Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
08 Ağustos 2022 Pazartesi
36 °C Kısmen güneşli

Kırsal kalkınma toplantısı yapıldı

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Projesi 6. Etap bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Kırsal kalkınma toplantısı yapıldı
26 MART 2011 CUMARTESİ 00:38
0
1377
1
AA aa

 

Yüzde 50 hibe destekli Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Projesi 6. Etap bilgilendirme toplantısı dün saat 10.00'da BİNTSO toplantı salonunda gerçekleştirildi.
Yapılan toplantıya Tarım İl Müdürü Vekili Nurettin Kıyas, odalar, birlikler, kooperatifler ve yatırımcılar katıldı.
Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında tarıma dayalı yatırımların desteklenmesi 6. etap tebliğinin yayımlandığını ifade eden Ziraat Mühendisi Kerim Kaya, Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi 6.Etap Tebliğinin, 11 Mart 2011 tarih ve 27871 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdiğini söyledi.
Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi kapsamında sunum yapan Ziraat Mühendisi Kerim Kaya, “Tarımsal ürünlerin işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik yeni yatırımlara destek vereceğiz. Ayrıca bu paketleme ve işleme yapılan faal işletmelere de kapasite artırımında destek vereceğiz. Alternatif enerji kaynaklarını kullanan seraların yapımına yönelik yeni yatırımlara ve koyun keçi ve manda konularında modern sabit yatırımlara destek vereceğiz. Proje limitleri 6. etapta bireysel başvurularda 150 bin TL ve grup başvurularında 600 bin TL olup yatırımların tamamlanma tarihi 31 Temmuz 2012'dir” dedi.
Ekonomik yatırımların yüzde 50'si, altyapı yatırımlarının yüzde 75'i hibe olarak, program kaynaklarından finanse edileceğini kaydeden Kaya, tarıma dayalı yatırımların desteklenmesi 6. tebliği hakkında bilgi vererek, şöyle devam etti:  " Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı Teşkilatlanma ve Destekleme Genel Müdürlüğümüz tarafından uygulanmakta olan, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı, kırsal alanda ekonomik ve sosyal gelişmeyi sağlamak için, gerçek ve tüzel kişilerin ekonomik faaliyete yönelik yatırımları ile basınçlı sulama sistemleri konularında yapacakları öz sermayeye dayalı projeli yatırımlarını teşvik etmek amacıyla hibe desteği verilmesini sağlayan kırsal kalkınma programıdır. Bu program kapsamında tarımsal ürünlerin depolanması, işlenmesi, paketlenmesi ve ambalajlanmasına yönelik olarak, yeni tesislerin yapımı, mevcut tesislerin kapasite artırımı ve teknoloji yenilenmesi ile yarım kalmış tesislerin tamamlanmasına yönelik yatırımlara ve biyogaz, jeotermal, güneş, rüzgar, gibi alternatif enerji kaynakları kullanılan seraların yapımına, modern basınçlı sulama tesislerin yapımına dönüştürülmesine yönelik, iyileştirme ve geliştirme yatırımlarına yüzde 50 hibe desteği verilmesini kapsamaktadır"
YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Şahin KARAHAN (@Misafir_3117)
09 Nisan 2011 Cumartesi 22:02
Değerli meslektaşım Kerim KAYA'yı tebrik eder çalışmalarında başarılar dilerim
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
07.08.2022
16:41
Çaytepeliler çözüm bekliyor!
Çaytepeliler çözüm bekliyor!
Bingöl'ün en büyük köylerinden biri olan Çaytepe'de, kanalizasyon sorununun yıllardır çözülmediğini belirten yöre sakinleri; 'Açık olan ve tarlaların içine akan kanalizasyon nedeniyle tarlalarımızı ekemez, kanalizasyon suyundan içen hayvanlarımızın da sütünü sağamaz hale geldik' dedi.
07.08.2022
16:39
Murat yine rehin aldı, AFAD kurtardı
Murat yine rehin aldı, AFAD kurtardı
Bingöl'ün Genç ilçesinde balık tutmak için gittikleri Murat Nehri'nde suların yükselmesiyle mahsur kalan 3 kişiyi AFAD kurtardı.
07.08.2022
16:37
Bingöllüler döviz hesabında kaçıncı sırada?
Bingöllüler döviz hesabında kaçıncı sırada?
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Türkiye'de bankada en fazla döviz bulunduran illeri açıkladı. Bingöl'ün sıralaması dikkat çekti!
07.08.2022
16:32
Okullar fiziki ve altyapı açısından güçlendirildi
Okullar fiziki ve altyapı açısından güçlendirildi
Bingöl'de 'Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi' kapsamında seçilen dezavantajlı ilk ve ortaokulların fiziki mekânları ve altyapıları güçlendirildi.
07.08.2022
16:30
BESYO Özel Yetenek Sınavı Kılavuzu Yayımlandı
BESYO Özel Yetenek Sınavı Kılavuzu Yayımlandı
Bingöl Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi, 2022-2023 Akademik Yılı Özel Yetenek Sınav Duyurusu yayımlandı. Rektör Çapak, adaylara başarılar diledi.
07.08.2022
16:29
`Yoğun Bakım Hemşiresi` eğitimi sona erdi
'Yoğun Bakım Hemşiresi' eğitimi sona erdi
Bingöl Devlet Hastanesi bünyesinde 1 aydır devam eden Yoğun Bakım Hemşiresi Sertifikalı Eğitim Programı sona erdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın