Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
10 Ağustos 2022 Çarşamba
24 °C Açık

Kaymakam görüşmeyince çözümü kendileri sağladılar!

Bingöl'ün Karlıova İlçesi Dörtyol Köyü'ndeki sorunun çözümü için gittikleri ilçe Kaymakamı görüşmeyi reddedince çareyi kendi imkânlarıyla araç kiralamakta buldular. Yaşanan duyarsızlığa sitem eden Daşdemir: 'Sorsan herkes vatandaş için çalışıp çabalıyor ama işin gerçek yüzü hiç de öyle gözükmüyor!'

Kaymakam görüşmeyince çözümü kendileri sağladılar!
31 TEMMUZ 2021 CUMARTESİ 16:54
14
3804
3
AA aa

Bingöl'ün Karlıova İlçesi Dörtyol Köyü'nde yaşanan çevre kirliliği ve lağım sularının sebep olduğu kötü kokular için İlçe Kaymakamlığı ve İlçe Özel İdaresi'ne yapılan müracaatlar sonuçsuz kalınca İstanbul'dan misafirliğe gelen Ferdi Daşdemir, kepçe kiralayıp temizliği yaptırdı.

 “KAYMAKAM KÖYLÜLERLE GÖRÜŞMEDİ”

Birikintilerin fazlalaştığı dere yatağına akan caminin lağım sularıyla birlikte rahatsız edici boyutlara ulaşan kötü kokuların ve çevrede oluşan kirliliğin giderilmesi için köyden bir heyetin İlçe Kaymakamı Sedat Özdemir ile görüşmeye gittiğini anlatan Ferdi Daşdemir, Kaymakam Özdemir'in pandemiyi gerekçe göstererek görüşmediğini ve tüm ısrarlara rağmen bunu gerçekleştiremediklerini söyledi.

“KENDİ İMKÂNLARIMIZLA ARAÇ KİRALADIK”

Daha sonra ilçe Özel İdaresi'yle irtibata geçtiklerini ancak buradan da netice alamadıklarını anlatan Daşdemir: “İstanbul'dan tatil için köyümüze geldik ama karşılaştığımız manzara hiç de iç açıcı değil. Lağım sularının karıştığı dere çok kötü kokuyor, etraf çöpten geçilmiyor. Bu sorunların giderilmesi için İlçe Kaymakamı ile görüşüp araç desteği almak istedik ancak Kaymakam Bey bizlerle görüşmedi. Pandemi bahaneydi. Gerekli kurallara uyulup, gerekirse açık havada görüşme yapılabilirdi ama vatandaşın sıkıntısı önemsenmedi. Yazık günah! Bunca insan bu pis kokuları çekmek zorunda mı? Gelip sorunu yerinde görmeleri bir yana vatandaşın yüzüne dahi bakılmıyorsa, bu anlayıştan çözüm beklemek ne mümkün? Sorsan herkes vatandaş için çalışıp çabalıyor ama işin gerçek yüzü hiç de öyle gözükmüyor! Bu duyarsızlık karşısında bizler de kendi imkânlarımızla kepçe kiralayıp gerekli temizliği yaptırdık. Biz bunu yapabildik ama köydeki gariban insanlar bunu nasıl yapacak? Vatandaş kendi sorununu kendisi çözecekse bu makamlar, birimler niye var? Her gün bizler burada değiliz. Yarın yine benzer sorun olduğunda köylüler bu pis kokuları çekmek zorundalar. Aslında çok büyük bir iş değil ama derdi vatandaşa hizmet etmek olmayanlar için büyük bir zahmettir. Bizler gerek siyasi kanallardan, gerekse ilgili makamlara şikâyetimizi ilettik. Sonuç alınır mı bilemiyoruz ama bu duyarsızlık devam ettiği sürece hizmet adına beklentilerimiz her daim sıfırın altında olacaktır.”

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_84624)
03 Ağustos 2021 Salı 08:59
Önce halkın duyarlı olması lazım o çöplerin orda ne işi var
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_84599)
02 Ağustos 2021 Pazartesi 10:27
Pandemiyi gerekçe gösterip vatandaşla görüşmemiş ise derhal bu beyefendiyi devlet evine göndermeli geldiği evde ne yaşamışsa onu yaşamaya dönmelidir sen mülkü idare amiri olabilecek yeterlilikte değilsin...Yok iftira ise vatandaşa gerekli işlem yapmak için yetkili merciler derhal gereğini yapmalı
Beğendim (1) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_84581)
01 Ağustos 2021 Pazar 12:55
Çöplükmü deremi orasi
Beğendim (2) Beğenmedim (0)Cevapla
09.08.2022
17:45
`Yüksekokul müdürü baskıya son vermelidir`
'Yüksekokul müdürü baskıya son vermelidir'
Eğitim-Bir-Sen Üniversite Şubesi; 'Bingöl Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (SHMYO) Müdürü Doç. Dr. Şükrü Bengü, amiri bulunduğu birimde çalışan üyelerimize yönelik baskıya son vermelidir' şeklideki iddialarda bulundu.
09.08.2022
17:43
Çiftçilere hibe destekleri arttırılmalı
Çiftçilere hibe destekleri arttırılmalı
Bingöl Ziraat Odası'ndan yapılan açıklamada, üretim yapan çiftçiye, Bakanlık desteklerinin arttırılması gerektiği belirtildi.
09.08.2022
17:41
Vali Ekinci: `Kerbela, mazlumun yanında durmayı öğütleyen ortak acımızdır`
Vali Ekinci: 'Kerbela, mazlumun yanında durmayı öğütleyen ortak acımızdır'
Muharrem ayı nedeniyle düzenlenen oruç açma programında konuşan Bingöl Valisi Kadir Ekinci; 'Kerbela, mazlumun yanında durmayı öğütleyen ortak acımızdır. İnşallah bizler de Kerbela'dan aldığımız dersle, rengine, diline ve dinine bakmaksızın her daim zalimin karşısında ve mazlumun yanında olmaya devam edeceğiz' dedi.
09.08.2022
17:40
Vatandaşlara aşure ikram edildi
Vatandaşlara aşure ikram edildi
Bingöl Belediyesi, Muharrem Ayı dolasıyla vatandaşlara aşure ikramında bulundu.
09.08.2022
16:20
Bingöl`de bir ayda 12 bin yolcu uçtu
Bingöl'de bir ayda 12 bin yolcu uçtu
Bingöl Havalimanı'nın 2022 yılı Temmuz ayına ait hava yolu uçak, yolcu ve yük istatistiklerini açıklandı. Temmuz'da 12 bin yolcunun uçtuğu Bingöl Havalimanında 7 ayda 77 bin yolcu uçuş hizmeti aldı.
09.08.2022
16:00
Erten, şaibe iddialarına yanıt verdi
Erten, şaibe iddialarına yanıt verdi
Yol-İş Sendikası Elâzığ 2 Nolu Şube Başkanlığı Delege Seçiminde 312 üyenin 202'sinin oyunu aldığını ifade eden Vahdettin Erten, kendisine destek verenlere teşekkür etti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın