Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
18 Mayıs 2022 Çarşamba
13 °C Çoğunlukla açık

Solhan devlet hastanesi ameliyatlara başladı

Solhan Devlet Hastanesi'nin en önemli eksikliklerinden biri olan ameliyathanenin açıldığını müjdeleyen Solhan Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Emine Çavuşoğlu, hastanede ameliyatların yapılmaya başlandığını kaydetti.

Solhan devlet hastanesi ameliyatlara başladı
14 EKİM 2011 CUMA 20:46
8
7180
0
AA aa

İlk sezaryenle doğum ameliyatını 4 Ekim’de yapan hastane, aynı ameliyatın ikincisini bir sonraki gün gerçekleştirdi. Sezaryenle doğum ameliyatının yanı sıra, pilonidal sinüs (kıl dönmesi) ameliyatı da gerçekleşti.

Geçtiğimiz hafta içerisinde Solhan’da Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Beril Gürlek tarafından ilk sezaryenle doğum ameliyatı gerçekleştirilirken, diğer taraftan Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Özlem Samur tarafından pilonidal sinüs (kıl dönmesi) operasyonları gerçekleştirildi.

Solhan Devlet Hastanesinin en önemli eksikliklerinden birinin de ameliyathanenin faal durumda olmaması olduğunu söyleyen Solhan Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Emine Çavuşoğlu, “Hastanede ameliyathane bulunmadığından dolayı hastalarımız Muş ve Bingöl iline sevk edilmek zorunda kalıyordu. Ameliyathanenin açılmasıyla birlikte bu olumsuz durum ortadan kalktı. Birimlerin açılmasında çalışan personellerimizin de çok büyük katkısı var. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Solhan’da yapılacak ameliyatlar

Solhan Devlet Hastanesinde ikisi Sezeryan ve biri Pilonidol Sinüs (Kıl Dönmesi) olmak üzere 3 ameliyatın gerçekleştiğini söyleyen Çavuşoğlu, Solhan Devlet Hastanesi’nde yapılabilecek ameliyatları şöyle sıraladı:

1- Genel Cerrahi

A) Troid (Guatr)

B) Meme

C) Hemoroid (Basur)

D. Anal Fissur (Çatlak)

E. Lipom

F. İnguinal Herni (Kasık Fıtığı)

G. Umblikal Herni (Göbek Fıtığı)

H. Pilonidol Sinüs (Kıl Dönmesi)

2-Apandisit Operasyonlar

A. Sezeryan

B. Tüp Ligosyonu(Bağlanması)

C. Sistorektarel (Rahim Sarkması)

D. Rahim Ameliyatları

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
17.05.2022
17:44
Aktaş, `İşçi alımları` iddialarını valiliğe sordu!
Aktaş, 'İşçi alımları' iddialarını valiliğe sordu!
CHP Bingöl İl Başkanı Hasan Aktaş, son günlerde kamuoyunun gündeminde olan 'İşçi alımları' iddialarını bir dilekçe yazarak valilik tarafından yanıtlanmasını talep etti.
17.05.2022
17:43
`Yolu yapan firma hakkında bir soruşturma başlatacak mısınız?`
'Yolu yapan firma hakkında bir soruşturma başlatacak mısınız?'
HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun yanıtlaması için verdiği önergede: 'Yolu yapan firma hakkında bir soruşturma başlatacak mısınız?' sorusunun yanıtlanmasını talep etti.
17.05.2022
17:42
Bingöl Mesleki Eğitim Fuarı
Bingöl Mesleki Eğitim Fuarı
Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Bingöl Mesleki Eğitim Fuarı gerçekleştirildi.
17.05.2022
17:41
Vali Ekinci`ye `Gençlik Haftası` ziyareti
Vali Ekinci'ye 'Gençlik Haftası' ziyareti
15-19 Mayıs tarihleri arasında kutlanan 'Gençlik Haftası' ve '19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı' etkinlikleri kapsamında Gençlik ve Spor İl Müdürü Mahmut Danayiyen ve beraberindeki sporculardan oluşan heyet, Vali Kadir Ekinci'ye ziyaret etti.
17.05.2022
17:40
Aileler ve çocuklardan kortej yürüyüşü
Aileler ve çocuklardan kortej yürüyüşü
Bingöl'de 15-21 Mayıs Aile Haftası etkinlikleri çerçevesinde aile ve kurumların katılımıyla kortej yürüyüşü gerçekleştirildi.
17.05.2022
16:20
Arıkan: 2022, hizmetlerimizi taçlandıracağımız yıl olacak
Arıkan: 2022, hizmetlerimizi taçlandıracağımız yıl olacak
Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan: 'Yapmış olduğumuz projeleri hız kesmeden sürdürecek, yenilerini de ekleyerek hizmette zirveye yürüyeceğiz. Çok önemli projelere bu yıl başlıyoruz, kimilerini de tamamlayıp hizmete sunuyoruz. Allah'ın izniyle bu yıl, hizmetlerimizi taçlandıracağımız bir yıl olacak.'
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın