Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
10 Nisan 2021 Cumartesi
16 °C Yer yer bulutlu

'Sağlığımız tehlike altında'

Çaytepe Köyü'nde fosseptik çukuru taşınca, lağım suları Çaytepe ovasında gelişi güzel akıyor. Vatandaşlar, yetkililerden seslerine kulak vermesini istiyor.

07 NİSAN 2021 ÇARŞAMBA 17:13
7
709
0
AA aa
`Sağlığımız tehlike altında`

Genç ilçesine bağlı 70 hanelik Çaytepe köyünde, yaklaşık 20 yıl önce köy içi kanalizasyonu yapıldı.  Aradan geçen süre zarfı içerisinde zaman zaman tıkanan kanalizasyon şebekesi, son zamanlarda yaşanan tıkanıklıktan dolayı Çaytepe ovasına gelişi güzel akmakta. Yaşanan durumdan ötürü hem vatandaşların hem de hayvan sağlığının tehlike altında olduğunu ifade eden Çaytepe köyü sakinleri, yetkililerden soruna çözüm üretmelerini bekliyor.

Konu ile ilgili görüş belirten vatandaşlar: “Çaytepe köyünün açık olan kanalizasyonu köyün alt tarafında açık bir şekilde geçmektedir. Köy okuluna birkaç yüz metre mesafede bulunan açık kanalizasyondan dolayı öğrenciler de büyük sorun yaşamakta. Bu alan aynı zamanda hayvanların geçtiği güzergahta bulunuyor ve yıllarca üstü açık bir şekilde akmakta. Burada su ihtiyacını gideren birkaç tane hayvanımızı kaybettik  Yıllardır süren bu durum var defalarca ilgili mercilere dememize rağmen hiç bir çözüm bulamıyor lütfen yetkililer sesimizi duysun.” (Gencinsesi)

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın