Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
17 Mayıs 2022 Salı
14 °C Açık

Polisgücüspor mersin'e uğurlandı

Bingöl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Polisgücüspor Kulübü Atletizm Takımı yarışmaya katılmak üzere Mersin'in Silifke ilçesine uğurlandı.

Polisgücüspor mersin`e uğurlandı
17 OCAK 2011 PAZARTESİ 08:42
0
1503
0
AA aa

Kulüplerarası Atletizm Yarışması'na katılmak üzere Silifke'ye giden Polisgücü Atletizm Takımı sporcuları ve aileleri ile birlikte yemekte buluşan Emniyet Müdürü Ahmet Akbal, Bingöllü gençlerden oluşan takımdan başarı beklediğini söyledi. Bingöl Polisevi'nde düzenlenen yemekte bir konuşma yapan Emniyet Müdürü Ahmet Akbal, bu tür sosyal faaliyetlerle gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmayı hedeflediklerini söyledi. 

Akbal, "Siz değerli sporcularımız Bingöl'ü, şahsınızı, ailenizi ve kulübünüzü temsil ediyorsunuz. Gideceğiniz yerde yapacağınız maçta kaybetmek olmayacaktır. Sonunda kazanan siz olacaksınız. Çünkü maçları kaybettikçe azminiz artacak ve daha çok çalışacaksınız. İçinizden Türkiye şampiyonu, hatta ülkemizi uluslararasında temsil edecek sporcuların çıkacağına inanıyorum. Siz gençlere tavsiyem hiçbir şeyden yılmadan hedefinize doğru emin adımlarla yürüyün. Sizlerden çok ümitliyiz" dedi.

Emniyet teşkilatı olarak asli görevlerinin yanında vatandaşların sorun ve sıkıntılarıyla da ilgilendiklerini belirten Emniyet Müdürü Ahmet Akbal, sportif faaliyetlerle gençleri tehdit eden unsurlardan uzak tutacaklarını dile getirdi. Akbal, "Emniyet teşkilatı olarak asli görevimiz suçun işlenmesini önlemektir. İkincisi ise suç işleyenleri hukuk kuralları içerisinde yakalayıp adalete teslim etmektir. Bu asli görevin dışında ilimizin diğer sorunları ile ilgilenerek vatandaşımıza destek vermeye çalışıyoruz. Spor kulüpleri ile gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutup sağlıklı bir şekilde yetişmesini hedefliyoruz. Sosyal faaliyetlerle gençlerimizi uyuşturucu gibi bataklıklardan uzak tutmayı amaçlıyoruz. Bu tür faaliyetler arttıkça ve gençler bu etkinliklere katıldıkça boş vakit bulamayacaktır. Boş vakitlerini spor ile değerlendiren gençler kötü alışkanlıklardan uzak kalacaktır" dedi.

Yemeğin ardından sporcular, aileleri ve emniyet teşkilatı mensupları tarafından hatıra fotoğrafı çekildikten sonra atletizm takımı sporcuları Mersin'in Silifke ilçesine uğurlandı. Uğurlama törenine Bingöl Polisgücüspor Kulübü Başkanı Celal Ayrancı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Şefik Kara, Bingöl Emniyet Müdür Yardımcıları Ali Bin, Hasan Özdemir ve Olcay Tosun, Eğitim Şube Müdürü Ferhat Kılıç, Emniyet Komuta Kontrol Merkezi (EKKM) Şube Müdürü Arif Yıldız, atletizm takımı antrenörleri, yarışmaya katılacak olan 10 sporcu, sporcu aileleri ve polis memurları katıldı.
 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
16.05.2022
17:25
Detay Dergisi 3. Sayısı çıktı
Detay Dergisi 3. Sayısı çıktı
Bingöl'ün en etkin ve seçkin dergisi Detay, 3. sayısıyla okurlarıyla buluştu. Derginin kapak manşetinde; kamuoyunun merak ettiği, hatta birçok kişinin bilgi sahibi olmadığı Şeyh Said Harekâtına dair çarpıcı detaylar yer aldı.
16.05.2022
16:48
`Engellilere her türde eğitim fırsatının sağlanması devletin zorunluluğudur`
'Engellilere her türde eğitim fırsatının sağlanması devletin zorunluluğudur'
Bingöl Engelliler Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Bahattin Tüz, 'Engelli bireylerin kendilerini gerçekleştirmesi, geliştirmesi için her kademe ve türde eğitim imkan ve fırsatının sağlanması devlet için temel bir sorumluluk ve zorunluluktur.'
16.05.2022
16:47
Yüzde 100 hibeli kükürt dağıtımı yapıldı
Yüzde 100 hibeli kükürt dağıtımı yapıldı
Tarım ve Orman İl Müdürlüğü'nce İl Özel İdare desteğiyle çiftçilere yüzde 100 hibeli olarak kükürt dağıtımı yapıldı.
16.05.2022
16:46
`Toplumun bütün kesimlerine ulaşmaya çalışacağız`
'Toplumun bütün kesimlerine ulaşmaya çalışacağız'
SGK İl Müdürü Muzaffer Çakar: 'Sosyal Güvenlik Kurumunu, herkese ve her kesime tanıtmak, insanlarda sosyal güvenlik bilincinin oluşmasına katkı sağlamak amacıyla düzenlediğimiz etkinliklerde, iletişimin her yöntemi kullanılarak toplumun bütün kesimlerine ulaşmaya çalışacağız.'
16.05.2022
16:45
SAR Ekibi, AFAD Eğitimine Katıldı
SAR Ekibi, AFAD Eğitimine Katıldı
Bingöl SAR ekibi, Adana AFAD Birlik Müdürlüğünde verilen orta seviye akreditasyon eğitimine katıldı.
16.05.2022
16:44
Göçerlere Hayvan Hastalıkları Anlatıldı
Göçerlere Hayvan Hastalıkları Anlatıldı
Bingöl İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, göçerleri hayvan hareketleri ve hayvan hastalıkları konusunda bilgilendirdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın