Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
07 Aralık 2021 Salı
4 °C Parçalı bulutlu

Meclis üyeleri belediye hakkında dava açtı

Yer altı çarşısının yasalara aykırı ihale edildiğini iddia eden Belediye Meclis Üyeleri Ali Karaca ve Hasip Bolluk, ihalenin iptali için İdare Mahkemesi’ne belediye aleyhine dava açtı. Konu ile ilgili açıklamada bulunan Karaca ve Bolluk; “Biz halkımız adına kamu hizmeti görmek için halkımız tarafından seçilmiş Belediye Meclis Üyeleriyiz.

14 EKİM 2005 CUMA 12:45
0
1527
0
AA aa
Meclis üyeleri belediye hakkında dava açtı
Yasaların ve halkımızın bize yüklediği sorumluluğun bilincinde olarak seçildiğimiz günden buyana katıldığımız bütün meclis toplantılarında halkımızın yararına olduğuna inandığımız her şeye destek verdik. İnanmadıklarımıza da görüşlerimizi açıkça belirterek karşı çıktık ve yapılan oylamalarda olumsuz oy kullandık.

Yasalara uygun olmak ve istismara açık olmamak kaydıyla halkın yararına olan her yatırıma taraftarız. Belediyemizin yapacağı yasal her tür yatırıma taraftarız. Bunun gibi hükümet konağı caddesinde ve düşünülen diğer yerlerde yapılmak istenen yer altı çarşıları ve otoparklara karşı değiliz.

Ancak; Bingöl Belediye Başkanlığı, bir kısım kişilerin lehine yarar sağlamak düşüncesiyle olacak ki, yasaları hiçe sayarak, Hükümet Konağı Caddesinde yapılacak yer altı çarşısını kamu yararı amacından saptırmıştır. 18.07.2005 tarihinde tamamen yasalara aykırı ihale yapılarak, kamu aleyhine sonuç doğurtulmuştur. Bu nedenle ihalenin iptali için Belediye Başkanlığı’na yaptığımız başvuruya olumsuz yanıt aldığımızdan dolayı yasal yollara başvurduk. İdare mahkemesine açtığımız davada ‘Yürürlükteki mevzuata, 2886 sayılı Devlet İhale Kurumunun ilgili 51/g maddesinde taşınmazlar için sadece kiraya verme, trampa ve mülkiyetten gayri ayni hak tesisi işleri için uygulanacağı, devletim hüküm ve tasarrufu altında bulunan yerlerin hiçbir şekilde özel mülkiyete konu olmayacağı gerekçesiyle ihale ile üçüncü kişiye yapılan satışın’ iptalini istedik. Yasaya aykırı ihaleyi gerçekleştiren sorumlular için kanuni işlem yapılmak üzere İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü’ne valilik aracılığıyla şikayette bulunduk.”dediler.

Tarih: 03.10.2005 Saat: 14:00
HABER
BİNGÖLÜN SESİ GAZETESİ
www.bingolunsesi.NET
YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
07.12.2021
21:06
Yurt protestosu ülke gündeminde
Yurt protestosu ülke gündeminde
Bingöl KYK Kız Öğrenci Yurdundaki olaylar, Twitter'de #bingölkykkızyurdu hashtagi ile tt oldu. 8 Binden fazla twitin atıldığı olayla ilgili önemli noktalara dikkat çekildi ve 'tedbir' çağrıları yinelendi.
07.12.2021
17:05
Kadınlar markalaşmaya katkı sunacak!
Kadınlar markalaşmaya katkı sunacak!
Dr. Öğr. Üyesi Fatma Esen: 'Bingöl balının markalaşma sürecinde mutlak suretle kadın yer almalıydı. Bu amaç doğrultusunda arıcılık ve arı ürünleri sektöründe kadınların da yer alabileceği iş olanaklarını oluşturmaya çalıştık' dedi.
07.12.2021
17:04
Kızılboğa: `Halk fakirleşiyor`
Kızılboğa: 'Halk fakirleşiyor'
İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz'ın Türkiye ekonomisinde Yüzde 9'un üzerinde büyüme bekliyoruz sözlerini eleştirerek, 'Halk her geçen gün daha da fakirleşiyor. Kimlerin büyüdüğünü görüyoruz' dedi.
07.12.2021
17:03
Aydemir: `Öğrencilere soruşturma açılacağı tehdidini yapanlar kimlerdir?`
Aydemir: 'Öğrencilere soruşturma açılacağı tehdidini yapanlar kimlerdir?'
Bingöl Pir Ali Kız öğrenci yurdunda yaşanan olayın ardından Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu'na bir önerge veren Aydemir, şu iddiada bulundu: 'Öğrencilere soruşturma açılacağı tehdidini yapanlar kimlerdir? Herhangi bir öğrenciye bu sebeple soruşturma açılmış mıdır?'
07.12.2021
17:02
Yılmaz`dan Yeni Ekonomik Model Açıklaması
Yılmaz'dan Yeni Ekonomik Model Açıklaması
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz: 'Demokrasinin olduğu, serbest piyasanın olduğu ama ihracat odaklı bir şekilde cari fazla vererek büyümenin sağlandığı bir model bu.'
07.12.2021
17:01
Genç İlçe Minibüslerinden Zam Kararı
Genç İlçe Minibüslerinden Zam Kararı
Genç- Bingöl arasında hizmet veren hat minibüslerinin tarifesi artan mazot ve diğer birçok gider gerekçe gösterilerek 7 TL'den 8 TL'ye çıkarıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın