Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
19 Haziran 2021 Cumartesi
15 °C Güneşli

Kaymakam ve 8 bin kişi çöp topladı

Solhan'da farkındalık oluşturmak amacıyla 8 bin kişi çevre temizliği etkinliğine katılarak çevrenin temiz tutulması mesajı verildi.

31 EKİM 2018 ÇARŞAMBA 21:28
2
2155
4
AA aa
Kaymakam ve 8 bin kişi çöp topladı

Solhan Gençlik Merkezi tarafından yürütülen ‘Sen Yoksan Bir Kişi Eksiğiz' projesi kapsamında gençlerin duyarlılıklarını artırmak, farkındalık oluşturmak ve geleceğe umut ile bakmalarına yardımcı olmak maksadıyla çevre temizliği etkinliği düzenlendi.

Bingöl'ün Solhan ilçesinde ‘Sen Yoksan Bir Kişi Eksiğiz' programı kapsamında yapılan çevre temizliği etkinliğine Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, İlçe Müftü Vekili Osman Numanoğlu, Kurum amirleri, vatandaşlar ve öğretmenleri nezaretinde öğrenciler olmak üzere toplam 8 bin kişi katıldı.

Bu kapsamda etkinliğe katılan öğrenciler kendi okullarının bulunduğu sokaklardan çöp toplarken Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş ve Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız ise kurum amirleri ve vatandaşlarla D-300 karayolunda yol boyu çöp toplayarak farkındalığa destek verdiler.

Etkinlik sonrasında konuşan Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, şu ifadelere yer verdi; “İlçe Gençlik Merkezimizin ‘Sen Yoksan Bir Kişi Eksiğiz' programı kapsamında temiz çevre parolasıyla bugün Yüksekokul öğrencileri, Lise öğrencileri, Kurum amirleri, Belediyemiz, gönüllülerle beraber çevre temizliği faaliyeti yaptık. Buradaki maksatlarımızdan birincisi farkındalık oluşturmak. Bu çevre hepimizin çevresi, ortak çevredir. Çevrenin ikamesi, çevrenin yedeği yoktur. Çevre bir tanedir. Günümüzde özellikle toprağı, suyu, havayı hunharca kirletiyoruz. Fabrikalar aracılığıyla olsun, atıklar aracılığıyla olsun tüketicilerimizin, vatandaşlarımızın duyarsız hareketleri neticesinde çevre çok ciddi anlamda kirleniyor. Özellikle plastik ve metal çöpler yanında izmarit, kağıt ve buna benzer çöplerinde sağlıksız bir şekilde deşarj edilmesi noktasında Belediyemize ve vatandaşlarımıza yardım amaçlı bir farkındalık yapmış olduk.”

Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, ise şu ifadeleri kullandı; “Burada yapmak istediğimiz aslında farkındalık yaratmaktır. En azında insanlara bu bilinci aşılamaktır. Tabi temizlik belediyemizin sorumluluğundadır. Biz aslında elimizden geleni yapıyoruz ama burada yapmak istediğimiz vatandaşı da yanımıza almak bu ilçenin sadece belediyeyle temizlenemeyeceğini onlarında bizim elimizden tutması gerektiğini bu anlamda tabiri caizse onları da aramıza çekmektir. Umuyorum ki bundan sonraki süreçte daha temiz bir Solhan göreceğiz. Bun anlamda bütün esnaflarımızı, vatandaşlarımızı yardımcı olmaya davet ediyoruz. Solhan hepimizin. Burası D-300 karayolunun geçtiği bir ilçe dolayısıyla günde yüzlerce yabancı insan buradan geçiyor burada gördüklerini gittiği yerde anlatıyor bu anlamda ne kadar temiz olursak hem farklı bölgeler için belki bir örnek temsil ediyor belki burada bir örnek temsil ediyoruz.”

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_32377)
01 Kasım 2018 Perşembe 16:16
Çok çok güzel bir uygulama, bir zamanlar orada bulunan biri olarak herkese teşekkür...
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_32366)
01 Kasım 2018 Perşembe 09:17
Tebrik ederim çok güzel ve örnek bir davranış. Temizlik imandandır.
Beğendim (2) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_32363)
01 Kasım 2018 Perşembe 07:55
Katılıyorum 'değişim' olursa Solhanımız daha da güzelleşir. Herkese ve herşeye eşit mesafede adil ve güzel icraatlerle ilerleyen dönemde değişimle beraber mutlu ve huzurlu bir SOLHAN herkes düşlüyor. Allah adaletli ve güzel günleri ve düşünenleri çogaltsın.İnsanlarımız herşeyin en iyisine layıktır.
Beğendim (2) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_32359)
01 Kasım 2018 Perşembe 06:20
Sayın müftü bey her konuda duyarlı Osman beyi bingol merkez müftüsü olarak görmek istiyoruz
Beğendim (2) Beğenmedim (0)Cevapla
18.06.2021
15:37
OSB`de aşılama çalışması başladı
OSB'de aşılama çalışması başladı
Bingöl'de yaklaşık olarak bin kişinin istihdam edildiği Organize Sanayi Bölgesi'nde mobil ekiplerce yerinde aşı uygulamasına başlandı.
18.06.2021
15:36
Çat`ta deprem konutlarının temeli atıldı
Çat'ta deprem konutlarının temeli atıldı
Bingöl Karlıova'da 2020 yılının Haziran ayında yaşanan 5.7 büyüklüğündeki depremden etkilenen Erzurum'un Çat ilçesinde evleri hasar gören vatandaşlara verilecek konutların temeli atıldı. Evlerin ileri yapı teknolojisine sahip olduğunu dile getiren Vali Okay Memiş, 575 konut ve 443 ahırın temelinin atıldığını bildirdi.
18.06.2021
15:35
`Barış mücadelemizi sürdürme konusunda ısrarımızı devam ettireceğiz`
'Barış mücadelemizi sürdürme konusunda ısrarımızı devam ettireceğiz'
İzmir'deki HDP binasına yapılan saldırıdan hayatını kaybeden Deniz Poyraz için açıklama yapan HDP Bingöl İl Başkanlığı: 'Cesaret faşizmin en büyük panzehiridir. Bizler her türlü saldırıya rağmen demokratik siyaset ve onurlu barış mücadelemizi sürdürme konusunda ısrarımızı devam ettireceğiz.'
18.06.2021
15:34
Bingöl İHH`dan Filistin`e gıda yardımı
Bingöl İHH'dan Filistin'e gıda yardımı
Bingöl İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (Bingöl İHH), Filistin'in Gazze şehrine gıda yardımında bulundu.
18.06.2021
15:33
Sisi cuntası protesto edildi
Sisi cuntası protesto edildi
Bingöl İslami Kardeşlik ve Dayanışma Platformu, Sisi cuntasının idam kararını protesto etmek için Dörtyol Saat Kulesi önünde basın açıklaması gerçekleştirdi.
18.06.2021
15:32
Bakan Koca duyurdu: `18 yaş üstü nüfusun yüzde 50`si tamamlandı`
Bakan Koca duyurdu: '18 yaş üstü nüfusun yüzde 50'si tamamlandı'
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımında Türkiye'de 18 yaş üstü vatandaşların yüzde ellisinin tam doz ve ilk doz aşısının tamamlandığını duyurdu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın