Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
25 Ekim 2021 Pazartesi
12 °C Yer yer bulutlu

Meşedalı sakinlerinin sitemi büyük

Genç İlçesi'ne bağlı Meşedalı Köyü sakinleri, içme suyu konusunda sitemli. Köylerinin içme suyu işinin programa alındığını ve il genel meclis üyelerinde programdan çıkarıldığını iddia ederek, 2010 yılında 40 haneli köyde kovalarla su taşındığını ifade etti.

13 EKİM 2010 ÇARŞAMBA 04:09
0
3189
2
AA aa
Meşedalı sakinlerinin sitemi büyük

Genç'in Meşedalı Köyü sakinleri, köylerinin içme suyu şebekesinin ilana çıkarıldıktan sonra iptal edilmesine tepki gösterdi. Geçtiğimiz yıl ve bu yıl içerisinde birçok köyün içme suyu şebekesi olmasına rağmen 40 haneli köylerinde su şebekesi olmadığı için büyük sıkıntılar yaşandığını dile getirdiler. Defalarca yetkililere durumu bildirdiklerini, milletvekillerine ve ilgili yetkililere defalarca durumu izah ettiklerini dile getiren köylüler, Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz’ın gayretiyle tetkrar programa alınan köylerinin içme suyu işinin yine programdan çıkarıldığını iddia etti. İşin yapılacağının belediye tarafından ilan anonsu ile bile duyurulduğunu söyleyen köylüler, bunun birileri tarafından engellendiğine inandıklarını ifade etti.

Müdür Aynı Müdür Muhtar Aynı Muhtar
2007 yılında köylerinin içme suyu programına alındığını ve o zamana cevap verecek güzel bir hizmet yapıldığını kaydeden köy sakinleri, o dönemin muhtarı ve ilgili kurum müdürünün hala görevde olduğunu belirterek, “Bu faturayı neden köylüye ödetiyorlar anlamıyoruz. Bu köylüye hakarettir. Bizim içme suyu işimizin yapılması Genç encümenlerinin işine neden gelmiyor anlamıyoruz. İşine gelmiyor bir de Kaymakam Bey programdan çıkardı diyorlar. Kimse kusura bakmasın 80 yaşındaki annelerimiz, teyzelerimiz çeşmelerden kovayla su taşıyorlar. Bu işi Başbakanımıza gerekirse Cumhurbaşkanımıza kadar götürürüz. Durumu milletvekillerimize ilettik. Onlara teşekkür ediyoruz” dediler.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
arakel (@Misafir_90)
17 Ekim 2010 Pazar 23:04
habere bak harika
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
kenan (@Misafir_47)
13 Ekim 2010 Çarşamba 13:15
bu tür insanlar kendi menfaatleri için seçim zamanında köylerimizde yaşayan annelerimizden, amcalarımızdan, dayılarımızdan kısacası tüm akrabalarımızdan oy istemesini biliyorlar da su şebekesi yaptırmak çok mu zor geliyor. miiletvekili insanların vekilidir biz onları vekil olarak seçtiysek onlarda halkımızın sıkıntılarını gidermeye mecburdurlar.
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın