Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
27 Mayıs 2022 Cuma
26 °C Çoğunlukla güneşli

Mumla hayatlar aydınlanacak

Bingöl Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Sosyal Destek Projesi (SODES) tarafından kabul edilen ‘Mumla Hayatı Aydınlatalım' adlı proje kapsamında 40 bayan kurs gördükten sonra mum üretecekler.

Mumla hayatlar aydınlanacak
12 OCAK 2011 ÇARŞAMBA 08:32
0
1704
0
AA aa

Bingöl Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Sosyal Destek Projesi (SODES) tarafından kabul edilen projenin mülakatları yapıldı.

Proje merkezinin toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda; kurs saatleri, kursa devamlılık şartları gibi kriterlere uyan 40 bayan kursiyer seçildi.

Sosyal Hizmetler İl Müdürü Kılıç Kaya, "SODES projeleri kapsamında 'Mumla Hayatı Aydınlatalım' projesinde özellikle eşi cezaevinde olan bayanlara öncelik verilerek 40 bayan kursiyer alındı. Kadınlarımız kurulacak olan mum atölyesinde eğitim alarak tüketici durumdan üretici duruma geçmeleri sağlanarak, istihdamda katkıda bulunacaklar. Üretebilmenin vermiş olduğu gururla kendisini toplum içerisinde üretici birey olarak görmesi sağlanacak, sosyal yardım ve destek hizmetlerine ihtiyaç duymadan hem toplumun bu konudaki yükü hafifletilecek, hem de kendi başlarına hayata tutunabilmenin imkânları oluşturulacaktır" şeklinde konuştu.

 


 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
27.05.2022
18:49
Bingöl`de kiralar uçtu
Bingöl'de kiralar uçtu
Semtine göre değişiklik gösteren kiralar, 2.500 TL'ye dayandı. Kiralık ev bulmak iste oldukça zor! Ev satın almak isteyenler ise semtine göre 1 Milyon 200 Bin ila 2 milyon TL arasında rakamları gözden çıkarması gerekiyor.
27.05.2022
18:00
Bingöl`de 4,0 büyüklüğünde deprem meydana geldi
Bingöl'de 4,0 büyüklüğünde deprem meydana geldi
AFAD'dan yapılan açıklamada, Bingöl'de 4.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiği bildirildi.
27.05.2022
16:01
`Yunuslar`, 24 yıl cezası bulunan şahsı yakaladı
'Yunuslar', 24 yıl cezası bulunan şahsı yakaladı
Bingöl'de kısa bir önce göreve başlayan Motosikletli Polis Timleri (Yunuslar), 24 yıl cezası bulunan ve başkasına ait kimlik bilgilerini ibraz ettiği anlaşılan bir şahsı yakaladı.
27.05.2022
16:00
Yücel, Rehber Öğretmenleri ile toplantı gerçekleştirdi
Yücel, Rehber Öğretmenleri ile toplantı gerçekleştirdi
Bingöl İl Müdürü Halil Yücel, Rehberlik Araştırma Merkezi Rehber öğretmenleri ile toplantı yaparak, okullarda rehberliğe ihtiyacı olan öğrencilerin sorunların çözümü konusunda fikir alış verişinde bulundu.
27.05.2022
14:20
Bingöl`de köpekler, 7 yaşındaki çocuğu parçalayacaktı
Bingöl'de köpekler, 7 yaşındaki çocuğu parçalayacaktı
Bingöl'de 7 yaşındaki çocuğa 4 köpek saldırdı, çeşitli yerlerinden yaralanan çocuk tedavi altına alındı.
27.05.2022
13:50
İçişleri Bakanlığı 3 Bin 546 personel alacak
İçişleri Bakanlığı 3 Bin 546 personel alacak
İçişleri Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere 3 bin 546 personel alımı yapacağını duyurdu. Bingöl'de alınacak sayı 23 olarak belirtildi. Başvurular 17-21 Haziran arasında yapılacak. İşte alınacak personel türleri, şartlar ve koşullar;
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın