildi
Sisi cuntası protesto edildi
Bingöl İslami Kardeşlik ve Dayanışma Platformu, Sisi cuntasının idam kararını protesto etmek için Dörtyol Saat Kulesi önünde basın açıklaması gerçekleştirdi.
18.06.2021
15:32
Bakan Koca duyurdu: `18 yaş üstü nüfusun yüzde 50`si tamamlandı`
Bakan Koca duyurdu: '18 yaş üstü nüfusun yüzde 50'si tamamlandı'
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımında Türkiye'de 18 yaş üstü vatandaşların yüzde ellisinin tam doz ve ilk doz aşısının tamamlandığını duyurdu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın