Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
04 Ağustos 2021 Çarşamba
31 °C Güneşli

Solhan myo için yer tahsisi yapıldı

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Bingöl'ün Solhan ilçesinde yapılması öngörülen Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu için Üniversiteye yer tahsisi yapıldığını açıkladı.

02 TEMMUZ 2014 ÇARŞAMBA 22:20
0
3181
0
AA aa
Solhan myo için yer tahsisi yapıldı

Yüksek Öğretim Kurumu, (YÖK) 2012 yılında Solhan ilçesinde Bingöl Üniversitesi’ne bağlı Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu açılmasına yönelik karar vermişti. YÖK tarafından yapılan çalışmaların tamamlanmasının ardından bugün yazılı basın açıklaması yapan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Solhan ilçesinde yapılacak Bingöl Üniversitesi Solhan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu için Yeni Mahalle 192 ada ve 43 parselde kayıtlı Spor Genel Müdürlüğüne ait taşınmaz ile Bingöl İl Özel İdaresine ait Solhan Yeni Mahalle 193 ada, 51 parsele kayıtlı taşınmazın takası sonucu Bingöl Üniversitesine yer tahsisi yapıldığını belirtti.

Yer tahsisi işlemlerinin tamamlanmasıyla Bingöl Üniversitesi Rektörlüğünün bina yapım inşaatı için çalışma başlatacağını ifade eden Bakan Yılmaz: “Yapılacak Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu ile birlikte Solhan ilçemizin kalkınması ve gelişmesine katkı sağlayacak” dedi.

“SOLHAN SINIF ATLADI”

Son dönemlerde eğitim ve diğer alanlarda büyük yatırımlar yapıldığını ve bu yatırımlarla Solhan ilçesinin sınıf atladığını kaydeden Bakan Yılmaz: “Arsa tahsisinde emeği geçen Gençlik ve Spor Bakanlığına, AK Parti Bingöl Milletvekili Prof. Dr. Eşref Taş’a, Bingöl Üniversitesi Rektörü Gıyasettin Baydaş’a, Bingöl Valiliğine, İl Özel idare Genel Sekreterliğine, Bingöl Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne, Solhan Kaymakamlığına, Solhan Belediyesine ve katkısı olan herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
03.08.2021
17:48
Enflasyon rakamları açıklandı
Enflasyon rakamları açıklandı
Tüketici fiyat endeksi 2021 yılı Temmuz ayında bir önceki aya göre yüzde 1,80, bir önceki yılın Aralık ayına göre yüzde 10,41, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 18,95 ve on iki aylık ortalamalara göre yüzde 15,15 artış gerçekleşti.
03.08.2021
17:47
`Help Turkey` dezenformasyonu deşifre oldu
'Help Turkey' dezenformasyonu deşifre oldu
Türkiye günlerdir peş peşe çıkan orman yangınları ile mücadele ederken, sosyal medyada da algı operasyonları yapıldı. Özellikle sosyal medyada sahte hesaplar üzerinden provokatif paylaşımlarla sistemli dezenformasyon yapılırken, 'Türkiye'yi aciz gösterme' operasyonu devreye sokuldu.
03.08.2021
17:46
İkinci el araç alacaklar dikkat! Sebebi belli oldu
İkinci el araç alacaklar dikkat! Sebebi belli oldu
MASFED Genel Başkanı Aydın Erkoç, 'Sıfır araç üretiminde yaşanabilecek sıkıntıların ikinci el araç fiyatlarını artırabileceği'ni ifade ederek, 'Şu an fiyatlar normal seyrine gelmişken vatandaşlarımız bu fırsatı değerlendirebilir' dedi.
03.08.2021
17:45
Koronavirüs soruşturması! `Kanıt bulduk, Wuhan`daki laboratuvardan yayıldı`
Koronavirüs soruşturması! 'Kanıt bulduk, Wuhan'daki laboratuvardan yayıldı'
ABD'de Temsilciler Meclisi'nin Cumhuriyetçi Partili üyeleri corona virüsüyle ilgili çarpıcı iddialarda bulundu. Virüsün kökenine dair yürütülen soruşturmada, Çin'deki Wuhan Viroloji Enstitüsü laboratuvarından Ağustos ya da Eylül 2019'da sızdığına dair kanıtlar bulunduğu öne sürüldü.
03.08.2021
17:07
42 ilden köylerine gelen çocuklar, şenlikte doyasıya eğlendi
42 ilden köylerine gelen çocuklar, şenlikte doyasıya eğlendi
Türkiye'nin 42 farklı şehrinden Bingöl'ün Gülpınar köyüne aileleri ile birlikte gelen çocuklar, köy derneği tarafından düzenlenen şenlikte doyasıya eğlendi.
03.08.2021
17:06
Cami kubbesindeki zincire ayağı takılan leylek kurtarıldı
Cami kubbesindeki zincire ayağı takılan leylek kurtarıldı
Bingöl'ün Genç ilçesinde cami minaresindeki zincire ayağı takılan leylek itfaiye tarafından kurtarıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın