Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
26 Kasım 2022 Cumartesi
4 °C Bulutlu

'Muhtarlarımızla bağlarımızı güçlendirmek istiyoruz'

Bingöl merkez muhtarlarıyla bir görüşme gerçekleştiren Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak; 'Üniversite olarak muhtarlarımızla bağlarımızı güçlendirmek istiyoruz. Muhtarlarımızın görüşleri, değerlendirmeleri, talepleri bizim için çok önemlidir.'

`Muhtarlarımızla bağlarımızı güçlendirmek istiyoruz`
23 KASIM 2022 ÇARŞAMBA 15:15
7
633
1
AA aa

“Bingöl Üniversitesi ve Merkez İlçe Muhtarları İstişare Toplantısı” düzenlendi. Ziraat Fakültesi Mehmet Akif Ersoy Konferans Salonunda yapılan toplantıya Üniversite Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Çiftci, Prof. Dr. İbrahim Yasin Erdoğan, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turgut Aygün, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Enis Karabulut, Gıda Tarım ve Hayvancılık MYO Müdürü ve Pilot Üniversite Koordinasyon Merkezi Birimi (PİKOM) Koordinatörü Doç. Dr. Nusret Özbay, Bingöl Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Butaku, merkez ilçe muhtarları, akademisyenler ve çok sayıda davetli katıldı.

“Muhtarlarımızla bağlarımızı güçlendirmek istiyoruz”

Toplantıda üniversitemizde yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak, “Üniversite olarak muhtarlarımızla bağlarımızı güçlendirmek istiyoruz. Muhtarlarımızın görüşleri, değerlendirmeleri, talepleri bizim için çok önemlidir. Üniversite olarak tüm akademik ve idari birimlerimizle her alanda muhtarlarımızın yanında olduğumuzu belirtmek isterim. Toplantının gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

“Üniversitemizin gerçekten çok iyi işler yaptığını biliyoruz”

Bingöl Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Butaku da toplantıda yaptığı konuşmada, “Öncelikle böyle bir toplantıya ev sahipliği yaptığı için rektörümüz Sayın Prof. Dr. İbrahim Çapak'a çok teşekkür ederim. Üniversitemizin gerçekten çok iyi işler yaptığını biliyoruz ve bunları yakından takip ediyoruz. Ziraat Fakültesi, Veteriner Fakültesi, Gıda, Tarım ve Hayvancılık MYO ve PİKOM yöneticileri ve hocalarının yanımızda olduğunu; kapılarının her zaman bizlere açık olduğunu bilmek bizleri son derece mutlu etti. Bu toplantının gerçekleştirilmesinde emeği geçenlere teşekkür ederim” şeklinde konuştu.  

Ziraat Fakültesi, Veteriner Fakültesi, Gıda, Tarım ve Hayvancılık MYO ve PİKOM yöneticilerinin kendi birimlerini de tanıttıkları toplantıda ayrıca muhtarların talepleri alındı ve yöneltilen sorular ilgili yöneticiler ve uzman akademisyenler tarafından cevaplandırıldı.

Daha sonra toplantıya katılan yöneticiler ve misafirler, Bingöl Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi'nde incelemelerde bulundu.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_96587)
25 Kasım 2022 Cuma 09:29
bir toplantı olmuş ama niçin olduğu belli değil, muhtarlarımız sizin için niçin önemli sayın rektör bunun cevabı yok! ilginç, dostlar beni alışverişte görsün meselesi gibi olmuş. Hayrolsun hayrolsun...
Beğendim (2) Beğenmedim (0)Cevapla
25.11.2022
18:52
CHP`den şiddetle mücadele açıklaması
CHP'den şiddetle mücadele açıklaması
CHP Bingöl Kadın Kolları Başkanı Gülten Baylas, '25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü' dolayısıyla basın açıklaması yaptı.
25.11.2022
16:20
Çintay; `Milyon dolarlık projeleri ilimize kazandıracağız`
Çintay; 'Milyon dolarlık projeleri ilimize kazandıracağız'
Basın mensupları ile toplantı düzenleyen BİNTSO Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Çintay, 'Üretim ve yatırımın ilerlemesi, uluslararası rekabetin geliştirilmesi ile mümkündür. Bu çerçevede gerçekleştirdiğimiz girişimler neticesinde ilimizde 2 adet UR-GE projesi desteklenecektir. Bu projelerin her biri 3.500.000$ olup toplam 7.000.000$ yatırımı ilimize kazandıracağız. Bu projeler, bal ve inşaat malzemeleri üzerine olacaktır' dedi.
25.11.2022
15:50
`Bütçe adil dağıtılmalı`
'Bütçe adil dağıtılmalı'
'Bütçenin adil bir şekilde dağıtılmasıyla birçok şey yapılabileceği matematiksel olarak ortada iken, garibandan alıp zengine veren 2023 bütçesinin sahibi AKP iktidarını da halkımızın vicdanına bırakıyoruz.'
25.11.2022
15:43
Yedisu`da değerlendirme toplantısı yapıldı
Yedisu'da değerlendirme toplantısı yapıldı
Yedisu Kaymakamı Furkan Başar başkanlığında, 'Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme' toplantısı yapıldı.
25.11.2022
14:33
Kaymakam Gürses, öğrencilerle bir araya geldi
Kaymakam Gürses, öğrencilerle bir araya geldi
Adaklı ilçe Kaymakamı Burak Bozkurt Gürses, Adaklı Çok Programlı Anadolu Lisesi pansiyonunda kalan öğrencilerle bir araya gelerek, akşam yemeğini birlikte tabldotta yedi.
25.11.2022
14:18
Jandarmadan `Kadına yönelik şiddete karşı mücadele` mesajı
Jandarmadan 'Kadına yönelik şiddete karşı mücadele' mesajı
Bingöl'de İl Jandarma Komutanlığı personelleri, 'Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele günü' çerçevesinde özel bir video hazırlayarak, kadının toplumdaki yerine dikkat çekti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın