Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
08 Ağustos 2022 Pazartesi
36 °C Kısmen güneşli

Sınav haftalarında gürültü yasak!

YGS, PYBS ve SBS sınav haftalarında sınava girecek olan adayların sağlığının ve başarısının gürültüden olumsuz etkilenmemesi için sınav haftalarında gürültü yapılmasının yasak olduğu bildirildi.

Sınav haftalarında gürültü yasak!
26 MART 2011 CUMARTESİ 00:28
0
1507
0
AA aa

 

İl Çevre Orman Müdürü Bedrettin Taşkesen, yaptığı yazılı açıklamada bu yıl sınava girecek olan öğrencilerin sağlığının ve başarısının gürültüden olumsuz etkilenmemesi için sınav haftalarında gürültü yapılmaması ve gürültü yasağına riayet edilmesini istedi.
İl Çevre Orman Müdürü Taşkesen, yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti: “Bilindiği üzere, ses günlük hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olmakla birlikte istenmeyen, rahatsız edici sesler gürültü olarak tanımlanmakta ve insan sağlığı üzerinde; geçici veya sürekli işitme bozuklukları gibi fiziksel etkiler; kan basıncının artması, dolaşım bozuklukları, solunumda hızlanma, kalp atışlarında yavaşlama, ani refleks gibi fizyolojik etkiler; davranış bozuklukları, aşırı sinirlilik ve stres gibi psikolojik etkiler; ile iş veriminin düşmesi, konsantrasyon bozukluğu, hareketlerin yavaşlaması gibi performans etkilerini göstermektedir.
Sınav takvimi
12'nci sınıflar Lisans Yerleştirme Sınavları 18-19-20 ve 26 Haziran 2011 (Cumartesi ve Pazar). Bu çerçevede; öğrencilerimiz için yapılacak olan yukarıda takvimi belirtilen sınavlar büyük önem taşımakta, özellikle sınava hazırlanan çocuklarımızın ve sınav öncesi gecede uyku bölünmesi yaşamaması ayrıca sınav sırasında dikkatlerini dağıtabilecek ve konsantrasyonlarını azaltacak durumların oluşmaması için, gürültü kirliliğinin oluşmaması için 27.03.2011 ve 18-19-25-26.06.2011 günlerinde tam gün, 30.04.2011 ve 4-5.06.2011 günlerde ise 14:00'a kadar açık ve yarı açık alanlarda eğlence düzenlenmesi, düğün ve asker geçirme konvoylarının düzenlenmesi, eğlence ve kutlama amaçlı klakson çalınması, müzik yayını yapılması çevreyi rahatsız edecek her türlü yüksek sesli faaliyetin düzenlenmesi yasak olup gerekli önlemlerin önceden alınması ve gerekli hassasiyetin gösterilmesi gerekmektedir.”
YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
07.08.2022
16:41
Çaytepeliler çözüm bekliyor!
Çaytepeliler çözüm bekliyor!
Bingöl'ün en büyük köylerinden biri olan Çaytepe'de, kanalizasyon sorununun yıllardır çözülmediğini belirten yöre sakinleri; 'Açık olan ve tarlaların içine akan kanalizasyon nedeniyle tarlalarımızı ekemez, kanalizasyon suyundan içen hayvanlarımızın da sütünü sağamaz hale geldik' dedi.
07.08.2022
16:39
Murat yine rehin aldı, AFAD kurtardı
Murat yine rehin aldı, AFAD kurtardı
Bingöl'ün Genç ilçesinde balık tutmak için gittikleri Murat Nehri'nde suların yükselmesiyle mahsur kalan 3 kişiyi AFAD kurtardı.
07.08.2022
16:37
Bingöllüler döviz hesabında kaçıncı sırada?
Bingöllüler döviz hesabında kaçıncı sırada?
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Türkiye'de bankada en fazla döviz bulunduran illeri açıkladı. Bingöl'ün sıralaması dikkat çekti!
07.08.2022
16:32
Okullar fiziki ve altyapı açısından güçlendirildi
Okullar fiziki ve altyapı açısından güçlendirildi
Bingöl'de 'Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi' kapsamında seçilen dezavantajlı ilk ve ortaokulların fiziki mekânları ve altyapıları güçlendirildi.
07.08.2022
16:30
BESYO Özel Yetenek Sınavı Kılavuzu Yayımlandı
BESYO Özel Yetenek Sınavı Kılavuzu Yayımlandı
Bingöl Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi, 2022-2023 Akademik Yılı Özel Yetenek Sınav Duyurusu yayımlandı. Rektör Çapak, adaylara başarılar diledi.
07.08.2022
16:29
`Yoğun Bakım Hemşiresi` eğitimi sona erdi
'Yoğun Bakım Hemşiresi' eğitimi sona erdi
Bingöl Devlet Hastanesi bünyesinde 1 aydır devam eden Yoğun Bakım Hemşiresi Sertifikalı Eğitim Programı sona erdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın