Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
18 Mayıs 2022 Çarşamba
13 °C Çoğunlukla açık

Solhan için 'güvenli eğitim

Solhan İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından, Toplum Destekli Polislik(TDP) kapsamında 'Güvenli Eğitim' projesinde ilk eğitim verildi.

Solhan için `güvenli eğitim
02 ARALIK 2011 CUMA 23:28
0
2354
0
AA aa

Solhan İlçe Emniyet Müdürlüğünce hazırlanan ‘Güvenli Eğitim’ projesinin ilk uygulaması İlçe Emniyet Müdürü Oğuz Yurdaer, Solhan Lisesi Müdürü Muhittin Çiftçi, Solhan Lisesi Öğretmenleri, projede görevli polis memurları ve Solhan Lisesi öğrencilerinin katılımıyla Solhan Lisesinde gerçekleştirildi.

Proje hakkında bilgi veren Solhan İlçe Emniyet Müdürü Oğuz Yurdaer, Solhan ilçesindeki öğrencilerde var olan trafik kültürü ve güvenlik bilinci seviyesini yükselterek öğrencilerimizin kendilerine ve çevrelerine faydalı bir birey olmaları yönünde katkı sağlamak olduğunu,  projenin 3 aşamalı olduğunu söyledi. 

Solhan ilçesindeki tüm öğrencileri kapsadığını, sosyal sorumluluk bilinci ile toplumun her kesiminin yanında olduklarını hissettirmeyi arzuladıklarını belirten Yurdaer, proje sonunda Okul aile birliği toplantılarına katılarak rehber öğretmenlerle görüşmeler yapıp öğrencilerin tutum ve davranışlarında ne tür değişiklikler olduğunu gözlemleyip, projenin ne derece faydalı olduğunu öğrenmek istediklerini belirtti.

Solhan Lisesinde verilen ilk eğitimde projede görevli polis memurları tarafından güvenlik ihtiyacı, genel güvenlik ve dolandırıcılık olaylarına karşı alınacak basit tedbirler, trafik güvenliği, internet güvenliği, arkadaş seçimi, zararlı alışkanlıklar, bıçak taşıma yasağı ve terör konuları hakkında öğrencilere bilgi verildi.

 
YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
17.05.2022
17:44
Aktaş, `İşçi alımları` iddialarını valiliğe sordu!
Aktaş, 'İşçi alımları' iddialarını valiliğe sordu!
CHP Bingöl İl Başkanı Hasan Aktaş, son günlerde kamuoyunun gündeminde olan 'İşçi alımları' iddialarını bir dilekçe yazarak valilik tarafından yanıtlanmasını talep etti.
17.05.2022
17:43
`Yolu yapan firma hakkında bir soruşturma başlatacak mısınız?`
'Yolu yapan firma hakkında bir soruşturma başlatacak mısınız?'
HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun yanıtlaması için verdiği önergede: 'Yolu yapan firma hakkında bir soruşturma başlatacak mısınız?' sorusunun yanıtlanmasını talep etti.
17.05.2022
17:42
Bingöl Mesleki Eğitim Fuarı
Bingöl Mesleki Eğitim Fuarı
Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Bingöl Mesleki Eğitim Fuarı gerçekleştirildi.
17.05.2022
17:41
Vali Ekinci`ye `Gençlik Haftası` ziyareti
Vali Ekinci'ye 'Gençlik Haftası' ziyareti
15-19 Mayıs tarihleri arasında kutlanan 'Gençlik Haftası' ve '19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı' etkinlikleri kapsamında Gençlik ve Spor İl Müdürü Mahmut Danayiyen ve beraberindeki sporculardan oluşan heyet, Vali Kadir Ekinci'ye ziyaret etti.
17.05.2022
17:40
Aileler ve çocuklardan kortej yürüyüşü
Aileler ve çocuklardan kortej yürüyüşü
Bingöl'de 15-21 Mayıs Aile Haftası etkinlikleri çerçevesinde aile ve kurumların katılımıyla kortej yürüyüşü gerçekleştirildi.
17.05.2022
16:20
Arıkan: 2022, hizmetlerimizi taçlandıracağımız yıl olacak
Arıkan: 2022, hizmetlerimizi taçlandıracağımız yıl olacak
Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan: 'Yapmış olduğumuz projeleri hız kesmeden sürdürecek, yenilerini de ekleyerek hizmette zirveye yürüyeceğiz. Çok önemli projelere bu yıl başlıyoruz, kimilerini de tamamlayıp hizmete sunuyoruz. Allah'ın izniyle bu yıl, hizmetlerimizi taçlandıracağımız bir yıl olacak.'
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın