Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
28 Eylül 2021 Salı
19 °C Açık

Satrançta solhan'dan şah mat

Bingöl'de 16-17 Şubat 2013 tarihleri arasında üç ayrı kategoride düzenlenen 'Satranç Turnuvası'na Solhan ekipleri damgasını vurdu.

19 ŞUBAT 2013 SALI 08:39
0
2649
1
AA aa
Satrançta solhan`dan şah mat

Merkez Karşıyaka Ortaokulunda Gençler, Yıldızlar ve Küçükler kategorisinde yapılan turnuvaya toplam 57 sporcu katıldı. Yarışmaya en fazla katılım sağlayan Solhan eğitim kurumları üç kategoride de dereceler elde etti.

Gençler, yıldızlar ve küçükler kategorilerinde hayli çekişmeli geçen turnuvada, Gençlerde il birinciliği ve ikinciliğini Solhan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri alırken, üçüncülüğü ise Bingöl Anadolu Lisesinden Umut Düzcü elde etti.

Yıldızlar kategorisinde il birincisi Genç YİBO’dan Abdullah Baynal olurken, ikinciliği Atatürk ortaokulundan M. Şerafettin Esen, üçüncülüğü ise Cumhuriyet Kız YİBO’dan Rojda Kala elde etti.

Küçükler kategorisinden il birinciliği ve üçüncülüğünü Solhan Atatürk ilkokulundan öğrencileri aldı. İl birinciliği Ümit Can, ikinciliği Genç YİBO’dan Müslüm Kanar, üçüncülüğü ise Ahmed Numan çalışkan elde etti.

Yarışma sonucunda dereceye girenlere çeşitli ödüller verildi.

Ödül töreninde konuşan Bingöl İl Milli Eğitim Şube müdürlerinden Zeki Boylu, İl MEM Satranç müsabakalarına Solhan’a ilgi ve katılımından dolayı teşekkür edip, kurum müdürlerini ve öğretmenlerini ayrıca takdir etti.

Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi Aktaş: “Öğrencilerimizin göstermiş oldukları bu büyük başarılarından ötürü öncelikle onları tebrik ediyorum. Ayrıca bu yarışmalara öğrencilerimizi hazırlayan fedakâr öğretmenlerimizi ve onları motive eden idarecilerimizi kutluyorum. Ayrıca ödül törenine katılarak bizleri onurlandıran ve her zaman İMKB Arakonak Ortaokuluna destek olan Arakonak Belediye Başkanı Sayın Nazmi Çalışan’a teşekkür ederiz” dedi. 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
mahmut zeylan (@Misafir_12276)
20 Şubat 2013 Çarşamba 14:44
solhan da olmasa bingöl ne yapar
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
28.09.2021
16:47
`BSK`dan farklı görmüyorum yani`
'BSK'dan farklı görmüyorum yani'
AK Parti İl Başkanı Haşim Sağlar: 'Ben Karayolları bölge müdürümüzle bizzat görüştüm. Mevcut yolumuzu korumak adına kışın çukurlar oluşmasın, yol bozulmasın diye bir kat asfalt daha atılıp yolu en azından standardı biraz daha yükseltilmiş oldu biraz daha ömrü uzatıldı. Şuan da gidelim biz o yola, ben BSK'dan farklı görmüyorum yani. Sıcak asfalttan çok farkı yok. Son derece geniş, çok güzel bir yolumuz.'
28.09.2021
16:46
Eğitim- Sen: `Okulun her tarafı dökülüyor`
Eğitim- Sen: 'Okulun her tarafı dökülüyor'
Eğitim-Sen Bingöl Şubesi, Karlıova ilçesindeki bir okulun fiziki olarak yetersiz olduğunu iddia ederek: 'Özellikle Toklular İlkokul ve Ortaokulundaki (Aynı binada) fiziki manzara bizi dehşete düşürdü. Okulun her tarafı dökülüyor.'
28.09.2021
16:45
Çiftçilere yem dağıtımı yapıldı
Çiftçilere yem dağıtımı yapıldı
Bingöl Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, çiftçilere yüzde 50 hibe ile yem dağıtımı yaptı.
28.09.2021
16:44
Yaralı bulunan kızıl şahin tedavi altına alındı
Yaralı bulunan kızıl şahin tedavi altına alındı
Bingöl'de aracın çarpması sonucu yaralanan kızıl şahin tedavi altına alındı.
28.09.2021
16:43
Bıldırcın avlarında kullanılan ses cihazları ele geçirildi
Bıldırcın avlarında kullanılan ses cihazları ele geçirildi
Bingöl'de bıldırcın avlarında kullanılan manyetik ses cihazı ele geçirildi.
28.09.2021
16:42
Alpaya, köylünün sıkıntılarını dinledi
Alpaya, köylünün sıkıntılarını dinledi
HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Refik Alpaya ve beraberindeki heyet, Bingöl'ün Adaklı ilçesine bağlı Doğan Kaya Sıralı Söğütler köyünde halkla bir araya geldi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın