Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
28 Eylül 2021 Salı
21 °C Açık

Solhan'da vefa örneği

Solhan İmam-Hatip Lisesi, Değerler Eğitimi Programı kapsamında Vefa Değeri uygulamasında ilçede emekli olan öğretmenleri bir araya getirdi.

22 ARALIK 2012 CUMARTESİ 09:43
0
3971
0
AA aa
Solhan`da vefa örneği

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2011-2012 eğitim öğretim yılında uygulamaya koyduğu Değerler Eğitimi, eğitim kurumlarında uygulanıyor.

Solhan Anadolu İmam-Hatip Lisesi ve Solhan İmam-Hatip Lisesi Müdürlüğü’nce Değerler Eğitimi Uygulaması kapsamında Kasım 2012’de Vefa konusu ile ilgili çalışmalar başlattı.

Kasım ayı içerisinde yapılan çalışma sonucu Aralık ayının ikinci haftasında ilçede geçmiş yıllarda öğretmenlik veya eğitim kurumlarında idarecilik yapıp emekli olan eğitimcileri okulda ağırlayıp Vefa konulu uygulama çalışmalarını tamamladılar.

İlçede bulunan emekli eğitimcilerin hepsinin davet edildiği programda okul idaresince yemek verilirken, emekli eğitimciler hatıralarını anlatıp yeni nesil öğretmenlere tavsiyelerde bulundular. Emekli oldukları günden bu yana ilk kez hatırlandıklarını aktaran emekli eğitimciler, kendileri için düzenlenen bu anlamlı programda bulunmaktan duydukları memnuniyeti dile getirip Solhan Anadolu İmam-Hatip Lisesi ve İmam-Hatip Lisesi Müdürü, idarecileri ve öğretmenlerine teşekkür ettiler.

Bundan sonra her yıl vefa günü etkinliklerine devam edeceklerini dile getiren okul idarecileri, ilçede diğer meslek gruplarından da emekli olanları düzenleyecekleri programlara davet edeceklerini aktarıp konuklarına okulu gezdirdiler. 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
28.09.2021
16:47
`BSK`dan farklı görmüyorum yani`
'BSK'dan farklı görmüyorum yani'
AK Parti İl Başkanı Haşim Sağlar: 'Ben Karayolları bölge müdürümüzle bizzat görüştüm. Mevcut yolumuzu korumak adına kışın çukurlar oluşmasın, yol bozulmasın diye bir kat asfalt daha atılıp yolu en azından standardı biraz daha yükseltilmiş oldu biraz daha ömrü uzatıldı. Şuan da gidelim biz o yola, ben BSK'dan farklı görmüyorum yani. Sıcak asfalttan çok farkı yok. Son derece geniş, çok güzel bir yolumuz.'
28.09.2021
16:46
Eğitim- Sen: `Okulun her tarafı dökülüyor`
Eğitim- Sen: 'Okulun her tarafı dökülüyor'
Eğitim-Sen Bingöl Şubesi, Karlıova ilçesindeki bir okulun fiziki olarak yetersiz olduğunu iddia ederek: 'Özellikle Toklular İlkokul ve Ortaokulundaki (Aynı binada) fiziki manzara bizi dehşete düşürdü. Okulun her tarafı dökülüyor.'
28.09.2021
16:45
Çiftçilere yem dağıtımı yapıldı
Çiftçilere yem dağıtımı yapıldı
Bingöl Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, çiftçilere yüzde 50 hibe ile yem dağıtımı yaptı.
28.09.2021
16:44
Yaralı bulunan kızıl şahin tedavi altına alındı
Yaralı bulunan kızıl şahin tedavi altına alındı
Bingöl'de aracın çarpması sonucu yaralanan kızıl şahin tedavi altına alındı.
28.09.2021
16:43
Bıldırcın avlarında kullanılan ses cihazları ele geçirildi
Bıldırcın avlarında kullanılan ses cihazları ele geçirildi
Bingöl'de bıldırcın avlarında kullanılan manyetik ses cihazı ele geçirildi.
28.09.2021
16:42
Alpaya, köylünün sıkıntılarını dinledi
Alpaya, köylünün sıkıntılarını dinledi
HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Refik Alpaya ve beraberindeki heyet, Bingöl'ün Adaklı ilçesine bağlı Doğan Kaya Sıralı Söğütler köyünde halkla bir araya geldi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın