Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
18 Mayıs 2022 Çarşamba
13 °C Çoğunlukla açık

Kadif' ten eğitime destek eli

Solhan Kaymakamlığı tarafından yürütülen Kız Çocukları ve Kadınlar İçin Daha İyi Fırsatlar (KADİF) Projesi kapsamında Arslanbeyli Köyü İlköğretim Okulu öğrencilerine eğitim setleri dağıtıldı.

Kadif` ten eğitime destek eli
04 EKİM 2011 SALI 21:07
1
3721
0
AA aa

Solhan Kaymakamlığı tarafından 2010 yılı aralık ayından itibaren yürütülen KADİF projesi kapsamında birçok faaliyet gerçekleştirilmişti. Projenin amaçlarından bir olan eğitim kalitesinin arttırılması, başta kız çocukları olmak üzere her düzeyde okullaşma oranının yükseltilmesine hizmet etmek amacıyla köylerde zor şartlarda eğitim gören yoksul öğrencilere eğitim setleri dağıtılarak bu öğrencilerinde daha iyi koşullarda eğitim görmeleri hedeflenmişti. Bu destek kapsamında Arslanbeyli İlköğretim Okulu öğrencilerine çanta, defter, kitap, kurşun kalem, boyama seti, kalem tıraş, silgi, cilt vb. kırtasiye malzemeleri dağıtıldı.

KADİF projesi kapsamında hazırlanan eğitim setlerini bizzat öğrencilere dağıtan Özel İdare Müdürü Cahit Çabadak, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Seyithan Özgür ve Proje Koordinasyon Merkezi Genel Koordinatörü Aydın Coşkun eğitime yapılan desteklerinin hiçbir zaman boşa gitmeyeceğini proje kapsamında yapılan faaliyetlerle bunun göz önüne serildiğini ifade ederek, bunun en güzel örneğinin Solhan YİBO’da okuyan öğrencilere yönelik verilen SBS kurslarından alınan başarı ile ispatlandığını dile getirdiler.  

 

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
17.05.2022
17:44
Aktaş, `İşçi alımları` iddialarını valiliğe sordu!
Aktaş, 'İşçi alımları' iddialarını valiliğe sordu!
CHP Bingöl İl Başkanı Hasan Aktaş, son günlerde kamuoyunun gündeminde olan 'İşçi alımları' iddialarını bir dilekçe yazarak valilik tarafından yanıtlanmasını talep etti.
17.05.2022
17:43
`Yolu yapan firma hakkında bir soruşturma başlatacak mısınız?`
'Yolu yapan firma hakkında bir soruşturma başlatacak mısınız?'
HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun yanıtlaması için verdiği önergede: 'Yolu yapan firma hakkında bir soruşturma başlatacak mısınız?' sorusunun yanıtlanmasını talep etti.
17.05.2022
17:42
Bingöl Mesleki Eğitim Fuarı
Bingöl Mesleki Eğitim Fuarı
Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Bingöl Mesleki Eğitim Fuarı gerçekleştirildi.
17.05.2022
17:41
Vali Ekinci`ye `Gençlik Haftası` ziyareti
Vali Ekinci'ye 'Gençlik Haftası' ziyareti
15-19 Mayıs tarihleri arasında kutlanan 'Gençlik Haftası' ve '19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı' etkinlikleri kapsamında Gençlik ve Spor İl Müdürü Mahmut Danayiyen ve beraberindeki sporculardan oluşan heyet, Vali Kadir Ekinci'ye ziyaret etti.
17.05.2022
17:40
Aileler ve çocuklardan kortej yürüyüşü
Aileler ve çocuklardan kortej yürüyüşü
Bingöl'de 15-21 Mayıs Aile Haftası etkinlikleri çerçevesinde aile ve kurumların katılımıyla kortej yürüyüşü gerçekleştirildi.
17.05.2022
16:20
Arıkan: 2022, hizmetlerimizi taçlandıracağımız yıl olacak
Arıkan: 2022, hizmetlerimizi taçlandıracağımız yıl olacak
Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan: 'Yapmış olduğumuz projeleri hız kesmeden sürdürecek, yenilerini de ekleyerek hizmette zirveye yürüyeceğiz. Çok önemli projelere bu yıl başlıyoruz, kimilerini de tamamlayıp hizmete sunuyoruz. Allah'ın izniyle bu yıl, hizmetlerimizi taçlandıracağımız bir yıl olacak.'
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın