Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
30 Kasım 2022 Çarşamba
9 °C Yağmur

Sağlar ve beraberindekilerden kurum ziyaretleri

AK Parti Bingöl İl Başkanı Haşim Sağlar, Defterdarlık, Milli Eğitim ve Müftülüğü ziyaret edip hem çalışmalarla ilgili bilgi aldı, çözüm odaklı çalışmalarda destek mesajını iletti.

Sağlar ve beraberindekilerden kurum ziyaretleri
05 EYLÜL 2022 PAZARTESİ 21:49
8
1225
5
AA aa

AK Parti Bingöl İl Başkanlığı'ndan yapılan basın duyurusunda, AK Parti Bingöl İl Başkanı Haşim Sağlar ve İl Yönetim Kurulu üyelerinin Defterdarlık, Milli Eğitim ve Müftülüğü ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldığı kaydedildi.

İl Müftüsü Mustafa Topal, depreme dayanıksız olduğu için yıkılan camilerden 6'sında yapım çalışmalarının başladığını, 1 camide ise proje büyütme nedeniyle çalışmaların yakın bir tarihte başlayacağını, kaba inşaatın yıl sonuna doğru bitirilmesinin hedeflendiğini söyledi.

Müftü Topal, 4-6 yaş grubunda 6 olan derslik sayısına 12 derslik ilave edileceğini, çift öğün eğitim verileceğini, yeni camiiler ve mahallelerde devam eden Kuran Kurslarında da 4-6 yaş çocuklarımıza eğitim verileceğini belirtti.

Milli Eğitim Müdürlüğü ziyaretinde yeni eğitim öğretim yılını tebrik eden AK Parti İl Başkanı Sağlar, Milli Eğitim Müdürü Halil Yücel'den kurum faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Yücel şu bilgileri paylaştı: “Kapalı olan 26 Köy Okulu'nu açtık. 30 köy okulunu onardık. 11 Anaokul, Meslek ve Anadolu Liseleri'nde onarım çalışmaları yaptık. Temel Eğitimde toplamda 75 okul onarıldı. Ücretsiz Ders Kitaplarımız hazır. Bunun yanında bu yıl ilk defa yardımcı kaynakları da ücretsiz bir şekilde dağıtacağız. 400 bin yardımcı kaynağı öğrencilerimize ücretsiz teslim edeceğiz. Kuruca Köyümüzde Köy Yaşam Merkezi kuruyoruz. İçerisinde okuma, yazma, halk eğitim kursları, sağlık evi, siyer, trafik parkuru, anaokulu gibi Türkiye'de ilk olacak bir uygulamayı hayata geçireceğiz. Açılışa Milli Eğitim Bakanımız Mahmut Özer'in gelmesini bekliyoruz. Bingöl üniversite yerleştirmede 68. Sıradan 42'e yükseldi. Yarışmalarda Türkiye ve Dünya'da başarılar ve şampiyonluklar almaya başladık.” Şeklinde bilgiler verdi.

AK Parti İl Başkanı Sağlar, eğitim alanında sağlanan başarıda fiziksel yapının iyileştirilmesi, öğretmen sayısındaki artış, sportif faaliyetler, barınma gibi merkezi hükümet yatırımlarının ve Milletvekillerinin katkılarının büyük etkisi olduğunu söyledi.

AK Parti heyeti son olarak İl Defterdarı Mehmet Ay'a hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_95293)
07 Eylül 2022 Çarşamba 21:30
Bize ne,? Bu ziyaretin halka ne faydası var ki bunu haber konusu yapıyorsunuz? Siyasetçi dedin mi taziyeyle düğünle bürokratik ziyaretlerle haber konusu olmaz, hizmetleriyle haber konusu olur. İlkel kalmış topluluklarda maalesef bu tip sıradan şeyler bile haber konusu olabiliyor. Bingöl medyası bu konuda özeleştiri yapmali.. e daha yeter ya, banane bu ziyaretin bana bir vatandaş olarak ne gibi faydası olabilir? Medya ahlakına bile uygun değil bu tarz haberler..
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_95272)
07 Eylül 2022 Çarşamba 09:05
bingölün güzel yanlarını yansıtan bir Allahın kulu yok mu. Biz ne ara böyle olduk. Her şey eleştirilir mi.kurum müdürlerini ziyaret etmiş,onlar gidiciymiş.yazık yazık.
Beğendim (0) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_95264)
06 Eylül 2022 Salı 20:04
VEDA ZİYARETLERİ ERKEN BAŞLADI.
Beğendim (5) Beğenmedim (2)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_95263)
06 Eylül 2022 Salı 17:40
Bunlarda kurumları denetleyecek kapasite var mı. Emir talimat vermesinler gerisi gelir. Milli eğitime gelince Allah ancak o kurumu duzelte.
Beğendim (4) Beğenmedim (2)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_95254)
06 Eylül 2022 Salı 06:55
Ak partiyi bingölde bitirdiniz..Sen birgün bir esnafı gezdinmi il başkanı olarak..Kurum müdürünü gezeceğine önce esnafı ziyaret etseydin..O kurum müdürü 2 yıl sonra yok gittikten sonrada senide bingölüde unutur..Önce halkın içine girmen gerekir..Tek başına bir esnafı gezmedin bugüne kadar...Diyorum yine sizler BİNGÖL de AK PARTİYİ bitidirniz..Ama şunu unutmayın sadık oylarla ayakta AK PARTİ..Sizlerler değil...
Beğendim (7) Beğenmedim (4)Cevapla
30.11.2022
12:45
Yeni asgari ücrette 4 temel unsur belirleyici
Yeni asgari ücrette 4 temel unsur belirleyici
Yeni asgari ücret maratonu yarın başlıyor. Asgari ücret pazarlığında 'yaşam maliyeti, ülkenin ekonomik durumu, gerçekleşen ve hedef enflasyon, refah payı' olmak üzere 4 parametre belirleyici olacak. Asgari ücrette beklentiler 8 bin liranın altında olmayacağı yönünde.
29.11.2022
19:59
Sözleşmeli personelin memur kadrosuna atanmasıyla ilgili açıklama
Sözleşmeli personelin memur kadrosuna atanmasıyla ilgili açıklama
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan sözleşmeli personelin memur kadrolarına atanmasına ilişkin açıklama yapıldı.
29.11.2022
16:44
Kanalizasyon çalışmaları sürüyor
Kanalizasyon çalışmaları sürüyor
Bingöl'de İl Özel İdaresi koordinesinde başlanılan kanalizasyon çalışmaları aralıksız sürüyor.
29.11.2022
16:04
Kızılboğa`dan çalıştaya davet
Kızılboğa'dan çalıştaya davet
İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, 'Kadın Yükselmezse Alçalır Vatan'' çalıştayına ildeki kadınları ve STK'ları davet etti. Kızılboğa, çalıştayın 3 Aralık 2022 Cumartesi günü Erzurum'da gerçekleştirileceğini bildirdi.
29.11.2022
15:50
Berdibek ve Kaylı, kabri başında anıldı
Berdibek ve Kaylı, kabri başında anıldı
HÜDA PAR Bingöl Gençlik Kolları, Kültür camiinde düzenlenen sabah namazı programı sonrası Bingöl'de PKK tarafından 1993 yılında Köklü (Törek) köyündeki medreseye düzenlenen saldırıda hayatını kaybeden Süleyman Berdibek ile Ziya Kaylı'yı kabirleri başında andı.
29.11.2022
15:41
Adaklı Kaymakamı Gürses, üstyapı çalışmalarını inceledi
Adaklı Kaymakamı Gürses, üstyapı çalışmalarını inceledi
Bingöl'ün Adaklı ilçesi Kaymakamı Burak Bozkurt Gürses, köylerde devam eden üstyapı çalışmaları inceleyip, yetkililerden bilgi aldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın