Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
07 Temmuz 2022 Perşembe
24 °C Açık

Solhan moralimi yükseltti

Geçtiğimiz hafta Solhan İlçesi'ni ziyaret eden ve ilçede yaklaşık on saat kalan Bingöl Valisi M. Hakan Güvençer, Solhan Belediyesi'ne yaptığı ziyaretteki kısa konuşmasında, Solhan'ın moralini yükselttiğini ifade etti.

Solhan moralimi yükseltti
07 MART 2011 PAZARTESİ 09:14
0
4092
0
AA aa

Solhan’da kaldığı süre içerisinde Solhan Kaymakamlığı’nda, İlçe Kaymakamı Şeref Aydın’dan ilçe hakkında brifing alan Vali Güvençer, ilçe adliyesini de ziyaret ettikten sonra Solhan Belediye Başkanı Niyazi Çavuşoğlu’nu makamında ziyaret etti.

“İçinizdeki aydınlık Solhan’a yansımış”
Solhan Belediye Başkanı Niyazi Çavuşoğlu’ndan ilçede yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Vali M. Hakan Güvençer, “Solhan, çok hoşuma gidiyor. Pırıl pırıl bir ilçe. Kaymakam Bey’le beraber içinizdeki aydınlık Solhan’ı yansımış” dedi.

Vali Güvener, Niyazi Çavuşoğlu’nu gıyabında da tanıdığını belirterek, yapılan teknik hizmetlerde belediye başkanının payı çok büyüktür diyerek, “İlçe kaymakamları ile işbirliği yapmanız, ortak projeler yürütmeniz, bizi çok mutlu etti, sabah moralim bozuktu; ama Solhan, moralimi çok yükseltti” şeklinde konuştu.

“İlçemiz asi değil, uyumlu bir ilçe”
Belediye Başkanı Niyazi Çavuşoğlu, belediyenin hizmetlerin anlatan kısa brifinginden sonra, Solhan’ın asi bir ilçe olmadığını, aksine uyumlu bir ilçe olduğunu vurguladı. Başkan Çavuşoğlu, yerel gelirlerinin toplam bütçede ancak yüzde 13’lük bir kısma tekabül ettiğini, buna rağmen hizmette durmadıklarını söyledi.

Hastane için teşekkür etti
Solhan Devlet Hastanesi’ni de ziyaret eden Vali Güvençer, “bu hastane sanki bir hafta önce açılmış gibi. Pırıl pırıl. İnsan kalitesi, hasta profiline yansıyor, kaprisli hasta yok. İlk defa bir ilçe hastanesinde ağrı polikliniği görüyorum ” dedi.

Hastaları ziyaret eden Güvençer, hastanenin temizliği, kalitesi için hastane başhekimi Dr. Emine Çavuşoğlu’na teşekkür etti. Hastane Başhekimi Dr. Çavuşoğlu da diyaliz ünitesi kurma çalışmalarının devam ettiğini, bir tane üniteye sahip olduklarını, dört ünite daha alacaklarını ve toplamda 5 diyaliz ünitesi ile kısa zamanda hizmet vereceklerini söyledi.

EİPUM açılışı yapıldı
Köye Dönüş ve Rehabilitasyon Programı çerçevesinde İçişleri Bakanlığı ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü tarafından onarılan Solhan Eski Cezaevi; Eğitim ve İstihdam Projeleri Uygulama Merkezi olarak Vali Güvençer, Solhan Kaymakamı Şeref Aydın ve Solhan Belediye Başkanı Niyazi Çavuoğlu tarafından açıldı.

Solhan YİBO’ya 300 bin TL
Vali Güvençer, buradaki açılışta yaptığı konuşmada, Solhan YİBO’ya da donanım için 300 bin TL para göndereceklerinin müjdesini verdi.

İlhan BİNGÖL (Bingolonline)
 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
06.07.2022
21:46
Sağlık camiasından protesto grevi
Sağlık camiasından protesto grevi
Konya Şehir Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Ekrem Karakaya'nın öldürülmesinin ardından yasa boğulan sağlık camiası, protesto amaçlı grev kararı aldı. Bingöl'deki hastanelerde acil servis hariç hasta bakılmayacağı bildirildi.
06.07.2022
17:14
Karasu: `3 ayrı davadan birini kazandık`
Karasu: '3 ayrı davadan birini kazandık'
Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Bingöl'deki alımları için 3 ayrı dava açtıklarını belirten Doğan Karasu: 'Bingöl Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü aleyhine açtığımız 3 ayrı davanın birincisini kazandık. Diğer iki dava devam ediyor.'
06.07.2022
17:13
Karlıova`daki sağlık evi yenilendi
Karlıova'daki sağlık evi yenilendi
Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü'nce, Karlıova ilçesine bağlı Bahçe köyü sağlık evi yenilendi.
06.07.2022
17:12
Okullarda LGS tercih danışmanlık büroları kuruldu
Okullarda LGS tercih danışmanlık büroları kuruldu
Bingöl'de İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde, merkez ve ilçelerdeki tüm okullarda 'Liselere Geçiş Sistemi' (LGS) tercih danışmanlığı büroları kuruldu.
06.07.2022
17:11
Gençlerle doğa gezisi yapıldı
Gençlerle doğa gezisi yapıldı
Bingöl'de üniversite sınavına giren ve KPSS'ye girecek olan gençlerle doğa gezisi yapıldı.
06.07.2022
17:10
Binaların yıkımı ile ilgili yönetmelik yürürlüğe girdi
Binaların yıkımı ile ilgili yönetmelik yürürlüğe girdi
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü İsa Gülgür, binaların yıkılması hakkında hazırlanan yönetmeliğin 1 Temmuz 2022'de yürürlüğe girdiğini belirtti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın