Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
25 Ekim 2021 Pazartesi
12 °C Yer yer bulutlu

Myo için genç'e gidecekler

Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gıyasettin Baydaş ve Bingöl Valisi Mustafa Hakan Güvençer'in, Genç MYO için incelemelerde bulunmak üzere önümüzdeki günlerde ilçeye gidecekleri öğrenildi.

26 TEMMUZ 2011 SALI 14:03
0
2134
0
AA aa
Myo için genç`e gidecekler

 

Bingöl Üniversitesi Senatosu’nun teklifi ve Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) Genel Kurul’un 27 Ağustos 2009 tarihli toplantısında alınan kararla açılan ve o zamandan beri Bingöl Üniversitesi hizmet binasında eğitim veren Genç Meslek Yüksek Okulu (MYO) konusundaki belirsizlik devam ederken, son haftalarda yeni bir hareketlilik oluştu.
 
KAYMAKAM KÖKEN İLE GÖRÜŞÜLDÜ
 
Bingöl Üniversitesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Alaaddin Yüksel ve Rektör Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Bünyamin Söğüt, Genç Kaymakamı Muammer Köken ile birlikte Genç YİBO’nun yanında bulunan Hazine arazisi ve eski hastane binasında incelemelerde bulundu. Burada yapılan incelemelerin ardından gözlemler Rektör Baydaş ile paylaşıldı. Yapılan değerlendirmeler sonucunda Rektör Baydaş, eski hastane binasının MYO için uygun olmayacağını belirtti.
 
YİBO VE YANINDAKİ HAZİNE ARAZİSİ
 
Genç Kaymakamı Muammer Köken de, Rektör Baydaş’ı makamında ziyaret ederek fikir alışverişinde bulundu.
 
Alınan bilgilere göre Rektör Baydaş’ın, önerilen yerler arasında “en uygun” diye nitelendirdiği alan, “Genç YİBO alanında bulunan bir yapının tahsis edilmesi ve hemen yanında bulunan hazine arazisi” olarak aktarılırken, tahsis işleminin gerçekleşmesinin akabinde Genç MYO’nun buraya taşınabileceği ve verilecek hazine arazisi üzerinde de üniversite bütçesinden yapılar yapılabileceği bilgileri paylaşılmıştı.
 
Yapılan fikir alışverişinin ardından son olarak Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gıyasettin Baydaş ve Bingöl Valisi Mustafa Hakan Güvençer’in bu konuda incelemelerde bulunmak üzere önümüzdeki günlerde ilçeye gidecekleri öğrenildi.

Gencin Sesi

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın