Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
28 Eylül 2021 Salı
21 °C Açık

Köy okulundan örnek uygulama

Bingöl'ün Solhan ilçesinde ilkokulda okuyan 18 öğrenci, bir öğretmen başkanlığında 8 sayfalık okul gazetesi çıkardı. Öğrenciler, eğitim camiasına örnek olacak olan bir çalışmaya imza attı.

04 NİSAN 2014 CUMA 22:17
0
3888
0
AA aa
Köy okulundan örnek uygulama

Bingöl’ün Solhan ilçesi Yenidal Köyü İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından hazırlanan ve aylık olarak yayımlanacak olan "Yenidal Postası" isimli gazetenin ilk sayısı çıktı. Okul gazetesi, köy ve ilçe halkının büyük beğenisini kazandı.

18 kişilik öğrenci ve 1 öğretmen kadrosuyla eğitim hayatını sürdüren Yenidal İlkokulu adına Okul öğretmeni başkanlığında öğrenciler tarafından hazırlanan 8 sayfalık gazete yayımlandı.

Solhan ilçesine bağlı köy okullarını ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, Yenidal Köyü ilkokulunu ziyaret etti. "Yenidal Postası" isimli gazeteyi çıkardıkları için okulda görevli öğretmen ve öğrencileri kutlayan Sarı: “Eğitime gönül vermiş öğretmen arkadaşımızın çalışmaları sonucu ortaya çıkan bu güzel gazete, aynı zamanda; disiplinli çalışmalarının somut bir örneğini oluşturmaktadır” dedi.

Okul Öğretmeni Muhammed Selçuk Emre, gazete çıkarma amaçlarının, okulun ve köyün tanıtımını yapmak, velilerle okul arasındaki bağı kuvvetlendirmek, insanların eğitime bakış açısını değiştirmek ve eğitimin sadece okuldaki dersler ile değil, sosyal etkinlikler yoluyla da verilebileceğini göstermek olduğunu söyledi.

OKUL BAHÇESİNDE DAMLA SULAMA SİSTEMİ KURDU

18 öğrencisiyle birlikte okul gazetesi çıkaran Muhammed Selçuk Emre öğretmen, aynı zamanda okul bahçesini sulamak için damla sulama sistemi kurdu. Muhammed öğretmen hem doğayı koruyor, hem öğrenci ve köylü vatandaşlara örnek oluyor. Öğretmen ve öğrencilerin başarılını örnek uygulama olarak değerlendiren Mili Eğitim Müdürü Sarı: “Köy okullarımızın bu tür çalışmalarda ön plana çıkması beni ayrıca sevindirmektedir. Sosyal etkinlikler aynı zamanda eğitim öğretimin bir parçası olarak öğrencilerin, yetenek ve kişiliklerinin gelişmesinde ayrı bir katkı sunduğundan farklı bir önem arz etmektedir" ifadelerini kullandı. 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
28.09.2021
16:47
`BSK`dan farklı görmüyorum yani`
'BSK'dan farklı görmüyorum yani'
AK Parti İl Başkanı Haşim Sağlar: 'Ben Karayolları bölge müdürümüzle bizzat görüştüm. Mevcut yolumuzu korumak adına kışın çukurlar oluşmasın, yol bozulmasın diye bir kat asfalt daha atılıp yolu en azından standardı biraz daha yükseltilmiş oldu biraz daha ömrü uzatıldı. Şuan da gidelim biz o yola, ben BSK'dan farklı görmüyorum yani. Sıcak asfalttan çok farkı yok. Son derece geniş, çok güzel bir yolumuz.'
28.09.2021
16:46
Eğitim- Sen: `Okulun her tarafı dökülüyor`
Eğitim- Sen: 'Okulun her tarafı dökülüyor'
Eğitim-Sen Bingöl Şubesi, Karlıova ilçesindeki bir okulun fiziki olarak yetersiz olduğunu iddia ederek: 'Özellikle Toklular İlkokul ve Ortaokulundaki (Aynı binada) fiziki manzara bizi dehşete düşürdü. Okulun her tarafı dökülüyor.'
28.09.2021
16:45
Çiftçilere yem dağıtımı yapıldı
Çiftçilere yem dağıtımı yapıldı
Bingöl Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, çiftçilere yüzde 50 hibe ile yem dağıtımı yaptı.
28.09.2021
16:44
Yaralı bulunan kızıl şahin tedavi altına alındı
Yaralı bulunan kızıl şahin tedavi altına alındı
Bingöl'de aracın çarpması sonucu yaralanan kızıl şahin tedavi altına alındı.
28.09.2021
16:43
Bıldırcın avlarında kullanılan ses cihazları ele geçirildi
Bıldırcın avlarında kullanılan ses cihazları ele geçirildi
Bingöl'de bıldırcın avlarında kullanılan manyetik ses cihazı ele geçirildi.
28.09.2021
16:42
Alpaya, köylünün sıkıntılarını dinledi
Alpaya, köylünün sıkıntılarını dinledi
HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Refik Alpaya ve beraberindeki heyet, Bingöl'ün Adaklı ilçesine bağlı Doğan Kaya Sıralı Söğütler köyünde halkla bir araya geldi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın