Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
04 Ağustos 2021 Çarşamba
31 °C Güneşli

Solhan'da ilk kez safra kesesi ameliyatı yapıldı

Bingöl'ün Solhan Devlet Hastanesi'nde ilk kez safra kesesi ameliyatı yapıldı. Hastanede 1 ayda 35 cerrahi operasyon gerçekleştiren Cerrahi Uzman Tekin, ilk kez safra kesesi ameliyatı yapıldığını söyledi.

23 HAZİRAN 2014 PAZARTESİ 20:12
0
2794
0
AA aa
Solhan`da ilk kez safra kesesi ameliyatı yapıldı

Edinilen bilgiye göre, Bingöl’ün Solhan ilçesine bağlı Şimşirpınar Köyü İmamı Hasan Durmuş, şiddetli karın ve bel ağrısı şikâyetiyle Solhan Devlet Hastanesi’ne başvurdu. Genel Cerrahi polikliniğinde tedavi edilen İmam Durmuş’un cerrahi operasyon geçirmesi gerektiği belirtildi.

Yapılan tetkiklerin ardından hastane tarihinde ilk safra kesesi ameliyatı Genel Cerrahi Uzmanı Operatör Doktor Mustafa Tekin tarafından gerçekleştirildi. Ameliyatın ardından bilgi veren Uzman doktor Tekin, 1 aylık görev süresince 35 cerrahi müdahalede bulunduğunu söyledi. Solhan’da ilk kez safra kesesi ameliyatı yapıldığını belirten Tekin, bundan sonra ameliyatların devam edeceğini kaydetti. Tekin, Genel Cerrahi Bölümü’nde Mide Cerrahisi, Endoskopi, Kalın Bağırsak Cerrahisi, Guatır (Tiroid), Göğüs Ameliyatı (Meme Cerrahisi), Kasık Fıtığı, Kıl Dönmesi, Göbek Fıtığı, Hemoroid (Basur) Fissür, Sünnet ve her türlü küçük cerrahi müdahalelerin yapılmakta olduğunu ifade etti.

Ameliyatın ardından iki gün müşahede altında tutulan İmam Durmuş, Doktor Tekin ve hastane personelline teşekkür etti. 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
03.08.2021
17:48
Enflasyon rakamları açıklandı
Enflasyon rakamları açıklandı
Tüketici fiyat endeksi 2021 yılı Temmuz ayında bir önceki aya göre yüzde 1,80, bir önceki yılın Aralık ayına göre yüzde 10,41, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 18,95 ve on iki aylık ortalamalara göre yüzde 15,15 artış gerçekleşti.
03.08.2021
17:47
`Help Turkey` dezenformasyonu deşifre oldu
'Help Turkey' dezenformasyonu deşifre oldu
Türkiye günlerdir peş peşe çıkan orman yangınları ile mücadele ederken, sosyal medyada da algı operasyonları yapıldı. Özellikle sosyal medyada sahte hesaplar üzerinden provokatif paylaşımlarla sistemli dezenformasyon yapılırken, 'Türkiye'yi aciz gösterme' operasyonu devreye sokuldu.
03.08.2021
17:46
İkinci el araç alacaklar dikkat! Sebebi belli oldu
İkinci el araç alacaklar dikkat! Sebebi belli oldu
MASFED Genel Başkanı Aydın Erkoç, 'Sıfır araç üretiminde yaşanabilecek sıkıntıların ikinci el araç fiyatlarını artırabileceği'ni ifade ederek, 'Şu an fiyatlar normal seyrine gelmişken vatandaşlarımız bu fırsatı değerlendirebilir' dedi.
03.08.2021
17:45
Koronavirüs soruşturması! `Kanıt bulduk, Wuhan`daki laboratuvardan yayıldı`
Koronavirüs soruşturması! 'Kanıt bulduk, Wuhan'daki laboratuvardan yayıldı'
ABD'de Temsilciler Meclisi'nin Cumhuriyetçi Partili üyeleri corona virüsüyle ilgili çarpıcı iddialarda bulundu. Virüsün kökenine dair yürütülen soruşturmada, Çin'deki Wuhan Viroloji Enstitüsü laboratuvarından Ağustos ya da Eylül 2019'da sızdığına dair kanıtlar bulunduğu öne sürüldü.
03.08.2021
17:07
42 ilden köylerine gelen çocuklar, şenlikte doyasıya eğlendi
42 ilden köylerine gelen çocuklar, şenlikte doyasıya eğlendi
Türkiye'nin 42 farklı şehrinden Bingöl'ün Gülpınar köyüne aileleri ile birlikte gelen çocuklar, köy derneği tarafından düzenlenen şenlikte doyasıya eğlendi.
03.08.2021
17:06
Cami kubbesindeki zincire ayağı takılan leylek kurtarıldı
Cami kubbesindeki zincire ayağı takılan leylek kurtarıldı
Bingöl'ün Genç ilçesinde cami minaresindeki zincire ayağı takılan leylek itfaiye tarafından kurtarıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın