Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
27 Ocak 2022 Perşembe
0 °C Bulutlu

Solhan'da başörtüsüne her alanda imza kampanyası

Solhan'da faaliyet yürüten Solhan Çağrı-Der, Tesettür seferberliği kapsamında ‘Başörtüsüne Her Alanda Özgürlük' adı altında imza kampanyası başlattı. İlçe merkezinde 2 ayrı noktada stand kuran Çağrı-Der, imza kampanyasının beş gün süreceğini bildirdi.

23 AĞUSTOS 2011 SALI 03:53
0
2603
0
AA aa
Solhan`da başörtüsüne her alanda imza kampanyası

Başlatılan imza kampanyasının 5 gün süre ile 18 Ağustos - 23 Ağustos 2011 tarihine kadar devam edeceğini dile getiren Çağrı-Der Sekreteri Ayhan Erkmen, vatandaşların imza kampanyasına katılmaları için duyarlılık göstermelerini isteyerek, “Özellikle, Başbakanın seçim sonrası balkon konuşmasında ‘yapılacak yeni anayasada ülkenin tüm kesimlerinin kendisini göreceği’ sözlerinden sonra bizler de ülkemizin en büyük sorunlarının başından gelen başörtüsü yasağının kaldırılıp yeni anayasada güvence altına alınması için ‘Başörtüsüne Her Yerde Özgürlük’ kampanyasını düzenledik.” ifadelerini kullandı.

“YETKİLİLERİN HALKIN TALEBİNİ DİKKATTE ALMALARINI ÜMİT EDİYORUZ”

İmza kampanyası için Erbakan Caddesinde ve çarşı merkezinde iki ayrı standın kurulduğunu belirten Erkmen, halkın imza kampanyasına yoğun ilgi gösterdiğini söyledi.

Başörtüsüne bir an önce “Anayasal Güvence” altına alınması gerektiğini dile getiren Erkmen, “Çağrı-Der camiası olarak hak ve özgürlüklerin önündeki tüm yasak ve engellerin son bulmasını istiyoruz. Özellikle din ve dil önündeki engellerin derhal kaldırılması, insan onuruna yakışır bir anayasal düzenlemenin ivedilikle yapılmasını, öncelikle üç dönemdir halkın yoğun teveccühleri üzerine iktidar olan Parti ve Başbakan’ın, diğer siyasi parti temsilcilerinin katkıları ile ülkenin ve halkın selameti için olumlu adımlar atmaları gerekiyor. Hakkın ve halkın menfaatini her şeyin üstünde tutmalı ve gerektiğinde kişisel siyasi çıkarlarından vazgeçmelidirler. Bu hususta her kesimin fedakârlıkta bulunması gerektiğini tüm halkımıza deklare ediyoruz. Umut ediyoruz ki yetkiler halkımızın beklentilerini dikkate alır ve bu haklı talebin gereği yapılır” şeklinde konuştu.
 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın