Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
09 Aralık 2021 Perşembe
4 °C Bulutlu

Özdemir'den atalay'a sert eleştiri

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Belediye Meclis Üyesi Mehmet Özdemir, Bingöl Belediye Başkanı Serdar Atalay'a eleştirilerde bulundu.

26 KASIM 2010 CUMA 09:42
0
1987
0
AA aa
Özdemir`den atalay`a sert eleştiri

Bingöl’ün yıllardır çözülemeyen sorunu olan şehir çöplüğünün 8 yıllık iktidara rağmen çözülememesine anlam veremediğini belirten BDP Belediye Meclis Üyesi Mehmet Özdemir, Ulu Camii önünde bulunan üstü açık arkın pislik saçtığını dile getirdiği için Mimar Serdar Atalay’ın sorunu çözmek yerine kendisi hakkında suç duyurusunda bulunduğunu söyledi.

BDP Belediye Meclis Üyesi Özdemir, dün saat 12.30’da şehir çöplüğünde basın açıklaması yaptı.
Şehir çöplüğünü göstererek manzaranın Mimar Serdar Atalay’ın, ayıbı olduğunu savunan Özdemir, “Tüm Bingöl’ün çöpleri burada istiflenmiş. Dünyada bu pisliğin başka örnekleri yine Türkiye’de var, Ankara’da, İstanbul’da ve Bingöl’de var. Şehrin çöpü buraya yığılmış. Çöplükte yoksul vatandaşlar tarafından çöp toplanıyor. Hani siz yoksullara yardım ediyordunuz? Siz yoksullara yardım ediyordunuzsa insanların bu pisliğin içinde ne işleri var. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Lübnan’da adaletten hukuktan bahsediyordu. Önce adaleti hukuku Türkiye’de uygulasın, ondan sonra Lübnan’da Filistin’de Ve İsrail’den bahsetsin. Bingöl’ün eksiklerini her gün basına vererek gündeme getireceğiz, her gün versekte sorunlar bitmez. Çöplüğün çevresinde bulunan vatandaşlarımız kapılarını pencerelerini açamıyorlar” dedi.

Sorunları dile getirdiği için Başkan Atalay’ın kendisi hakkında suç duyurusunda bulunduğunu hatırlatan Özdemir, “Ulu Camii önünde bulunan üstü açık arkın pislik saçtığını dile getirdiğim için Mimar Serdar Atalay, sorunu çözmek yerine hakkımda suç duyurusunda bulundu. Ben sürekli sorunları dile getireceğim, bu suçsa Sayın Belediye Başkanı her gün beni şikâyet etsin. Recep Tayyip Erdoğan Mahallesi’ndeki Sağlık Ocağının yapımı esnasında yapılan işçi barınağı yaklaşık 2 yıl önce yıkıldı ama molozu hala kaldırılamadı. Belediye kendi molozunu kaldıramıyor. Bu moloz vatandaşın olsaydı, belediye şimdiye kadar vatandaşa ceza yazmıştı” şeklinde konuştu.
 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın